°Barcaleta°

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje °Barcaleta°

Mesazh nga LePuRuShJa prej 30/11/2007, 15:48

First topic message reminder :

Njė tė shtunė njė burrė ka njė krizė hemorroidesh. Por pėrpara ėshtė fundjava dhe mjekun nuk mund ta takoj para tė hėnės.
Njė nga shokėt e vet i thotė:
- Po tė jap njė mjekim popullorė, qė do tė tė lehtėsojė nga dhimbjet:
ē'do tre orė do tė lyhesh me llumin e kafes turke, ėshtė shumė e efektėshme.
Dhe gjatė gjithė fundjavės, burri ēdo tre orė lyhet me llumin e kafes.
Tė hėnėn nė mėngjes, shkon te mjeku i cili i thotė tė ē vishet dhe tė ulet duke ngritur pjesėn e mbrapme lart dhe fillon ta ekzaminojė.
Pacienti i gjorė, pas pesė minutash i thotė:
- A sheh gjė doktor??

- Ti ke njė rrugė tė gjatė pėr tė bėrė, do tė takohesh me njė bjonde tė bukur, njė nėntė me njė kryq tė bukur mirėsie,
pėr 9 ditė, 9 javė ose 9 muaj do tė marrėsh njė shumė lekėsh, do tė ulesh nė njė tavolinė, vetė i tretė, njė haber qeveritar.....


mdr mdr mdr mdr mdrE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Vizitor prej 17/2/2010, 16:36

Nji burre poterrexhi i bertet grues:
- Si ma plase shpirtin, moj grue! Ti po me shtjen ne dhe per se gjallit!
- Deksh e mos u njallsh!
- Ti njate don, se merr burrin tjeter.
- S'di kur po vjen ajo dite! Do ta ve mire gishtin ne temth se ke me marre.
- Merr edhe dreqin, ne dac!
- Jo, s'ban, se kam pase te birin.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Vizitor prej 17/2/2010, 16:37

Me« falni shok se po ju shqetsoj, a e pini duhanin?
- Po - u pe«rgjegj shoku - me te« dredhun...
- A keni nje« lete«r duhani se me« mungon?
- Posi urno, me gjithe« qef.
- Po duhan a keni?
- Sigurisht po.
- A ma mbe«shtjell nje« fije se nuk po di.
- Po mor zotni urno!
- Po me e ndez a keni?
- Po! tjete«r gja a ju duhet?
- Jo, te« tjerat i kam vete«...
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Vizitor prej 17/2/2010, 16:38

vjen nje mergimtare nga Zvicra dhe fejohet me nje vajze te pashkolle ne kosove.Nje dite ai e thrret per takim dhe vajza qe nuk kishte dale kurre per shetitje,fillon pyetjet nga me te ndryshmet e nga me te cuditmet.Kulmi arrin ateher kur gjat vozitjes,mergimtari e sheh se eshte bere shum nxehte dhe i drejtohet vajzes...."Ta leshoj ari condition???" "Jo nese ben,lishoje Shyhrete Behlulin....",ia kthen vajza.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Vizitor prej 17/2/2010, 16:38

Gjate fluturimit,ndizet avioni.Piloti,me parashute ne shpine e hap deren dhe u'thot udhetareve te trishtuar. -Avioni ka marre flake,po mos u brengosni!!! Po shkoj t'i lajmeroj zjarrfi kesit.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Vizitor prej 25/2/2010, 07:51

Tre shok tu nejt n`kafiq, dhe njoni po i vet: Paramendoni me dek na sot, dhe mu bo varrimi, me ardh krejt familja, shokėt.....Ēka kishit pas qef me fol pėr juve? Unė kisha pas qef me thonė pėr mu qe kam qen babė i mirė, burrė i mrekullushėm, shok i hatashėm - po thotė i pari. I dyti po thotė qė kish pas qef mi pėrmend si doktor tė shkelqyshėm, ekspert tė madh dhe sportist tė vėrtet! I treti po thotė: Unė kisha pas qef dikush me thonė pėr mu: Kqyre more, kqyre - qeky po livrit.
Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Albatros prej 31/5/2010, 11:34

Hajduti

Nje shqiptar hyn naten ne shtepine e grekut per te vjedhur.

Greku e ndjen dhe sulet duke e pytur:

- C'fare ben ti ketu?

- Po kerkoj pune... - u pergjigj shqiptari.

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Albatros prej 31/5/2010, 11:38

Brigada

Nje dite, pergjegjesi pyet brigadierin:

- Sazan, si duket brigada juaj ne mungesat pa arsye?

- Tani nuk kam asnje shqetesim ne brigade. Edhe ai djali qe e kisha problem, nuk po mungon me. Bile, ai, edhe kur eshte semure vjen ne pune.

- Si shpjegohet?

- Ka ardhur nje vajze e re ne brigade! °Barcaleta° - Faqe 2 827620

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Albatros prej 2/9/2010, 16:35

Nata e pare e marteses per nje ēift te ri. Me ne fund, ne dhomen e tyre, po pergatiten per te shkuar ne shtrat.
Ndersa po zhvishen i shoqi, nje trupmadhe, ia hedh pantallonat se shoqes dhe i thote: " ej, ti, vishi keto!"
Ajo i vesh, por natyrisht qe i rrine te medha.
" Une nuk mund te vesh pantollonat e tua" thote ajo.
" Pikerisht ashtu eshte " i pergjigjet ai " Dhe mos mos e harro kete gje! Ne kete familje jame une ai qe i mbaje pantollonat! "
Nusja e re e shikone e habitur, i hedh mbathjet duke i thene: " Pa vishi pak keto ".
Ai i provon, por sigurisht nuk i arrijne dote as deri te gjunjet.
" Por une nuk hy ne mbathjet e tua! ".
" Pikerisht ashtu, dhe mere vesht qe gjerat do te mbeten keshtu derisa ti te nderrosh sjelljen dhe mynyren tende te te menduarit prej gomari!"

Dino
Dino
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 25/01/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 4951
<b>Pikėt</b> Pikėt : 11415
<b>Votat</b> Votat : 95
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : ''Beju te tjereve,ate qe te tjeret do deshiroje te benin per ty....!

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Dino prej 3/11/2010, 20:47

Balerinat

Pse balerinat vallėzojnė nė maje tė gishtave?
Pėr tė mos e zgjuar publikun nga gjumi!


Shpresa

Lutuni vajza qe vjehrra juaj mos te quhet Shpresa....se shpresa vdes e fundit.

Ēaji pa limon

“Kamerier ma sjellė njė ēaj pa limon”. Kamerieri: “Mė falni, nuk kemi limon, a po don ēaj pa diēka tjetėr?”

Fotografia

Shkon tipi te fotografi pėr ta zhvilluar njė fotografi.
“Dhjetė herė pesėmbėdhjetė?” e pyet fotografi.
“150, pse po mė pyet?”, i pėrgjigjet ai.

Ēka ėshtė demokracia?

Kur dy tė ēmendur kanė mė shumė tė drejta se njė i menēur!°Barcaleta° - Faqe 2 1e8g1z
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga LePuRuShJa prej 3/11/2010, 21:22

:lol: :lol: :lol: duartrokitje duartrokitjeE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Dino
Dino
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 25/01/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 4951
<b>Pikėt</b> Pikėt : 11415
<b>Votat</b> Votat : 95
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : ''Beju te tjereve,ate qe te tjeret do deshiroje te benin per ty....!

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Dino prej 11/11/2010, 08:44

Bredhi

Ēka thotė qeni kur e sheh bredhin e stolisur tė vitit tė ri?
“Ah mė nė fund e paskan vėnė dritėn nė WC!”°Barcaleta° - Faqe 2 1e8g1z
Dino
Dino
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 25/01/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 4951
<b>Pikėt</b> Pikėt : 11415
<b>Votat</b> Votat : 95
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : ''Beju te tjereve,ate qe te tjeret do deshiroje te benin per ty....!

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Dino prej 11/11/2010, 08:47

Largpamėsia

Mjafton nje shikim prej sė largu
Tė shoh sa e bukur je ....
Mjafton njė shikim prej sė largu
Te shoh sa e madhe ėshtė bukuria jote...
Mjafton njė shikim prej afėr tė kuptoj
Se prej sė largut nuk shoh hic mire..°Barcaleta° - Faqe 2 1e8g1z
Dino
Dino
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 25/01/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 4951
<b>Pikėt</b> Pikėt : 11415
<b>Votat</b> Votat : 95
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : ''Beju te tjereve,ate qe te tjeret do deshiroje te benin per ty....!

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Dino prej 18/11/2010, 21:01

Lepuri dhe ujku

Lepuri i ulur afėr njė lisi nė mal, vjen dhelpra dhe e pyet:
Lepur ēfar po bėn?.
Lepuri thotė: Ja po pres ujkun do t’ia jap disa shpulla”.
Vjen kėrmilli dhe e pyet: Lepur ēfar po bėn?
Lepuri thotė: “Po pres ujkun t’ia japė disa shpulla”
Vjen ujku dhe e pyet: Lepur ēka po bėn?
Lepuri pėrgjigjet: Ja bre ujk po flas pa lidhje.°Barcaleta° - Faqe 2 1e8g1z
Dino
Dino
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 25/01/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 4951
<b>Pikėt</b> Pikėt : 11415
<b>Votat</b> Votat : 95
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : ''Beju te tjereve,ate qe te tjeret do deshiroje te benin per ty....!

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Dino prej 21/11/2010, 21:24

Barsoleta dhe polici

Hyn tipi nė kafe dhe u thotė njerėzve tė ulur nė banak: “Djema, t,ju them njė barsoletė tė re pėr policė!”. Zgjohet njėri prej tyre dhe i thotė: “Hej a e din ti se unė jam polic?”
“Mos u mėrzit ty ta tregoj dy herė barsoletėn”°Barcaleta° - Faqe 2 1e8g1z
Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Albatros prej 22/11/2010, 20:00

Goni, Gimi dhe Genci po punonin te nje shtylle telefoni kur Gimi rreshket, bie ne toke dhe vdes menjehere. Pasi e merr ambulanca Goni pyet Gencin se kush do i thote gruas se vete qe Gimi vdiq.

- Shkoj une, se jam i mire per keto punet sensitive - thote Genci.

Iken Genci dhe kthehet pas dy oresh me nje arke me birra Tirana.
I ēuditur Goni e pyet:

- I the gruas se Gimit, qe Gimi vdiq?
- Po i thote Genci
- Po birren ku e gjete? - Pyet perseri Goni i ēuditur??

Kur shkova te shpia i rashe deres dhe kur gruaja hapi deren e pyeta " a je ti ajo qe i vdiq burri ? " Jo, e kam gjalle burrin - me tha!

" A e veme me bast me nje arke me birra ? "

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Albatros prej 22/11/2010, 20:00

Zeneli: O Hasan, a e pijne lopt tuaja duhanin?
Hasani: Jo
Zeneli: Epo ik se te ka marre flake stalla.

Nje grup doktorresh nga e gjithe bota shpiken nje kokerr qe te rinon 20 vjet. Keshtuqe thirren tre pleq, nje amerikan, nje italian, dhe nje shqipetar.

Therrasin te parin amerikanin dhe i japin lajmin per shpikjen dhe i ofrojne nje kokerr. Amerikani i gezuar e pi dhe thote se tani mund te jetoje edhe 20 vjete per ta pare ameriken te behet superfuqi e padiskutueshme.

Pastaj therrasin italianin, edhe ai i gezuar e pi dhe thote se mezi pret te shikoje edhe 20 vjet te tjera femrat dhe ushqimin italian.

Pastaj therrasin shqiptarin dhe i japin kokrren dhe i thone " kjo kokerr te rinon 20 vjet "

- Jo more te humb pensionin une - i thote shqiptari.

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Albatros prej 22/11/2010, 20:01

Ishte nje here nje polic dhe po ruante nje dyqan mallerash.

Po biente shi dhe pronarja e dyqanit i tha policit eja mrenda se po bie shi!

Polici ia kthehu jo faleminderit se edhe jashte eshte duka ra shi.

Dino
Dino
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 25/01/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 4951
<b>Pikėt</b> Pikėt : 11415
<b>Votat</b> Votat : 95
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : ''Beju te tjereve,ate qe te tjeret do deshiroje te benin per ty....!

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Dino prej 28/11/2010, 23:12

Mungesa nė shkollė

I thotė mėsuesja Benit:
“Beni, dje prapė s’ke qenė nė shkollė!”
“Gjyshja ėshtė e sėmurė!”
“Sa herė qė mungon, ty tė sėmuret gjyshja. Po dyshoj nė kėtė”.
“Vallai mėsuese, edhe ne po dyshojmė se gjyshja po aktron”.°Barcaleta° - Faqe 2 1e8g1z
Dino
Dino
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 25/01/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 4951
<b>Pikėt</b> Pikėt : 11415
<b>Votat</b> Votat : 95
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : ''Beju te tjereve,ate qe te tjeret do deshiroje te benin per ty....!

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Dino prej 28/11/2010, 23:24

Parlamenti
Njė lypės ulur para parlamentit i lutet Zotit,
O Zot sikur t’i fitoja 100 euro nė ditė.
Njė deputet i pasur e dėgjoi dhe “i prekur thellė” nga kjo lutje, hapi dritaren dhe gjuajti 50 euro nga njė kat mė i lartė.
Lypėsi sheh paratė duke fluturuar dhe thotė:
Po pse o Zot nėpėrmjet Parlamentit,ti e din se ata hajna gjysmėn e mbajne pėr vete.°Barcaleta° - Faqe 2 1e8g1z
Dino
Dino
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 25/01/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 4951
<b>Pikėt</b> Pikėt : 11415
<b>Votat</b> Votat : 95
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : ''Beju te tjereve,ate qe te tjeret do deshiroje te benin per ty....!

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Dino prej 3/12/2010, 23:07

Trimėria e minjve

Tre minj ulen nė banak dhe pinė tekilla. Miu i parė, pėrplas gotėn ne banak dhe thotė: “Unė jam aq trim sa qė ēdo ditė marr pak helm minjsh dhe e fus nė gojė si ēamēakėz, vetėm pėr tu ndjere pak ‘high’”.
Miu i dytė e shikon, pi eks dy tekilla pėrplas gotėn ne banak dhe thotė:
“Unė jam aq trim sa qė ēdo ditė shkoj tek kurthi i minjve, ngrejė qarkun e kurthit edhe bėj pak stėrvitje me tė”.
Miu i tretė, pi eks tri tekilla, pėrplas gotat ne banak dhe niset tė dalė jashtė. Dy minjtė tjerė e shikojnė me habi:
“Ku po shkon ti?”
“Po shkoj te rrah njė mace”.°Barcaleta° - Faqe 2 1e8g1z
Dino
Dino
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 25/01/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 4951
<b>Pikėt</b> Pikėt : 11415
<b>Votat</b> Votat : 95
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : ''Beju te tjereve,ate qe te tjeret do deshiroje te benin per ty....!

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Dino prej 8/12/2010, 23:36

Budalla

Kthehet burri njė ditė mė herėt nė shtėpi dhe e gjen gruan e tij nė shtrat me njė tip.
Ēfar po bėni ju te dy?
Gruaja kthehet nga dashnori i saj dhe i thotė:
A po e sheh, a tė kam thėnė se ėshtė budalla.°Barcaleta° - Faqe 2 1e8g1z
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga LePuRuShJa prej 15/12/2010, 13:20

Njohje

Berluskoni hynė nė njė piceri dhe pėrpara se tė ulet bėnė njė pytje:

"Mė falni, a mund tė ma thyeni kėtė ēekė?".

Keni njė dokument me vete... E pyet ajo....

Por ... mė lejoni qė unė tju themė qė jamė presidenti i kėshillit, zoti Silvio Berluskoni...

Mirė nė rregull por mua mė duhet njė dokument...

Ju lutem nuk mė njihni... Unė dal nė televizorė... Mė thėrrisni drejtorin e picerisė...

Drejtori nuk ėshtė, ėshtė me pushime. Jamė vetėm unė. Kėshtuqė, nėse nuk keni ndonjė dokument, shkoni nė njė piceri tjetėr....

Ky ėshtė kulmi si tju tregojė qė jamė unė....

Nuk e di. Shikoni dje ishte kėtu Roberto Baggio, ju ėshtė dashur tė luante 3 orė rresht me top qė tė mė binde qė ishte ai.... Nuk e di pėr ju, mendojeni vetė dhe thoni ndonjė gjė...

Nuk e di tani pėr tani vetėm budallallėqe mė vijnė ndėr mėnd...

Nė rregull e mora vesh, sa pica ju duhen, 5, 6 apo mė tepėr?.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Kleandra
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 24/11/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 3302
<b>Pikėt</b> Pikėt : 6931
<b>Votat</b> Votat : 33

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Kleandra prej 6/1/2011, 18:16

Nje berber duke e rruar nje polic, e pyet: -Shoku polic, ēka te bie ta kesh djalin e madh te babes tend? Polici u mendua si shume dhe ne fund tha: -Nuk di! -Vlla ore!ia kthen berberi. Polici nuk bezen dhe fill shkon te Kmabdanti i tij dhe ia ben pytjen: -Shoku Komandant,ēka te bie ta kesh djalin e madh te babes tend? Mendohet komandanti sa mendohet dhe ne fund i thot: -Per momentin nuk e di! Ndersa polici ia kthen: -Vlla i berberit o shoku Kmandant
avatar
Kleandra
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 24/11/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 3302
<b>Pikėt</b> Pikėt : 6931
<b>Votat</b> Votat : 33

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Kleandra prej 6/1/2011, 18:17

10 femije me te njejtin emer...

nje grua e cila kishte dhjete femije, shkon ne zyren e perkrahjes sociale, qe ti lidhnin edhe asaj nje perkrahje, per femijet!
aty takon drejtorin, te cilit ia shpjegon qarte se perse kishte ardhur ne zyre.
edhe drejtori, merr nje dosje te paplotesuar, qe te shenoje te dhenat e gruas, e cila kerkonte perkrahje sociale.
drejtori :- emer, mbiemer ju lutem?
gruaja :- i thote emrin dhe mbiemrin e saj.
drejtori :- sa femije kishit?
gruaja :- dhjete.
drejtori :- emrat e femijeve?
gruaja :- Enver.
drejtori :- tjetri?
gruaja :- s'ka nevoje tjua them te tjeret, pasi te gjithe kete emer kane femijet e mi !!!
drejtori :- si eshte e mundur kjo?
gruaja :- po ja pra, te gjithe jane djem, dhe une ju kam vene te njejtin emer qe te gjitheve .
drejtori :- po kur i therrisni, ndonjerit per tju ndihmuar per ****a,
si e kuptojne ato se cilit i keni thirrur ju, konkretishte?
gruaja :- po e kuptojne ato, pasi une sejcilit i therras ne mbiemrin e te atit te tij..........!!!!!
avatar
Kleandra
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 24/11/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 3302
<b>Pikėt</b> Pikėt : 6931
<b>Votat</b> Votat : 33

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Kleandra prej 6/1/2011, 18:17

Dogana greke ne kakavi vendosi te dhuroje nga nje mije euro ne makinen e nje mijte qe vinte nga shqiperia.
Fituesi pasi mori leket pytet nga policia doganjere e greqis, cfare do beni me keto euro?
- Ja qe tani do shkoj te nxjerr patenten.
- Jo, degjohet nje ze nga sendilja e pare, mos e beso zoti polic se ai nuk di car thote kur eshte i pire.
Nje ze nga mbrapa thote ju thashe, a nuk ju thashe, nuk do shkojme lark me makine te vjedhur se do na kapin, ndersa nga bagazhi vjen nje ze i mbytur , he mo ae kaluam kufirin se mu mpine kembet ketu brenda.

Sponsored content

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 24/8/2019, 09:36