Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

enigma
enigma
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 24/12/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 465
<b>Pikėt</b> Pikėt : 1098
<b>Votat</b> Votat : 30
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Un nuk enjoh zemren time, ajo eshte enigma me e madhe per mua

Zemėr Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga enigma prej 2/2/2010, 15:37

First topic message reminder :

Edhe pse dje tė pashė

Sonte ndjej shumė mall

Ndonese e di shumė mirė

Po mė sjell vėrdallė

Sa tė shoh mė huton

Mendjen seē ma turbullon

Mbes pa tekst kėtė ti e kupton


E di qė ti mė do

nė takim pėrse nuk del

bėhesh trim nė telefon

mė ēon puthje me e-mail
Laura
Laura
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 09/06/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1422
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2747
<b>Votat</b> Votat : 20

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga Laura prej 29/1/2011, 19:52

-E di qė ke njė tjetėr-


Dy sy qė mė deshtėn, dy buz qė mė vran
Nė dhe u tretun, te thyer me lan
A jam un i vetmi, qė s'di nga t'ja mbaj
Qė i pranoj gabimet, edhe kur s'kam faj

E di qė nuk je e vetėm, e di qė ke njė tjetėr, edhe pse ende je me mua
Ndoshta tani s'lodhesh fare, por mė von do tė mė kėrkosh falje
Kush do ti fal mėkatet tua
S'do ta fal...
Ohhh sa t'jam gjall

Nje zė qė mė flistet me ty o dashuri
E humbi kuptimin nė kėt natė me shi
A jam un i vetmi qė s'di nga t'ja mbaj
Qė i pranoj gabimet edhe kur s'kam faj

E di qė nuk je e vetem e di qė ke njė tjetėr edhe pse ende je me mua
Ndoshta tani s'lodhesh fare por mė von do tė mė kerkosh falje
Kush do ti fal mėkatet tua
S'do ta fal sa t'jam gjall

Mė vjen mir qe e kuptova anėn tėnde tė vėrtet
Mė vjen mir qe tjetrin e ke gjet
Ohhh jo
Le ta merr vesh edhe aj se dikujt zemren ja ke thy
Le ta di se sa veshtir ėshtė me ty

E di qė nuk je e vetem e di qė ke njė tjetėr edhe pse ende je me mua
Ndoshta tani s'lodhesh fare por mė von do tė ėe kerkosh falje
Kush do ti fal mėkatet tua
s'do ta fal...
Oh sa t'jam gjall, sa t'jam gjall, sa t'jam gjall...Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente - Faqe 3 16j0kyu
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga Vizitor prej 29/1/2011, 19:55

Dashuri e ndaluar-
Po shoh dridhje n'trupin tėnd
Emocionet po mi fsheh
E di mir se e ke rėnd
Pse je zbeh oh pse je zbeh
Ti je ajo qė kerkoj
Se kam prit se do takoj
Ti je ajo qe ėnderroj
S'ėshtė mekat qe t'dashuroj


Dashuri e ndaluar, ėshtė refren qė ti kendon
Ndonse jam i pėrvluar, zemra ime dashuron


Anonymous
Vizitor
Vizitor

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga Vizitor prej 19/2/2011, 21:38

Un dhe ti jemi takuar ne koh dhe vend te gabuar
Sa u munduam te dy edhe malet ti kishim shty

Nuk i ve faj as ty as vetes
jan thjesht grackat e jetes
Nuk i ben ball njeri
Nuk i bem ball as un as ti ...

Pa fat ishin ne jet dy udhetar
nuk e gjeten yllin polar
nuk e gjeten kepin e shpreses

Pa fat mbeten vetem dy udhetar
pa trungun familjar
pa fotografin e marteses..
Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga Albatros prej 19/2/2011, 21:47

Se kam te lehte Bashkim Alibali

Se kam te lehte te kujtoj un'tani
Ato vite qe kan'mbetur larg

C'do gur i rruges fjalet tona i di

Si munde vall ti kesh harruar

Por zemra nuk te fal,thot mos harro

Ishe ti qe shkele dashurin

Mos mendo se bashk me ty,jo jo

Humba un'dhe lumturin


Refreni


Ti zemren time nuk e njohe dot

Ajo kurr nuk e pranon vetmin

Un'ndjenjes s'mund ti behesha rob

Njeriu s'rron ne jete per nje dashuri

Lumturija qe te jete e vertet

s'krijohet veē me ty dhe mua

Me mijra zemra bashk'kerkon ajo

Ndaj s'mundet te jetoje kurr nje dashuri,

qe veē per vehte ka lulzuar,

Pa boten mbrenda mbrenda saj

Nuk jeton dot.

Anonymous
Vizitor
Vizitor

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga Vizitor prej 19/2/2011, 21:49

Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente - Faqe 3 332786 Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente - Faqe 3 332786 Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente - Faqe 3 821140
Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga Albatros prej 19/2/2011, 21:59

Baresha
Nexhmije Pagarusha

Kam rrite shtatin

nder keto male

bashke me qingja e me dele

dhe bylbyla nder zabele

mas kumones loje e gezime

si shqiponja imerefreni:


o era lun me barin o

o eni shoqe te lozim o

o fusha n'gaz po m'veshet o

o lulet bardh po qeshin o

o dridhet mali cka u ba

o lum bareshat ndesh u ndan


o era lun me barin o

o eni shoqe t'lozim

o lulet bardh po qeshin

o fusha n'gaz po m'veshet

o dridhet mali cka u ba

o lum bareshat ndesh u ndan

naninaninainaina naninanina

2.

Heeej po tingllojne shume

kumona po gurgllon prroit

malore nate me qiell bjeshka

me bore e n'bjeshk dashnija

vjen me mall e sot nji fyll u kall ee

Anonymous
Vizitor
Vizitor

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga Vizitor prej 19/2/2011, 22:02

Real Love - Massari

Girl, girl I'm goin outta my mind
And even though I don't really know you
I must've been runnin outta time
I'm waiting for the moment I can show you
And baby girl I want you to know
I"m watching you go
I'm watching you pass me by
It's real love that you don't know about

Baby I was there all alone
When you'd be doin things that i would wit you
I picture you and me all alone
I'm wishing there was someone i can talk to
I gotta get out outta my head
Buy baby girl I gotta see you once again, again
It's real love that you don't know about

Girl, girl I'm goin outta my mind
And even though I don't really know you
I must've been runnin outta time
I'm waiting for the moment I can show you
And baby girl I want you to know
I"m watching you go
I'm watching you pass me by
It's real love that you don't know about

(Every night and now) when I go to sleep
I couldn't stop dreaming about you
Your love has got me feeling kinda weak
I really can't see me without you
And now you're runnin round in my head
I'm never gonna let you slip away again
It's real love that you don't know about

Every now and then when I want you
I wish that I could tell you that I want you
If I could have the chance to talk wit cha
If I could have the chance to walk wit cha
Then I would stop holding it in
And never have to go through this again, again
It's real love that you don't know about

Girl, girl I'm goin outta my mind
And even though I don't really know you
I must've been runnin outta time
I'm waiting for the moment I can show you
And baby girl I want you to know
I"m watching you go
I'm watching you pass me by
Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga Albatros prej 19/2/2011, 22:13

ēiljeta

hej ti puchi puchi me mua

jo s'ka puchi puchi te dua

nese nuk vjen ke

ndjen ti me praaaane

Anonymous
Vizitor
Vizitor

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga Vizitor prej 19/2/2011, 22:15

Njejt si Rrufeja Ndarja me goditi.
Un mbeta ne rrug
Dhimbja me kaploj une ndihm po kerkoj
mallin si ta zhduk

Sa gezohem un kur vjen Nata
se do te enderroj
por frioghem un kur vjen Dita se sdi ku te kerkoj

Ref.Kujt ne vendin tim i thua xhan
me kon shtratin ti sonte e ndan
kush te perqafon ti puth dy syt
a mendon per mua ti o a ke shpirt

Kujt ne vendin tim i thua xhan
me kon shtratin ti sonte e ndan
kush te perqafon ti puth dy syt
a mendon per mua ti o a ke shpirt

Me than se koha i sheron plaget edhe cdo gje kalon
se kom dit ndarja po na rrin afer
Jeta po me denon

Sa gezohem un kur vjen nata se do te enderroj por frioghem un kur vjen dita se sdi ku te kerkoj

Ref.Kujt ne vendin tim i thua xhan
me kon shtratin ti sonte e ndan
kush te perqafon ti puth dy syt
a mendon per mua ti o a ke shpirt

Kujt ne vendin tim i thua xhan
me kon shtratin ti sonte e ndan
kush te perqafon ti puth dy syt
a mendon per mua ti o a ke shpirt

......


Ref.Kujt ne vendin tim i thua xhan
me kon shtratin ti sonte e ndan
kush te perqafon ti puth dy syt
a mendon per mua ti o a ke shpirt

Kujt ne vendin tim i thua xhan
me kon shtratin ti sonte e ndan
kush te perqafon ti puth dy syt
a mendon per mua ti o a ke shpirt
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga Vizitor prej 19/2/2011, 22:16

Sinan Hoxha:
Se qka thua hiq sma nin
Se qka dua mir e di

Seldi:
Nga Tirona
Prishtina Tetova
mė te mirėn,zeshkane
e zgjodha !

Sinan Hoxha:

Ty tė thone
e bukura e nanės
une jam sherri i
mahalles

Seldi:

Ti vet ke thonė
na krejt e dina
kur jam me ty
rritet adrenalina
(adrenalina adrenalina)

Sinan Hoxha & Seldi Ref (2x):

Xhane xhane
moj zeshkane
t'kam ne zemer
moj shejtane.

Ti mir e di
se une jam ai djali
une jam perfekt
e frymen ta nali

a lelelele alelelelej

Give it up (4x)

Sinan Hoxha:
Kush ma mir
se une e di
lozanjare
qka don ti


Seldi:
Nga Tirona
Prishtina Tetova
ma te miren
zeshkane e zgjodha

Sinan Hoxha:
Ty te thone
e bukura e nanes
une jam sherri i
mahalles


Seldi:
Ti vet ke thon
na krejt e dina
kur jam me ty
rritet adrenalina
(adrenalina adrenalina)

Sinan Hoxha & Seldi Ref (2x):

Xhane xhane
moj zeshkane
t'kam ne zemer
moj shejtane

Ti mir e di
se une jam ai djali
une jam perfekt
e frymen ta nali

aleleleleelej
aleleleelej

Sinan Hoxha & Seldi Ref (2x):

Xhane xhane
moj zeshkane
t'kam ne zemer
moj shejtane

Ti mir e di
se une jam ai djali
une jam perfekt
e frymen ta nali

alelelleej
alleleleelej
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga LePuRuShJa prej 19/2/2011, 22:20

Para meje del ti mprovokon se e din qe zemra ime ty te don
Luajn para meje mperqafon pse zemrushja ime shpirtin ma ngacmon
Luajn para meje mperqafon pse zemrushja ime shpirtin ma ngacmon

Te kam zemrushe ty ne zemer me ke hy Do te dua je per mua o per kta dy sy
Te kam zemrushe ty ne zemer me ke hy Do te dua je per mua o per kta dy sy

Dashurin per mu e ke ma e mira ti me je dua ta them fjalen si ty ska askush

Shpirti nuk qetsohet Zemra me shpejtsohet
Per dit te kam afer o moj zemrush

Shum me dashuri me perqafon
Dua qe ta dish qe ky djal ty te don

[2x]
Me ty deri nfund un dua te jem dashuri per jet un dua te kem


te kam zemrushe ty ne zemer me ke hy do te dua je per mua o per kta dy sy
Te kam zemrushe ty ne zemer me ke hy Do te dua je per mua o per kta dy sy

[2x]
Dashurin per mu e ke ma e mira ti me je dua te them fjalen si ti ska askush
Shpirti nuk qetsohet Zemra me shpejtsohet kur ty te kam afer o moj ZemrushE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga Vizitor prej 19/2/2011, 22:21

Ervin:
Nje nate rastesisht te njoha
u cmenda per ty si i marre
vec rruget e qytetit
te deshmojne se here kerkova
te t'thoja kam unaz
me tjeter vajze

Sabina:
Si nuk me plas ky shpirt tani
une kam qene tjetra e atij
asnje fustan i bardhe sme rri
se ne altar sdo jem e tij

Ervin:
Te kam lenduar e pranoj
sa keq qe zemra s'paska goje

Sabina:
s'u lidhka ndjenja me zinxhire

Bashk:
po sot pa ty eshte shume veshtir

REF..Sabina ft Ervin:
Kam jetu dy jete
s'dua nje te tret
ti me vret nese s'me flet
100 here mos shko
1000 here harro
zemren me mos ma helmo
Kam jetu dy jete
s'dua nje te tret
jo nuk dua nje te tret
se ti, se ti..ti po me vret

Sabina:
Si nuk me plas ky shpirt tani
une kam qene tjetra e atij
asnje fustan i bardhe sme rri
se ne altar sdo jem e tij

Ervin:
Ajo me sheh dhe syte I qajne
Ajo s'beson jo asnje fjal

Sabina:
Ai nuk flet por flasin syte

Bashk:
Nje dashuri sapo u mbyte

REF..Sabina ft Ervin:
Kam jetu dy jete
s'dua nje te tret
ti me vret nese s'me flet
100 here mos shko
1000 here harro
zemren me mos ma helmo
Kam jetu dy jete
s'dua nje te tret
jo nuk dua nje te tret
se ti, se ti..ti po me vret

Ervin:
Ajo me sheh dhe syte I qajne
Ajo s'beson jo asnje fjal

Sabina:
Ai nuk flet por flasin syte

Bashk:
Nje dashuri sapo u mbyte

REF..Sabina ft Ervin:
Kam jetu dy jete
s'dua nje te tret
ti me vret nese s'me flet
100 here mos shko
1000 here harro
zemren me mos ma helmo
Kam jetu dy jete
s'dua nje te tret
jo nuk dua nje te tret
se ti, se ti..ti po me vret
Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga Albatros prej 19/2/2011, 22:27

m'ka ēu menja me u feju
e me marre nje bukuroshe
aman vajzen spo ma don nana
si tja boj ktij hallit tem

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga LePuRuShJa prej 19/2/2011, 22:28

Mos e merr LOL LOL LOLE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga Vizitor prej 19/2/2011, 22:30

@Albatros shkruajti:m'ka ēu menja me u feju
e me marre nje bukuroshe
aman vajzen spo ma don nana
si tja boj ktij hallit tem
mere mos epyet nanen Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente - Faqe 3 1663
Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga Albatros prej 19/2/2011, 22:31

nonen spo e pys po ndoshta spo me len dikush tjeter

Anonymous
Vizitor
Vizitor

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga Vizitor prej 19/2/2011, 22:32

S'te kam prane dhe malli tret
Kur e di jo nuk eshte e thjeshte
Te mos dua asgje sot ,sa ftohte
Dhe mbeshtillem ne erresire
Me kujtimin me te mire
Dhe marr force une te jetoj, besoj

2x refrenin

Ai nuk iku pa kthim
Jam duke pritu-r dot vije
Duhet te mesohem pa ty
Se po me thone
Jeta vazhdon

Nuk degjoj me nje fjale te mire
Dhe nuk kam asnje deshire
Vetem ty vazhdoj te pres
Une pres..
Dhe mbeshtillem ne erresire
Me kujtimin me te mire
Dhe marr force une te jetoj, besoj

3x refrenin

Ai nuk iku pa kthim
Jam duke pritu-r dot vije
Duhet te mesohem pa ty
Se po me thone
Jeta vazhdon
Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga Albatros prej 19/2/2011, 22:34

Bukuroshja E Prizrenit
Ilir shaqiri

qaj gitara ime vjeter

per nje vash nje shpirt pafaj,

kur me vjen teposht qytetit

me m'banisen loti saj..

dot kendoj nje keng zambaku

n'dal nje qast te them te dua..

kur me shkon ka guri gurit

me m'ban ritmin taket tua,,

bukuroshja e prizrenit

kur me shkrep qerpiku yt,

ndal te them nje kenge zemre,

fjala seq mu pre ne fyt,

bukuroshja e prizrenit

e mat shtatin me minare,

moj te vdekurit seq i ngjalle,

mua me verbove fare,

shtate daulle let pelcasin hejj..

let pelcasin djelen hana mbi kala hejj..

mbi kala t'gjitha yjet bashk me henen,

fyten tende paskan ba,

belkeputura e prizrenit,

kan zili te shtat ylber,

do ta qoj moj msit avdylin,

krushk te par bacen imer,,

belkeputura e prizrenit ,

e mat shtatin me minare,

moj te vdekurit seq i ngjalle,

mua me verbove fare,

shtat daulle let pelcasin hejj..

let pelcasin djelen hana mbi kala hejj..

mbi kala t'gjitha yjet bashk me henen,

ftyren tende paskan ra,

bukuroshja e prizrenit ,

kur me shprep qerpiku yt ,

ndal te them nje kenge zemre ,

fjala seq me pre ne fyt,

bukuroshja e prizrenit

e mat shtatin me minare ,

moj te vdekurit seq i ngjalle ,

mua me verbove fare,

shtat daulle let pelcasin hejj..

let pelcasin djelen hana mbi kala hejj..

mbi kala te gjitha yjet bashk me hanen,

ftyren tande paskan raa,

shtat daulle let pelcasin hej..

let pelcasin djelen hana mbi kala,

mbi kala te gjitha yjet bashk me henen,

ftyren tane paskan ra.....
web:www.teksteshqip.com

Anonymous
Vizitor
Vizitor

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga Vizitor prej 19/2/2011, 22:36

Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente - Faqe 3 332786 Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente - Faqe 3 332786 Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente - Faqe 3 332786 Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente - Faqe 3 702172 Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente - Faqe 3 702172
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga Vizitor prej 19/2/2011, 22:38

Edhe pse ste sho gjdo dit, prap jam tuj mendu
24-or nonstop veq tuj gjelozu
qka po behet halli veq nje zot e din
net a dit telefonin dora po me rrin
net a dit telefonin dora po me rrin
nese pak zerrin sta degjoj
per 2 minuta krejt dyshoj
ti mos u prek qe gjelozoj
se qinperqind te DASHUROJ (3

Ref:

Ah Dashuria ah Gjelozija
njera si sherbet tjetra si zeher
Ah Dashuria Ah Gjelozija
njera me tjetren lind zbashku menjeher X2

Edhe pse ste sho gjdo dit, prap jam tuj mendu
24-or nonstop veq tuj gjelozu
qka po behet halli veq nje zot e din
net a dit telefonin dora po me rrin
net a dit telefonin dora po me rrin
nese pak zerrin sta degjoj
per 2 minuta krejt n'dryshoj
ti mos u prek qe gjelozoj
se qinperqind te DASHUROJ (3

Ref:

Ah Dashuria ah Gjelozija
njera si sherbet tjetra si zeher
Ah Dashuria Ah Gjelozija
njera me tjetren lind zbashku menjeher X2

Ah Dashuria ah Gjelozija
njera si sherbet tjetra si zeher
Ah Dashuria Ah Gjelozija
njera me tjetren lind zbashku menjeher X2
NakiPr
NakiPr
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 22/02/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 5
<b>Pikėt</b> Pikėt : 10
<b>Votat</b> Votat : 0

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga NakiPr prej 22/2/2011, 11:10

Ju lutem ma gjeni kangen Laje ti moj goce-qoft edhe vetėm instrunmentalin
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga LePuRuShJa prej 22/2/2011, 11:15

@NakiPr shkruajti:Ju lutem ma gjeni kangen Laje ti moj goce-qoft edhe vetėm instrunmentalin

Pėrshėndetje NakiPr ... :salut:

Ju duhet kėnga apo teksti ..???E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
NakiPr
NakiPr
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 22/02/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 5
<b>Pikėt</b> Pikėt : 10
<b>Votat</b> Votat : 0

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga NakiPr prej 22/2/2011, 11:19

po nga vet kėrkesa nėnkuptohet qė kėnga me instrumental mė nevojitet-ju faleminderit pėr mirkuptim
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga Vizitor prej 22/2/2011, 11:24


kete don apoooo??????????
NakiPr
NakiPr
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 22/02/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 5
<b>Pikėt</b> Pikėt : 10
<b>Votat</b> Votat : 0

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga NakiPr prej 22/2/2011, 11:26

Jo mundėsisht njė nga inqizimet mė tė vjetra edhe pa remix,nga ndonjė kėngtare mė e vjeter apo kėngtar mė tė vjeter

Sponsored content

Zemėr Re: Fjalet e nje kenge qe keni ne mendje keto momente

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 22/8/2019, 06:49