"Tė dua”, mund tė thuhet nė shumė mėnyra. Ja disa fjalė pėr tė treguar dashurinė!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje "Tė dua”, mund tė thuhet nė shumė mėnyra. Ja disa fjalė pėr tė treguar dashurinė!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 9/2/2010, 17:48Fraza dashurie

>> Dashuria ėshtė si parfumi; e lehtė pėr ta hedhur, e vėshtirė pėr ta hequr, e pamundur pėr ta harruar.

>> Gjithēka ėshtė pėr tė na ndarė dhe fati na ndan. Por ndjenjat nuk njohin kufij, mė bashkon me ty, sikur tė kishe pėrgjithmonė duart e mia te duart e tua.

>> Pėr shumė vėzhgues mbetet enigmė.

>> Dashuria ėshtė tė shikosh nga dritarja nėse ka vend pėr makinėn tėnde qė ėshtė duke ardhur.

>> Ato drithėrima qė pėrshkojnė turpin tėnd dhe vijnė deri nė zemėr, ajo ėshtė dashuri.

>> Gjėja mė e mirė qė tė bėsh pasi tė dashurojnė ėshtė tė dashurosh.

>> Tė mbajė nė krahėt e mia, ecėn nė kėpucėt e mia, tė zė gjumi nė kuzhinėn time…Edhe pse pas kaq shumė vitesh nuk kalojmė mė nga ballkoni i Zhuljetės, pėr tė lexuar frazat tė puthjeve peruxhiane, je gjithmonė qumėshti mė i bukur i jetės sime.

>> Kur gjatė natės zgjohem dhe nė errėsirė pėrpiqem tė kuptoj se ku ndodhem, mė mjafton tė ndjejė frymėmarrjen tėnde pėr tė orientuar zemrėn time.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

Kleandra
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 24/11/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 3302
<b>Pikėt</b> Pikėt : 6931
<b>Votat</b> Votat : 33

Buzqeshje Re: "Tė dua”, mund tė thuhet nė shumė mėnyra. Ja disa fjalė pėr tė treguar dashurinė!

Mesazh nga Kleandra prej 28/6/2010, 21:53

Nuk ka menyra te tjera vetem se ti thuash me pak fjale edhe me zemer Te dua

    Ora ėshtė 26/5/2018, 12:10