Boigrafia e Dafina Zeqiri

Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Boigrafia e Dafina Zeqiri

Mesazh nga Vizitor prej 21/2/2010, 22:34

Boigrafia e Dafina Zeqiri I355p4
Dafina Zeqiri

Dafina Zeqiri me nofken Duffy'e u lind me 14 prill 1989 nė Varberg te Suedisė. Qė ne rini Dafina u interesua ne muzikė dhe duke u inspirur prej nėnės se saj (Njėkohėshisht kėngėtare e famshme ne Kosovė) Dafina mori hapat e pare nė ketė lami.

Duke nisur si shkrimtare tekstesh tashme Dafina ka arritur tė behet njė nder kėngėtaret me te njohura.

E kėshtu as medaljet s’mungojnė pėr ketė talent te ri te muzikės, ne vitin 2007 ajo mori vendin e parė ne Polifest, kėnga me tė cilėn fitoi ishte “Rrallė e pėrmallė”. Gjithashtu ne vitin 2008 Dafina beri njė boom tjetėr me kėngėn “Adios”, duke marr pjesė prapė ne Polifest ajo u shpėrblye me ēmimin e publikut tė atij viti.

Duffye, nė vitin 2008 lėshoj nė treg albumin e saj tė parė me titull “KnockDown”, ku pati njė sukses shumė tė madh.
dafina zeqiri gjithashtu mori pjes ne kengen magjike 2008 ku mori qmimin MAGJIA E PAR.Mori pjes gjithashtu ne top fest6 ku mori pjes me kengen dua qe ta di dhe kenga mori qmimin kenga mė e mir RNB.

--------------------------------------------------------------------------------
Zara
Zara
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 05/06/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 778
<b>Pikėt</b> Pikėt : 1510
<b>Votat</b> Votat : 6

Buzqeshje Re: Boigrafia e Dafina Zeqiri

Mesazh nga Zara prej 23/7/2012, 22:04

Edhe nenen e ka pas kengetare,po jo e famshme ne Kosove as gjekundi,Saranda! hena
avatar
Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Boigrafia e Dafina Zeqiri

Mesazh nga Burrelsja prej 7/7/2013, 11:31

avatar
Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Boigrafia e Dafina Zeqiri

Mesazh nga Burrelsja prej 7/7/2013, 11:32

avatar
Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Boigrafia e Dafina Zeqiri

Mesazh nga Burrelsja prej 7/7/2013, 11:32

avatar
Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Boigrafia e Dafina Zeqiri

Mesazh nga Burrelsja prej 7/7/2013, 11:32

avatar
Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Boigrafia e Dafina Zeqiri

Mesazh nga Burrelsja prej 7/7/2013, 11:33


Sponsored content

Buzqeshje Re: Boigrafia e Dafina Zeqiri

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 23/7/2019, 08:54