Si ta mbroni dashurinė

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Si ta mbroni dashurinė

Mesazh nga Vizitor prej 19/1/2010, 19:04

Si ta mbroni dashurinė

--------------------------------------------------------------------------------

Ja katėr kėshilla se si ta mbroni lidhjen tuaj:

1. Gjejni kohė pėr partnerin: Patjetėr duhet tė gjejni kohė tė lirė pėr partnerin tuaj dhe atė ta vendoni si parėsi. Ato momente duhet tė jenė mė tė rėndėsishme se puna, paret, a ndonjėher dhe shoqet/kėt.

2. Tregoni ndonjė nga sekretet me partnerin: Tė gjithė kan sekrete, por kur ndonjė prej tyre do tė ndani me partnerin atėher ju ndani edhe posacėrisht ndjenjė tė pėrbashkėt e tė treguarės. Familja dhe shoqėria pėr disa sende nuk ėshtė patjetėr tė din.

3. Organizoni daljet e natės: Pa dallim se a bohet fjal pėr dalje vetėm pėr ju dy apo do tė dilni nė kafe me shoqėrin, daljet janė shum tė rėndėsishme madje edhe nėse jeni nė lidhje tė gjatė me personin e njejtė.

4. Zbukuroni jetėn dashurike: Nėse seksi nė lidhjen tuaj bėhet monoton dhe ajo ju pengon provoni edhe atė pjesė ta "оrganizoni" dhe mundohuni qė tė praktikoni 2 her nė javė. Ashtu mundeni ta shpėtoni lidhjen tuaj. Me vetė mendimin psh. nesėr nė mbrėmje do tė keni seks, ditėt tjera janė tė mbushura me ndonjė lloj tė paralojės.

    Ora ėshtė 24/5/2018, 12:17