Meshkujt modernė nuk janė romantikė!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Meshkujt modernė nuk janė romantikė!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 18/2/2010, 15:17

Njė studim mė i ri tregon se meshkujt e kanė tė vėshtirė tė bėhen kavalierė dhe shumicėn e rasteve i ikin kėsaj situate.

Nga ana tjetėr, femrat thonė se iu pėlqen tė pranojnė letra romantike ose ndonjė poezi nga meshkujt tė cilėt nuk e bėjnė kėtė.

Vetėm 50% e meshkujve kanė pranuar se nganjėherė i kanė shkruar partneres poezi dashurie apo ndonjė letėr.

Shumica e femrave thonė se do ta kishin vlerėsuar shumė po tė pranonin diēka romantike nga partneri i tyre, duke qenė se pėr ta bėrė kėtė mashkullit i duhet kohė, mund dhe dėshirė.

Mirėpo vetėm 6% e meshkujve modernė kanė pranuar se shfrytėzojnė kėtė metodė pėr tė impresionuar partneren.

Meshkujt bashkėkohorė joshin femrat me anė tė teknologjisė moderne. 21% e tyre shkruajnė SMS romantike, derisa 11% e meshkujve pėr kėtė gjė shfrytėzojnė postėn elektronike.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 21/4/2018, 13:43