Zemra e pakuptuar dhe sa e thjeshtė.

Share
avatar
enigma
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 24/12/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 465
<b>Pikėt</b> Pikėt : 1098
<b>Votat</b> Votat : 30
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Un nuk enjoh zemren time, ajo eshte enigma me e madhe per mua

Buzqeshje Zemra e pakuptuar dhe sa e thjeshtė.

Mesazh nga enigma prej 1/2/2010, 14:22

Zemra eshte e pakuptueshme dhe aq sa eshte e komplikuar eshte edhe e thjeshte!
Mundohet
qe me disa shumezime te grades se vogel t'i vere nje diēiture jetes ne
vazhdim,pastaj te te thote nje rezultat qe nuk e pret,nje enigme qe nuk
e kupton!

Sa shume gjera mbeshtillen ne jeten e njeriut duke
marre nje emer qe nuk e meritojne,duke marre nje fytyre qe nuk e
njohin,pastaj hidhen ne krahet e dikujt qe nuk i kupton dhe gjithēka
behet e komplikuar dhe e rendomte njekohesisht...

Jeta eshte nje
melodi e njejte per te gjithe,por veshet e secilit kane nje ndjeshmeri
te ndryshme duke i dhene ngjyra dhe timbre qe nuk i ka dhe ne te
gjitheve na duket se jeta jone eshte me e mira,me e kuptueshmja,me e
shtrenjta!

Asnjeri nga ne nuk e ka pyetur veten,valle nė jemi ne kaq te kushtueshem per jeten?!

A i dhimbsemi ne asaj ashtu siē na dhimbset ajo neve?!

A i duhemi ne asaj siē na duhet ajo neve?!


Por
eshte nje pyetje pergjigjen e se ciles eshte me mire qe te mos e dime
se lendohemi gjer ne ate pike sa ekzistenca jone te na duket nje absurd
dhe asgje me shume!

Njeriu ka nevoje qe dikush ta doje
perfundimisht,por dhe qe te doje dike ne te njejten menyre,sepse eshte
e pakundershtueshme qe jemi qenie qe jetojme nga dashuria,lindim nga
ajo dhe gjate gjithe jetes kemi nevoje per ate si per ajrin qe
thithim,si per ujin,apo per buken qe hame.

Cili eshte mendimi juaj?!
A nuk eshte dashuria e domosdoshme dhe jetike?!
A mendoni se zemra eshte e komplikuar por dhe e thjeshte?!

Kleandra
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 24/11/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 3302
<b>Pikėt</b> Pikėt : 6931
<b>Votat</b> Votat : 33

Buzqeshje Re: Zemra e pakuptuar dhe sa e thjeshtė.

Mesazh nga Kleandra prej 28/10/2010, 09:40

Nuk eshte e veshtir per te kuptuar zemren mjafton te degjoash te rrahurat e saj edhe do kuptosh ska zemer te paktuar
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Zemra e pakuptuar dhe sa e thjeshtė.

Mesazh nga Vizitor prej 14/9/2011, 19:49

Eshte bukur te dashurosh, edhe pse shpesh shnderrohet ne nje vuajtje sfilitese.Dashuria te ndihmon te njohesh veten, kapacitetin tend.Te ve ne prove sa i afte je per te dhene me teper nga vetja.Te ben te guximshem te jep force te lufosh edhe me te pamunduren.Me nje fjale zgjojme pjesen e botes tone te panjohur deri me atehere

Sponsored content

Buzqeshje Re: Zemra e pakuptuar dhe sa e thjeshtė.

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 18/6/2018, 22:48