Dashuria romantike

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Dashuria romantike

Mesazh nga LePuRuShJa prej 13/1/2010, 17:50Dashuria e ēiltėr shihet edhe nė fund tė detit.


Kur tė djersitėn duart... zemra tė rrahė shpjet... e zėri tė mbetėt nė fyt...

-Jo, kjo nuk ėshtė dashuri... kjo ėshtė pėlqyeshmėri.


Kur nuk mundesh ta largosh shikimin ose duart nga ai/ajo...

-Jo, kjo nuk ėshtė dashuri... kjo ėshtė pasion.


Kur pėrmallohesh... sepse e di se ai/ajo ėshtė atje...

-Jo, kjo nuk ėshtė dashuri... kjo ėshtė vetmi.


Kur tė tėrheq tjetri/ra... megjithatė mbetesh me tė dashurin/ėn e parė...

-Jo, kjo nuk ėshtė dashuri... kjo ėshtė lojalitet.


Kur mbetesh pranė tij/saj... pasi e dinė se tė do dhe nuk dėshiron ta lėndosh...

-Jo, kjo nuk ėshtė dashuri... kjo ėshtė keqardhje.


Kur je mė tė... tė puthė... tė mban pėr dore...

-Jo, kjo nuk ėshtė dashuri... kjo ėshtė pasiguri.


Kur ja falė gabimet... pasi pėrkujdesesh dhe shqetėsohesh pėr tė...

-Jo, kjo nuk ėshtė dashuri... kjo ėshtė shoqėri.


Kur i thuash ēdo ditė... se ėshtė i vetmi/ja nė tė cili(e)nė pandarė mendon...

-Jo, kjo nuk ėshtė dashuri... kjo ėshtė gėnjeshtėr.


Kur ai/ajo e ndjenė zemrėn tėnde dhe tė prek thellė nė shpirt... dhe kjo tė godet fuqishėm...

PO... kjo ėshtė dashuri!!!


Kur je nė gjendje t’ia dhurosh zemrėn tėnde... jetėn tėnde... vdekjen tėnde...

PO... kjo ėshtė dashuri!!!E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: Dashuria romantike

Mesazh nga Princesha... prej 1/11/2012, 15:55

DASHURIA eshte deshira per te gjetur dike qe te na ngushelloj, dike qe te ndajme jeten, vuajtjet, vetmine,
dike qe te na ndihmoje ne procesin e pafund te te kuptuarit te vetes,
dike qe te na mbaje perkrah dhe te na ngushelloje, kur e vetmja gje qe duam eshte:-Te thyhemi ne mijera copa per t'i shpetuar dhimbjes,
dike qe te na buzeqeshe me sy dhe me duar !!!
    Ora ėshtė 21/10/2018, 19:15