°Barcaleta°

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje °Barcaleta°

Mesazh nga LePuRuShJa prej 30/11/2007, 15:48

First topic message reminder :

Njė tė shtunė njė burrė ka njė krizė hemorroidesh. Por pėrpara ėshtė fundjava dhe mjekun nuk mund ta takoj para tė hėnės.
Njė nga shokėt e vet i thotė:
- Po tė jap njė mjekim popullorė, qė do tė tė lehtėsojė nga dhimbjet:
ē'do tre orė do tė lyhesh me llumin e kafes turke, ėshtė shumė e efektėshme.
Dhe gjatė gjithė fundjavės, burri ēdo tre orė lyhet me llumin e kafes.
Tė hėnėn nė mėngjes, shkon te mjeku i cili i thotė tė ē vishet dhe tė ulet duke ngritur pjesėn e mbrapme lart dhe fillon ta ekzaminojė.
Pacienti i gjorė, pas pesė minutash i thotė:
- A sheh gjė doktor??

- Ti ke njė rrugė tė gjatė pėr tė bėrė, do tė takohesh me njė bjonde tė bukur, njė nėntė me njė kryq tė bukur mirėsie,
pėr 9 ditė, 9 javė ose 9 muaj do tė marrėsh njė shumė lekėsh, do tė ulesh nė njė tavolinė, vetė i tretė, njė haber qeveritar.....


mdr mdr mdr mdr mdrE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Dino
Dino
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 25/01/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 4951
<b>Pikėt</b> Pikėt : 11415
<b>Votat</b> Votat : 95
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : ''Beju te tjereve,ate qe te tjeret do deshiroje te benin per ty....!

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Dino prej 10/1/2011, 18:11

Fėmijėt e menēur


Bisedojnė dy fėmijė: “Unė kur kam qenė i vogėl kam qenė shumė i menēur!
Merre me mend kam filluar tė ecė qė kur isha 10 muajsh”.
Fėmija tjetėr i thotė: “Unė kam qenė edhe mė i menēur!
Mua mė kanė bartur 4 vjet!” °Barcaleta° - Faqe 3 27919°Barcaleta° - Faqe 3 1e8g1z
Dino
Dino
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 25/01/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 4951
<b>Pikėt</b> Pikėt : 11415
<b>Votat</b> Votat : 95
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : ''Beju te tjereve,ate qe te tjeret do deshiroje te benin per ty....!

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Dino prej 31/1/2011, 19:24

Njė grua nga Britania e Madhe ktheu qenin Harvey nė azilin e qenve, pasi nuk “i pėrshtatej” me perdet e dhomės sė ndejės- shkruan Daily Mail.
Gruaja e kishte vizituar disa herė qenin, me pronar Jack Russel, para se ta merrte me vete nė shtėpi. Por po tė njėjtėn ditė thirri pronarin dhe i tha se i ka dalė njė problem me qenin, pasi nuk i pėrshtatej me ngjyrėn e perdeve tė dhomės. Harveyn e ktheu pas dy ditėsh.
Shefi i azilit tė qenve, Barry Shuttleėorth, tha se ėshtė i tmerruar me veprimin e gruas.
Bashkėshortja e tij, Corrina, thotė se ka shumė qen qė njerėzit i braktisin pėr arsye nga mė tė pazakontat, siē ėshtė rasti i kthimit tė njė qeni tė racės labrador, pasi “nuk dėshironte tė lehte”.°Barcaleta° - Faqe 3 1e8g1z
Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Albatros prej 8/4/2011, 12:04

3 Dashnore

Mesuesja: Ne qoftese ti ke 10 cokollata dhe 5 ia jep Sares, 3 ia jep Enxhit dhe 2 Sindit.
Mesuesja: Cfare do te kishe ti tani???
Miri: 3 Dashnore te reja, i thote Miri.

Adrian
Adrian
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Zvicėrr
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 30/01/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 2234
<b>Pikėt</b> Pikėt : 4385
<b>Votat</b> Votat : 59
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Se harroj kurr takimin tone te (1) ... Ti u vonove 10 minuta .. Un s'erdha fare ...! .

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Adrian prej 8/4/2011, 12:28

@Albatros shkruajti:3 Dashnore

Mesuesja: Ne qoftese ti ke 10 cokollata dhe 5 ia jep Sares, 3 ia jep Enxhit dhe 2 Sindit.
Mesuesja: Cfare do te kishe ti tani???
Miri: 3 Dashnore te reja, i thote Miri.
°Barcaleta° - Faqe 3 27919 °Barcaleta° - Faqe 3 27919 °Barcaleta° - Faqe 3 27919 °Barcaleta° - Faqe 3 27919 °Barcaleta° - Faqe 3 27919 °Barcaleta° - Faqe 3 27919 °Barcaleta° - Faqe 3 27919 °Barcaleta° - Faqe 3 27919
Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Albatros prej 8/4/2011, 21:00

Ēifti i ri i posa martuar

Cifti posa martuar hyn nė hotel.
Burri- “Ju lutem dhomėn mė tė mirė pėr tri netėt e ardhshme”
Rec epsioniti - (Shkon dhe i pėshpėrit gruas sė re): “Ju qenkeni me fat zonjushė, zakonisht ky e merr dhomėn vetėm pėr ca orė.”

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Albatros prej 8/4/2011, 21:01

Shqiptari

Shqiptari pyet mikun e tij Gjerman:

- A e di ti pse meshkujt italianė njihen si dashnorė tė mire?
- Jo, – i pėrgjigjet ai.
- Sepse tė gjithė emigrantėt shqiptarė qė ndodhen jashtė vendit prezantohen si italianė.

Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Vizitor prej 1/6/2011, 14:04

Nje djale pyet te atin ..: "Babi sa kushton te martohesh?" .. "Nuk e di biri
im.. Une ende po paguaj
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga LePuRuShJa prej 1/6/2011, 14:13

lol! lol! lol! lol!

Plaēēēēēēēēēēēēēēēēēēēēē SarandaE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Vizitor prej 1/6/2011, 14:20

po mi i shkreti ju ka ber cuni per martes akoma se paguan dasmen e vet °Barcaleta° - Faqe 3 1663 °Barcaleta° - Faqe 3 1663
Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Albatros prej 10/6/2011, 19:25

Hajduti, gjoksi dhe qellimet e paspecifikuara

Gruaja kthehet ne shtepi e merzitur pais i ishin vjedhur parate nga xhepi i kemishes.

- Po nuk e ndjeve kur hajduti te vuri doren ne gjoks? E pyet burri.
- Sigurisht qe e ndjeva, por nuk dija se cfare qellime kishte!

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Albatros prej 10/6/2011, 19:30

Farmacisti, arseniku dhe bashkeshortja

Nje zonje hyn ne farmaci dhe i kerkon farmacistit arsenik.

Farmacisti pyet:

- Zonje, por perse ju duhet arseniku?
- Te helmoj burrin!
- Zonje, nuk mund tu shes arsenik per kete motiv, me vjen keq, thote farmacisti.
... Atehere zonja kerkon ne cante dhe nxjerr nje fotografi ku dukej i shoqi i saj duke bere dashuri me te shoqen e farmacistit.
Ky sheh fotografine dhe i thote:
- Ah, me falni, nuk e dija qe kishit recete!

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Albatros prej 16/6/2011, 20:02

Dieta

Nje dietolog i pershkruan nje diete pacientes.

couple-arguingNje dietolog i shquar, pasi i pershkruan nje diete te re pacientes se tij e paralajmeron se dieta ka edhe ndonje efekt anesor...

Pas nje fare kohe, pacientja kthehet tek mjeku dietolog dhe e gezuar i thote qe dieta e kishte dhene efektin e saj. Ajo kishte mundur te binte ne peshe plot tre kg. Por kjo diete me ka bere pak nervoze, i thote pacientja. Dje i hengra veshin burrit.

Nuk ka asgje per tu shqetesuar, i kthehet dietologu, nje vesh nuk ka me shume se 50 kalori.

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Albatros prej 16/6/2011, 20:06

Polici dhe kolegu

Dy police po flisnin per familet e tyre.

Nje polic duke folur me nje kolegun e tij, i tregon atij nje fotografi te te birit duke shtuar: -u bene 6 muaj dhe ka filluar qe te ece.

Kolegu i pergjigjet;

-6 muaj? Kushedi se sa larg duhet te kete shkuar duke ecur...

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Albatros prej 16/6/2011, 20:09

Dy Hajdutet

Dy shokė grabisin njė bankė dhe secili merr nga njė thes.

Pas disa muajve ata takohen pėrsėri dhe njėri e pyet tjetrin:
- “Ēka gjete nė thesin tėnd?”
- “Rreth gjysmė milion euro. Kam blerė shtėpi, makinė... po ti nė thesin tėnd?”
- “Po thesi kishte qenė plot fatura. Po i paguaj ngadalė, me sa po mundem”. :lol:

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Albatros prej 19/6/2011, 15:22

Qorri dhe Gagaēi

Shkojnė Gagaēi me Qorrin pėr te zene peshk.

Qorri- Gagaēit: – Dėgjo, kur te shohėsh njė peshk do me thuash mua dhe unė do te hidhem ta kap.
Gagaēi: -Mi.. mi.. mire. Rrinė sa rrinė.
Gagaēi: – Pe… pe… peshku. Hidhet qorri po se kap dot dhe i thotė gagaēit: – Radhėn tjetėr sa te thuash ti pe un do te hidhem.
Gagaēi: – O.. o.. o.. ok. Gagaēi:- Pe pe… Qorri hidhet menjėherė ne det.
Gagaēi: – Pe.. Peshkaqeni!

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Albatros prej 19/6/2011, 15:23

Policet dhe avionet

Dy police, roje ne nje aeroport diskutojne ndermjet tyre:

I pari: Nje gje nuk kuptoj sesi nje terrorist mund te rrembeje avionin! .... Shiko kete sa i madh eshte!...
I dyti: Po sa budalla je!...Po, terroristi nuk e rremben kur eshte ne toke dhe eshte kaq i madh, por atje lart, kur behet i vogel fareee!....

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Albatros prej 19/6/2011, 15:24

Dhurata

Vjehrrės po i afrohej ditėlindja dhe dhėndri po mendohej e cfare ti bėnte pėr dhurate.

Pasi mendoi gjatė dhėndėri ia bleu asaj hapėsirėn pėr varr.

Vjehrra mbeti e kėnaqur, ia hoqi njė gajle tė madhe.
Vjen ditėlindja tjetėr. Pasi mendoi gjatė, dhėndėri nuk i bleu asgjė.
Vjehrra e lėnduar e pyeti:

“Si ėshtė e mundur dhėndėr vjet ishe dorėlėshuar, ndėrsa sivjet asgjė?”

“Po ēfarė tė duhet dhurata, ti as dhuratėn e vitit tė kaluar nuk e ke shpenzuar!”

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Albatros prej 19/6/2011, 15:26

Lajmi i mire, lajmi i keq

Doktori shkon dhe takon pacientin ne shtepi.

D - “Kam lajme pėr ty – njė tė mirė dhe njė tė keq”
P - “Urdhėroni doktor!”
D - “Ju ka mbetur edhe njė ditė jetė”
P - “Tmerr, tmerr, e ēka mund tė jetė edhe mė keq se kjo?”
D - “Po pėrpiqem tė tė marr nė telefon prej ditės sė djeshme!”


Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Albatros prej 2/7/2011, 21:05

Dy policet para pasqyres

DY POLICE PARA NJE PASQYRE:

- SHIKO… DY KOLEGE! HAJDE TI PERSHENDESIM.

-TJETRI:

PRIT… NUK E SHEH QE PO VIJN ATO ?

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Albatros prej 2/7/2011, 21:06

Bankomati

Njė zotėri nė moshė shkon nė njė klub fitnesi.

Duke bėrė stėrvitje i moshuari sheh njė vajzė shumė tė bukur duke hyrė nė klubin e fitnesit. Ai thėrret trajnerin dhe e pyet: “Nė cilen prej ketyre aparaturave duhet tė shkoj pėr ta impresionuar atė bukuroshen?”
Trajneri e sheh nga koka deri te kėmbėt dhe i pėrgjigjet: “Hmm, provoje bankomatin nė korridor!”.

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Albatros prej 8/7/2011, 21:17

Nxėnėsi

Djali vjenė i gėzuar nga shkolla dhe babai e pyet:

- Ē'farė ke biri im, pse je kaq i gėzuar?

Djali thotė: Sotė mėsuesja pyeti pėr diēka dhe unė isha i vetmi qė u pėrgjgja.

Atėherė i thotė babai:

- Bravo djali imė, jamė krenar pėr ty . Por a mund ta di pėr ēfarė tė pyeti?

- Po i thotė djali: Pyeti kush e kishte thyer dritaren...

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Albatros prej 8/7/2011, 21:19

Nė avion

Italiani, gjermani dhe zvicerani kishin hipur nė njė aeroplan. Gjermani kishte afėr njė gotė birrė dhe e hodhi sepse nė gjermani kishte shumė birra. Zvicerani kishte afėr njė ēokollatė dhe e hodhi sepse nė Zvicėr kishte shumė ēokollata. Mė nė fund erdhi radha e Italianit... Ai sheh njė personė aty afėr dhe e shtyn dhe e hedh nga aeroplani. Gjarmani dhe zvicerani shokohen dhe e pyesin pse e bėri kėtė.
- Boll marokenė kemi nė Irali dhe italiani.

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Albatros prej 8/7/2011, 21:19

Rrefimi dhe interneti

Nje vajze gjate rrefimit tek prifti:

- At, une... ee....
- E di, bija ime cfare ke bere, jemi shok ne facebook, kam pare dhe pozat, kam lexuar dhe cfare ke shkruar ne mur, me mjafton kaq!
- Dhe cfare duhet te bej qe te falem, At?
- Bej like 10 manastire!

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Albatros prej 8/7/2011, 21:20

Iliēi

Pyet pacienti doktorrin:
- Sa i rrezikshėm ėshtė ky ilaē??
- Doktorri i pėrgjigjet: Asnjė nga pacientet e deritanishėm nuk janė ankuar, pushofshin nė paqe.

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Albatros prej 8/7/2011, 21:25

Babai qorton femijen dhe femija.

...i kthehet me te njejten monedhe, gozhduese

Nje prind, i pa kenaqur me rezultatet e femijes se tij ne shkolle, i drejtohet atij per ta qortuar:

- turp te kesh, i thote babai, Napoleon Bonaparti ne kohen tende ishte i pari i klases...

- turp te kesh ti, i kthehet femija, ne moshen tende, Napoleoni ishte Perandor i Frances!


Sponsored content

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 24/8/2019, 09:01