Emėrohet Kėshilli Drejtues i “Shotės”

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Emėrohet Kėshilli Drejtues i “Shotės”

Mesazh nga Albatros prej 25/2/2010, 19:03

Emėrohet Kėshilli Drejtues i “Shotės” Minist10

Ministri, Valton Beqiri, dje ka marrė vendimin pėr tė emėruar Kėshillin Drejtues tė Ansamblit Kombėtar Shtetėror tė Kėngėve dhe Valleve “Shota”. Kėshill qė ka nė kompetencat e veta miratimin e statutit tė ansamblit; nxjerrjen dhe miratimin e rregulloreve dhe akteve tė ndryshme normative qė rregullojnė marrėdhėnie tė caktuara nga veprimtaria e ansamblit; miratimin e programit tė punės sė ansamblit; atė tė planit financiar dhe llogaritė pėrfundimtare tė ansamblit. Gjithashtu zgjedh dhe emėron drejtorin e ansamblit, udhėheqėsin artistik tė ansamblit si dhe zgjedh dhe emėron punėtorėt e rregullt dhe bashkėpunėtorėt e angazhuar nga jashtė. Kėshilli Drejtues ka kėtė pėrbėrje, Sevime Gjinali, Vlora Dumoshi, Nazmi Demaj, Fitim Bytyqi, Ismet Bogujevci, Zeynel Abidin Ustaibo dhe Kamuran Goranci.


    Ora ėshtė 22/8/2019, 06:37