Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

enigma
enigma
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 24/12/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 465
<b>Pikėt</b> Pikėt : 1098
<b>Votat</b> Votat : 30
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Un nuk enjoh zemren time, ajo eshte enigma me e madhe per mua

Zemėr Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga enigma prej 2/2/2010, 15:37

First topic message reminder :

Edhe pse dje tė pashė

Sonte ndjej shumė mall

Ndonese e di shumė mirė

Po mė sjell vėrdallė

Sa tė shoh mė huton

Mendjen seē ma turbullon

Mbes pa tekst kėtė ti e kupton


E di qė ti mė do

nė takim pėrse nuk del

bėhesh trim nė telefon

mė ēon puthje me e-mail
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga Vizitor prej 22/2/2011, 11:31

NakiPr
NakiPr
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 22/02/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 5
<b>Pikėt</b> Pikėt : 10
<b>Votat</b> Votat : 0

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga NakiPr prej 22/2/2011, 11:36

Jo ju faleminderit si duket nuk mė kuptuat nuk i dua kėto inqizime por diqka profesionale qoft edhe nga Orkestra Profesionale e Televizionit Shqiptar apo edhe e Televizionit tė Prishtinės, si psh.kėtė kėngė tė kėnduar nga Nazmije Hoxha apo ndonjė kėngtare e Shqipėrisė por jo nga kėto me remix
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga LePuRuShJa prej 22/2/2011, 11:42

Ja, mė e vjetėr ska mo , tradita Shqipėtare.. Smile

E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
NakiPr
NakiPr
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 22/02/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 5
<b>Pikėt</b> Pikėt : 10
<b>Votat</b> Votat : 0

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga NakiPr prej 22/2/2011, 11:50

Ju faleminderit pėr mundin tuaj po si duket nė arkivin tuaj nuk paskeni at qfarė unė po kėrkoj,megjithatė ju faleminderit dhe mos kerkoni ma se si duket nuk posedoni mė shumė .
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga Vizitor prej 22/2/2011, 11:59

@NakiPr shkruajti:Ju faleminderit pėr mundin tuaj po si duket nė arkivin tuaj nuk paskeni at qfarė unė po kėrkoj,megjithatė ju faleminderit dhe mos kerkoni ma se si duket nuk posedoni mė shumė .
Atehere ne u mundum me gjet po nuke gjetem dot kerko vet edhe ti edin cka kerkon shum mamir flm
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga Vizitor prej 4/3/2011, 10:44

Zemer me beso un jam penduar.
Deshmitar i kam lotet ne sy.
Tani pranoj se kam gabuar asnje herė skam qen i denje per ty.
I kujtoj me mall puthjet e tua, jo se beson por osht e vertet.
Me mesove ti me ledhatime, kthehu prap te lutem dhe nje herė.
Ska njeri qe nuk gaboj, qe nje zemer se lendoj.
Pa mekat ne ket bote nuk ka njeri.
Po te vi ne kembet e tua, te te them sa shum te dua.
Vrava zemren qe ma fale ti.

Ref:2x
Egzistoj sepse te dua,
Pa ty jeta ska kuptim,
Me fal nese kam gabuar po te lutem me gjith shpirt.


Zemer me beso un jam penduar.
Deshmitar i kam lotet ne sy.
Tani pranoj se kam gabuar asnje herė skam qen i denje per ty.
I kujtoj me mall puthjet e tua, jo se beson por osht e vertet.
Me mesove ti me ledhatime, kthehu prap te lutem dhe nje herė.
Ska njeri qe nuk gaboj, qe nje zemer se lendoj.
Pa mekat ne ket bote nuk ka njeri.
Po te vi ne kembet e tua, te te them sa shum te dua.
Vrava zemren qe ma fale ti.

Ref:
Egzistoj sepse te dua,
Pa ty jeta ska kuptim,
Me fal nese kam gabuar po te lutem me gjith shpirt.

Egzistoj sepse te dua,
Pa ty jeta ska kuptim,
Me fal nese kam gabuar po te lutem me gjith shpirt.

Egzistoj sepse te dua,
Pa ty jeta ska kuptim,
Me fal nese kam gabuar po te lutem me gjith shpirt.

Egzistoj sepse te dua,
Pa ty jeta ska kuptim,
Me fal nese kam gabuar po te lutem me gjith shpirt
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga LePuRuShJa prej 4/3/2011, 23:53

Mė mbushen sytė me lotė pėr ty,
ti nuk i sheh, vetėm i prek.
Ajo jeton, kujtimin tonė,
tė paktėn qesh dhe pse s'shikon......E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga Vizitor prej 5/3/2011, 20:58

naten me te ftoht o zemer ma dhurove tii diten me te zez dhe jeten perendove ti , perendove ti naten me te ftoht o zemer ma dhurove tii diten me te zez dhe jeten perendove ti ooo... nuk te mbaj inat o zemer dhe pse faj ke ti frymen time askush se mori e kee , vetem ti s'kam guxim ... te t'them sonte lamtumir ti mos qaj nuk e ke shum te vershtire sot po shkon njė unaz do t'kesh ne gisht mos harro kush te donte qmendurisht qmendurisht
Moza
Moza
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 23/03/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2910
<b>Votat</b> Votat : 17
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Ne pune lind dashuria,prandaj ai qe punon asnjehere nuk ankohet per mund...

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga Moza prej 5/3/2011, 21:33

Lindje dhe perendim
Sa histori midis
Si perhere ne lundrim
Brigjeve te femijerise..

...Dhe era fryn nga ēdo ane
S'mund ta ndalesh dot me dore
Le ta shtyj si e marre
Fatin tim te brishte si bore

Laura
Laura
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 09/06/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1422
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2747
<b>Votat</b> Votat : 20

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga Laura prej 28/3/2011, 21:23

Cdo dite po vdes nga pak ,se dhimbjen e kam afer e ty te kam larg ,kam prit e nuk ke ardhe ,pse sme vrave ti po me le te gjalle,Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente - Faqe 4 16j0kyu
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga LePuRuShJa prej 31/5/2011, 13:42

E di se fundi na ka ardh,
E di qe ket s'mundem me ndal,
E di qe zemrat kan me qa,
se kem mu nda e skem me u pa,

E di qe syt kan met lotu
As kush si un ska met mungu
Por un pa dasht duhet me shku,
e me u largu, e me u larguuuuu

Refreni
Perqafom, ti o shpirt
kurr si sot, sjam merzit
neser vjen, ditė e re,
tė bashkuar s'na gjen ne

E di se fundi na ka ardh,
E di qe ket s'mundem me ndal,
E di qe zemrat kan me qa,
se kem mu nda e skem me u pa,

E di qe syt kan met lotu
As kush si un ska met mungu
Por un pa dasht duhet me shku,
e me u largu, e me u larguuuuu


Refreni
Perqafom, ti o shpirt
kurr si sot, sjam merzit
neser vjen, ditė e re,
tė bashkuar s'na gjen neE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga LePuRuShJa prej 1/6/2011, 16:19

Sa e gjatė mė duket nata
Ti je shpresa qė unė pata
Kthehu sonte mos vono
Natė e fundit
Natė e funiiiiiit
Tė jetė kjo ......E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Arlo
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente - Faqe 4 2eyci2f
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga Arlo prej 6/6/2011, 02:45

Vitet do tkalojne dhe shpresa do vdesi ngadale,
E une prap do te kthehem ne kujtime per ty,
Do te mbes ushtar i fortunes,
qe te deshti aq shume dhe jetoj per Ty!

Neser me floke te thinjura,
Do tkaloj afer vendeve ku u takuam ne te dy,
Ku shkruam emrat bashke,
Dhe do te mbes prap 'Perjetesisht I Joti'!Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga LePuRuShJa prej 4/7/2011, 12:09

Sa kohe me ty
nga hera e pare
dhe vjen nje dite
jetojme te ndare
nuk mund te kerkoj me shum
vetem nje sekond me teper
te ta them se vetem une
te dua si asnje tjeter .....E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga Vizitor prej 4/7/2011, 12:16

Sa ka zhurm ne ket trafik
Te gjith kthehen veq ti ik
Ka met mblu kjo
bore ket vit dimrit
Ne endrra pa fund t'mijat
s'gjej me ty ...
Veq
ke len nje shej tek ti pendimi
dimali
dimali
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 17/06/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 471
<b>Pikėt</b> Pikėt : 1005
<b>Votat</b> Votat : 40
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Urtesia

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga dimali prej 4/7/2011, 13:08

Po u ēmenda,lidhmeni,
Te mikesha shpimeni;
Ajo di te beje magji
Me mollet qe ka ne gji.

Tek dy mollet zgjidhmeni
Siper mikes hidhmeni
Te me ktheje me magji
Nga te ēmendur ne njeri.Po u ēmenda,lidhmėni,
Tek mikesha shpimėni
Tė mė kthejė me magji
Nga i ēmendur nė njeri.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga LePuRuShJa prej 4/7/2011, 13:10

Zemra jote e di ende
rreh per mua
ti s'ja thu askujt
fjalen te dua
ti se ndjen askend
pervec prekjes sime
shpirt te lutem
kthehu sonte .

Un e ndjej pranin tende
kudo qe hapet
shpirti yt pa mua
sikur i humbur pret
buza jote s'puth
buzen e tjeter kujt
sa shum me mungon sonte!E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga Vizitor prej 4/7/2011, 13:12

sontee ne u ndaaam
nuk ka me koh te veshtira
lamtumir ditet e mira

gziiiiim me nuk kam
hera e fundit qe u paaaaam
nuk ka me takime te
fshehta
perqafime puthje te nxehta
se neeeeee,,ne u ndaaaam


ref:sooot pranvera behet vjeshteesht
un humba ty fitoveeeeeee

nje matematik e thjeeeeeesht
genjeshtar ty me mashtrove
krejt i more
u largove
dhe prap me lenodveee

sontee ne u ndaaam
nuk ka me koh
te veshtira
lamtumir ditet e mira
gziiiiim me nuk kam
hera e fundit
qe u paaaaam
nuk ka me takime te fshehta
perqafime puthje te nxehta

se neeeeee,,ne u ndaaaam

ref:sooot pranvera behet vjeshteesht
un
humba ty fitoveeeeeee
nje matematik e thjeeeeeesht
genjeshtar ty me
mashtrove
krejt i more u largove
dhe praaap me lenodveee...(2x)
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga LePuRuShJa prej 4/7/2011, 13:14

Kujt ne vendin tim i thua xhan
me ke shtratin ti sonte e ndan
kush te perqafon ti puth dy syt
a mendon per mua ti O a ke shpirt

Me than se koha i sheron plaget
edhe cdo gje kalon
se kom dit ndarja po na rrin afer
Jeta po me denon ..............E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
dimali
dimali
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 17/06/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 471
<b>Pikėt</b> Pikėt : 1005
<b>Votat</b> Votat : 40
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Urtesia

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga dimali prej 4/7/2011, 13:16


Dil moj dil te dalte rrenja
hape penxheren nga lema
te degjosh si mbahet kenga
mos ki frik se nuk vij brenda
dhe ne ardhsha s behet gjemaPo u ēmenda,lidhmėni,
Tek mikesha shpimėni
Tė mė kthejė me magji
Nga i ēmendur nė njeri.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga Vizitor prej 4/7/2011, 13:16

Njejt si rrufeja ndarja me goditi,
Un mbeta ne rrug,
Dhimbja me kaploj
une ndihem po kerkoj
mallin si ta zhduk .

Sa gėzohem un kur vjen
Nata
se do te enderroj
por frigohem un kur vjen Dita
se sdi ku te
kerkoj !

Ref.(2x)
Kujt ne vendin tim i thua xhan
me ke shtratin
ti sonte e ndan
kush te perqafon ti puth dy syt
a mendon per mua ti O a
ke shpirt

Me than se koha i sheron plaget
edhe cdo gje kalon
se
kom dit ndarja po na rrin afer
Jeta po me denon

Sa gezohem un kur
vjen nata
se do te enderroj
por frigohem un kur vjen dita s
e sdi ku
te kerkoj


Ref.(2x)
Kujt ne vendin tim i thua xhan
me ke
shtratin ti sonte e ndan
kush te perqafon ti puth dy syt
a mendon per
mua ti O a ke shpirt

......


Ref.(2x)
Kujt ne vendin tim
i thua xhan
me ke shtratin ti sonte e ndan
kush te perqafon ti puth dy
syt
a mendon per mua ti O a ke shpirt

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga LePuRuShJa prej 4/7/2011, 13:27

Ti me mungon dhe perreth meje vjen nata
syte e mi prap i laga me nje lot qe pikon
mungon o zemer me mungon dhe ne enderr
nuk te gjej askun tjeter shpirti po me renkon 2x
ku te te gjej te te shoh dhe te them ti me mungon
jeta pa ty nuk vlen...
ku te gjej ty sonte te behem dhimja jote...E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
dimali
dimali
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 17/06/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 471
<b>Pikėt</b> Pikėt : 1005
<b>Votat</b> Votat : 40
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Urtesia

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga dimali prej 4/7/2011, 13:29

Do ta shtroj sharkun nė udhė
Do t’bėhem si i sėmurė.
Shkon mikja me gjym pėr ujė
-Ē’bėn kėtu o i paudhė
Kam rėnė e kam vrarė gjunė.
Vrava gjunė e mė dhemb kėmba
-Mė duket-o se tė nėma.
Tė nėma, tė nėma shumė
Mor’ cop’e ēikė e bėfsh gjunė
Mor’ cop’e ēikė e thėrrime.
-Tė kesh mall pėr sevdanė time
O moj e shkreta sevda
S’peshon ergjėnd e para.
Kjo sevda e djalėrisė
Tund themelet e shtėpisė.Po u ēmenda,lidhmėni,
Tek mikesha shpimėni
Tė mė kthejė me magji
Nga i ēmendur nė njeri.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga Vizitor prej 4/7/2011, 13:32

@dimali shkruajti:Do ta shtroj sharkun nė udhė
Do t’bėhem si i sėmurė.
Shkon mikja me gjym pėr ujė
-Ē’bėn kėtu o i paudhė
Kam rėnė e kam vrarė gjunė.
Vrava gjunė e mė dhemb kėmba
-Mė duket-o se tė nėma.
Tė nėma, tė nėma shumė
Mor’ cop’e ēikė e bėfsh gjunė
Mor’ cop’e ēikė e thėrrime.
-Tė kesh mall pėr sevdanė time
O moj e shkreta sevda
S’peshon ergjėnd e para.
Kjo sevda e djalėrisė
Tund themelet e shtėpisė.
Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente - Faqe 4 1826680149 Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente - Faqe 4 332786 Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente - Faqe 4 332786 Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente - Faqe 4 332786 Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente - Faqe 4 332786 Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente - Faqe 4 332786 Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente - Faqe 4 332786 Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente - Faqe 4 332786
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga LePuRuShJa prej 14/7/2011, 21:31

Do tė shkojmė diku largė atje ku ska njeri...
Do tė jemi diku bashkė vetėm unė dhe ti...........E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

Sponsored content

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 22/8/2019, 07:11