Ramadan Krasniqi -dani-Nje dite kur do te vdesim

Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Ramadan Krasniqi -dani-Nje dite kur do te vdesim

Mesazh nga Vizitor prej 5/2/2009, 18:32

Nje dite kur do te vdesim
s'do te jemi ne kete bote
e te flasin shume te tjeret
do te na kujtonin me lote...

Ne libra do te shkruhen
ne zemra do te ruhet
dashurija jone qe u shua
pergjithmone....

Sa dashuri do te vdesin
e sa do te lindin
por asnjera s'na ngjajne
ishim dashur ne me teper
do te shkruhet dhe le gjurme
sikur nje roman....(2x)

Te mos ishte dashuria
do jetonim ne me gjate
..... zemrat.
nuk kemi pas fat...
Ref(2x)
Ne libra do te shkruhen
ne zemer do te ruhet
dashuria jone...
qe u shua pergjithmone......

    Ora ėshtė 24/8/2019, 19:39