°Barcaleta°

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje °Barcaleta°

Mesazh nga LePuRuShJa prej 30/11/2007, 15:48

First topic message reminder :

Njė tė shtunė njė burrė ka njė krizė hemorroidesh. Por pėrpara ėshtė fundjava dhe mjekun nuk mund ta takoj para tė hėnės.
Njė nga shokėt e vet i thotė:
- Po tė jap njė mjekim popullorė, qė do tė tė lehtėsojė nga dhimbjet:
ē'do tre orė do tė lyhesh me llumin e kafes turke, ėshtė shumė e efektėshme.
Dhe gjatė gjithė fundjavės, burri ēdo tre orė lyhet me llumin e kafes.
Tė hėnėn nė mėngjes, shkon te mjeku i cili i thotė tė ē vishet dhe tė ulet duke ngritur pjesėn e mbrapme lart dhe fillon ta ekzaminojė.
Pacienti i gjorė, pas pesė minutash i thotė:
- A sheh gjė doktor??

- Ti ke njė rrugė tė gjatė pėr tė bėrė, do tė takohesh me njė bjonde tė bukur, njė nėntė me njė kryq tė bukur mirėsie,
pėr 9 ditė, 9 javė ose 9 muaj do tė marrėsh njė shumė lekėsh, do tė ulesh nė njė tavolinė, vetė i tretė, njė haber qeveritar.....


mdr mdr mdr mdr mdrE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Vizitor prej 25/6/2013, 08:06

Jaguari
 
I ankohet shoku-shokut dhe i kėrkon ndihmė se si tė ēlirohet nga gruaja e tij.
- Blija njė Golf, ajo nuk di tė vozisė, do tė pėrplaset pėr ndonjė shtylle dhe problemi ėshtė i zgjidhur.
Dhe ai vepron ashtu. Por pas dy ditėsh shkon te shoku duke qarė. Gruaja bėri ndeshje, Golfi u shkatėrrua, ndėrsa atė nuk e ka gjetur asgjė.
- Blija njė Mercedes se shkon mė shumė, do tė pėrplaset mė fort dhe do tė vdesė.
Ia blen Mercedesin, por pėrsėri pas dy ditėsh shoku nuk ėshtė i lumtur. Mercedesi ėshtė prishur nė ndeshje, gruaja ka shpėtuar.
- Dėgjo! Blija njė Jaguar se nga ai nuk ka shanse tė shpėtojė.
Pas dy ditėsh vjen shoku krejt i lumtur:
- Shoku, gruaja nuk ėshtė mė!
- Apo, shyqyr! E Jaguari?
- Jaguari (lloj tigri) asgjė! Ja ku po ec nėpėr oborr, por duhet ta kthej nė kafaz...
 
Si bėn ujku

Arsimtarja i pyet nxėnėsit nėse ndonjėri mund ta imitojė ujkun. Ēohet njėri nga nxėnėsit dhe thotė se atė mund ta bėjė gjyshi i tij. Mėsuesja i kėrkon qė tė nesėrmen ta ftojė gjyshin nė shkollė. Tė nesėrmen vjen nxėnėsi sė bashku me gjyshin nė klasė.
Nxėnėsi: Gjysh, na trego kur ke pasur marrėdhėnie me gjyshen pėr herė tė fundit?
Gjyshi: Auuuuuuuuuuuuu uhhuu...
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Vizitor prej 25/6/2013, 08:11

I sėmuri
 
Mjeku pyet pacienten:
- E, a keni nė shtėpi ndonjė tė sėmurė mendor?
- Po, kemi. Burri mendon se ėshtė kryesori nė shtėpi...
 
Nata e shtrigave
 
Ēka ėshtė Nata e shtrigave?
Ėshtė njėsoj si Dita e grave, vetėm se natėn.
 
Dasma ‘gay’
 
Ku qėndron dallimi nė mes tė dasmės homoseksuale (gay) dhe heteroseksuale (straight)?
Nė dasmėn ‘gay’ kėndohet dy herė kėnga “Sonte nėna djalin e marton”...
 
Martesa

- Dėgjova se je martuar?
- Po.
- Edhe atė me binjakė?
- Aha.
- E si i dallon?
- Paj, vėllai ėshtė pakėz mė i gjatė se ajo...
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Vizitor prej 25/6/2013, 08:14

Gjithēka pėr ty
Burri: Zemėr, kolegėt mė ngacmojnė se po mė tradhton. Mė thuaj qė nuk ėshtė e vėrtetė!
Gruaja: Shpirt, tė kam tradhtuar vetėm tri herė, por tė gjitha pėr shkakun tėnd.
Burri: Si?
Gruaja: A tė kujtohet kur trajneri nuk tė merrte nė skuadėr? E pastaj tė mori, apo?
Burri: Nė rregull. Kjo ka qenė pėr mua. E herėn e dytė?
Gruaja: A tė kujtohet kur hyre nė skuadėr dhe asnjėri nga bashkėlojtarėt nuk ta pasonte topin? Mė pas filluan ta pasojnė, apo?
Burri: Mirė edhe kjo pėr mua. E herėn e tretė?
Gruaja: A tė kujtohet kur luaje nė skuadėr dhe bashkėlojtarėt ta pasonin topin, por i gjithė publiku tė fishkėllente? A tė fishkėllejnė mė?
Tradhtia
Shkon vajza nė shtėpi tė prindėrve dhe duke qarė i thotė nėnės:
- Mami, burri mė tradhton me shoqen time!
- Phu, pisi!
- Nesėr do tė ndahem!
- Ēfarė do tė bėsh pastaj? Eja kėtu te ne.
- Jo, mami, do tė shkoj tė jetoj me tė dashurin...
Refuzimi
Biondja refuzon ofertėn e njė mashkulli:
- Jo, jo dhe jo! Unė nuk jam asilloj vajze, pastaj bari ėshtė i njomė, nėna ma ka ndaluar dhe fundja 100 euro janė pak!
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Vizitor prej 1/7/2013, 14:22

Kėnaqu

Djali nė moshė adoleshencė, pėrgatitet pėr ta dalė nė qytet.
- Babi, a ke para?
- Kam, bir, mos u shqetėso pėr mua. Dil kėnaqu!

Djali i menēur

Djali: Mami, sot vetėm unė nga e gjithė klasa kam ditur t’i pėrgjigjem njė pyetjeje.
Nėna: Tė lumtė, bir! E si ishte pyetja?
Djali: Kush e theu dritaren?

Tallava

Kėngėtarėt e muzikės tallava ma kanė shpėtuar jetėn, prandaj do t’u mbetem gjithmonė borxhli. Kam qenė nė koma pėr tre vite, derisa njėra nga motrat medicinale nuk e lėshoi njė kėngė tė muzikės tallava nė dhomėn time. Logjikisht, mė ėshtė dashur domosdoshmėrisht tė zgjohem dhe ta ndal radion...
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Vizitor prej 1/7/2013, 14:23

I menēuri

Njė hajn e kanė zėnė nė flagrancė duke vjedhur.
Gjykatėsi: A je i martuar?
Hajni: Jo, kurrė s’kam qenė dhe kurrė nuk do tė martohem!
Gjykatėsi thotė me vete: Sa njeri i menēur dhe vjedh...

Shprehia

Gjykohet i pandehuri. Prokurori pyet:
- Pse e vrave gruan e parė?
- Nuk mė donte mė!
- Po, kur e kryet dėnimin me burg, dolėt, u martuat sėrish, pse e vrave gruan e dytė?
- Nuk e doja mė!
- E pasi dolėt sėrish nga burgu, u martuar pėrsėri dhe pse e vrave gruan e tretė?
- Po, ē’tė them... Mu bė shprehi...

Mosha

Dashuria nuk njeh moshė.
Por, policia, PO!
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Vizitor prej 4/7/2013, 09:01

Pija

Dy shokė pinė nė njė lokal.
- Pse i mbyll sytė, kur e ēon gotėn?
- Mė ka thėnė mjeku qė pijen nuk guxoj as ta shikoj me sy!

Profesioni

Shkon veterineri te mjeku.
Mjeku: Pėrshėndetje, ēfarė ju shqetėson?
Veterineri: Eh, kollaj e keni kėshtu me njerėz...

Nėndetėsja

Si tė fundosėsh nėndetėsen pėrplot me bionde?
Thjesht, trokit nė derė!

Syzet

Hyn biondja nė njė dyqan.
- A keni syze?
- Pėr diell?
- Jo, jo, pėr mua!
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Vizitor prej 4/7/2013, 09:02

Kam qenė i sėmurė

Hyn njė pacient te mjeku.
- Ku je, moti nuk tė kam pa? – i thotė mjeku.
- E di, e di, po kam qenė diēka i sėmurė nuk kam mundur tė vi.

Shenja

- Mė duhet t’jua operoj zorrėn qorre – i thotė kirurgu njė ylli tė estradės.
- Oh, Zot. A do tė mė vėrehet shumė shenja?
- Krejt varet nga ajo se sa do tė (zh)visheni...

Lajmi

Doktori i thotė pacientes:
- Kam njė lajm tė mirė dhe njė tė keq.
- Tė keqin nė fillim!
- Keni kancer tė gjirit.
- E i miri?
- Kam fituar nė bastore.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Vizitor prej 9/7/2013, 07:26

Vdiq

Njė ēift bėhet me djalė. Kalojnė pesė vite, fėmija nuk flet. Prindėrit fillojnė tė shqetėsohen se ēfarė po ndodh me djalin e tyre. Kur i mbush gjashtė vjet, fėmija thotė fjalėn e parė: ‘gjysh’. Tė nesėrmen vdes gjyshi. Kalon njė kohė dhe fėmija flet pėrsėri, thotė: ‘gjyshe’. Tė nesėrmen vdes gjyshja. Kalon njė kohė dhe vjen fjala e radhės e fėmijės: ‘teze’. Ditėn e nesėrme e varrosin tezen. Mė nė fund fėmija arrin tė thotė ‘baba’. Tė nesėrmen prindi pėrshėndetet me tė gjithė, merr hallallin, shtrihet dhe pret vdekjen. Kur dėgjohet njė zė:
- Ej, njerėz, vdiq fqinji!
 
Njoftimi 
 
- A u ke treguar prindėrve tu se ku po shkon dhe me kėnd do ta kalosh natėn? – pyet mashkulli duke pėrqafuar tė dashurėn nė njė park.
- Jo. Prindėrit e mi nuk interesohen se ku shkoj unė. Pėr dallim nga ata, burri im ėshtė shumė xheloz!
 
Gjuha
 
Pse thuhet pėr gjuhėt se janė ‘amnore’.
Sepse baballarėve rrallėherė u vjen shansi qė tė flasin.
 
Sa?
 
Pas njė mbrėmjeje romantike, i dashuri pyet:
- Mė thuaj, sa i ke pasur para meje?
Femra hesht. Kalon gjysmė ore, kalon njė orė, nuk flet.
- Zemėr, mė fal se gabova. Bėra pyetje pa vlerė!
- Shuaj, se jam duke numėruar!
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Vizitor prej 15/7/2013, 08:11

Engjėlli

Djali: Mami, a fluturojnė engjėjt?
Nėna: Po, shpirt.
Djali: Mbrėmė e dėgjova babin duke i thėnė kujdestares ‘engjėll’. Kur do tė fluturojė ajo?
Nėna: Qė nesėr, shpirti im.

Profesori

Flasin dy fqinje:
- Kush ishte ai burri qė doli mbrėmė nga shtėpia jote?
- Profesor nė fakultet.
- I rregullt?
- Jo, vetėm kur nuk e kam burrin nė shtėpi.

Dallimi

Cili ėshtė dallimi nė mes tė automjeteve dhe femrave?
Nuk ka kurrfarė dallimi. Sa mė mirė qė duken aq mė e shtrenjtė ėshtė mirėmbajtja.

I dashuri

Duke ecur nėna me vajzėn e saj pranė njė parku shohin plot ēifte tė pėrqafuara.
Vajza: Mami, a do tė kem unė njė tė dashur?
Nėna: Po zemėr, nėse bėhesh vajzė e mirė.
Vajza: E nėse bėhem vajzė e keqe?
Nėna: Atėherė do t’i kesh shumė tė dashur.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Vizitor prej 15/7/2013, 08:12

Ēfarė t’i them burrit

Njė femėr shkon te njė terapist pėr ēifte dhe fillon tė tregojė:
- Unė e dua atė, ai ēmendet pas meje. Kemi prirje tė njėjta. Krahas kėsaj, ai ėshtė shumė i pasur dhe jemi shumė tė lumtur bashkė.
- Po atėherė, ku qėndron problemi?
- Nuk di se ēfarė t’i them burrit tim!

Zgjedhjet

Pas pėrfundimit tė zgjedhjeve, gruaja e pyet burrin e saj, njėrin nga kandidatėt:
- Zemėr, sa vota i fitove?
- Dy.
- Idiot! E kam ditur se ke dashnore.

Farmacisti

Njė i ri hyn nė barnatore dhe i thotė farmacistit:
- Mė jepni njė prezervativ se e dashura mė ka ftuar sonte pėr darkė nė shtėpinė e saj dhe mendoj se kėrkon mė shumė nga unė.
Pasi e merr prezervativin, i riu dhe kthehet prapė:
- Mė jepni edhe njė ju lutem, se motra e tė dashurės sime ėshtė shumė atraktive dhe mė sheh me njė sy qė mendoj se kėrkon diēka.
Farmacisti ia jep prezervativin e dytė, ndėrsa djaloshi shkon deri te dera dhe kthehet sėrish.
- Edhe njė ju lutem, se nėna e tė dashurės sime ėshtė grua shumė e bukur dhe shpesh mė provokon, prandaj tė jem i pėrgatitur pėr ēdo rast.
Gjatė darkės, i riu dhe e dashura e tij ulen nė njėrėn anė tė tavolinės, ndėrsa motra dhe nėna e tė dashurės ulen pėrballė tyre. Mė pas vjen babai i vajzės, ndėrsa djaloshi ul kokėn dhe fillon lutjen:
- Falėnderimi i takon Zotit qė na ka dhėnė pėr tė ngrėnė dhe pėr tė pirė...
Kalojnė 10, 20, 30 minuta ai nuk e ndėrpret lutjen.
- Nuk e kam ditur se je kaq fetar – i thotė e dashura.
- As unė nuk e kam ditur se e ke babanė farmacist – ia kthen djaloshi.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Vizitor prej 23/7/2013, 09:14

Seksi

Seksi me femrėn e virgjėr zgjat 7 orė e 1 minutė:
- 4 orė duhet ta bindėsh
- 1 minutė tė kryesh marrėdhėnie
- 3 orė t’i kėrkosh falje

Seksi me femrėn qė ka pėrvojė zgjat 3 orė e 30 minuta:
- 30 minuta paralojė
- 1 orė tė kryesh marrėdhėnie
- 2 orė derisa tė vish nė vete

Te psikiatri

I ankohet burri psikiatrit:
- Mė ndihmo doktor, nuk mund ta shoh mė me sy gruan time!
- Po e shoh se paskan pėrfunduar ditėt e mira nė lidhjen tuaj. Gjėrat do tė bėhen keq e mė keq. Mendoj se do t’ju ndihmonte nėse shkoni nė det.
- Jo bre doktor. E keqja ėshtė se ajo di not.
avatar
Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Burrelsja prej 23/7/2013, 20:49

Patentė shoferi


Zezaku e gjen njė patentė shofer nė emėr tė Leonardo di Caprios dhe vendosė ta mbajė.
Pas njė kohe, e ndalė policia pėr tejkalim shpejtėsie dhe pasi nuk kishte patentė shofer tė vetin, vendosi t’ia tregonte policisė atė qė e kishte gjetur..
Polici e shikon patentėn, e shikon shoferin dhe prapė patentėn dhe diēka nuk e ka tė qartė, kėshtu qė e thėrret shefin nė stacion: “Shef, me tė pyet diēka, a u mbyt apo u djeg ‘Titaniku’?”


70 gjėra


Shtatėdhjetė gjėra qė gruaja duhet t’i dijė mirė:
a)Tė gatuajė
b) 69
avatar
Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Burrelsja prej 23/7/2013, 20:50

PRIFTI

Ne nje fshat (nuk po tregoj ku) sa here qe grate i tradhetonin burrat shkonin te rrefeheshin te prifti. Dite per dite grate perserisnin refrenin:
kam tradhetuar burrin.
Prifti u merzit dhe iu tha: -Mos me thoni me qe keni tradhetuar burrin me thoni kam rreshqitur me mire.
Filluan grate kemi rreshqitur , kemi rreshqitur. Kete gje e dinte vetem prifti dhe kryeplaku i vendit.
Erdhi dita u ndryshuan prifterinjte.
Ne fshat erdhi nje prift i ri.
Grate refeheshin te njejten menyre: kemi rreshqitur.
Priftit te ri i erdhi keq dhe i thote kryeplakut po rregulloni mo rruget se po rreshqasin te gjitha grate e fshatit.
Kryeplaku e dinte per se behej fjale e fillon te qeshe.
Prifti ja kthen: -Ti mos qesh se gruaja jote ka rreshqitur me shume nga te gjitha.
avatar
Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Burrelsja prej 23/7/2013, 20:50

Njė burrė shkone ne kinema bashke me gruan dhe i thote biletaristes : -”Dy bileta, ju lutem” Pas 2 minutash vjen serish : -”Dy bileta ju lutem”, dhe vazhdon keshtu disa here derisa biletaristja e pyet: -”Me fal po c`ju duhen gjithe keto bileta?” -Mos me pyet mua,pyet ate idioten qe rri te hyrja dhe sa i afrohesh ti merr e ti gris!
avatar
Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Burrelsja prej 23/7/2013, 20:50

Shkon njė polic nė njė dyqan dhe pyet shitėsin:-A keni televizorė me ngjyra?...Po i thote shitesi....Atėherė me jep nje te kuq


-Doktor, sot kam teshtir me shume se 20 here, cfare me thua? ......-Shendet!.....

-Si i vendosin kinezet emrat e femijeve te tyre ???
-Hedhin 1 tenxhere nga shkallet....Ēing, Ēung, Ēang,..etj......
avatar
Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Burrelsja prej 23/7/2013, 20:51

Me mire e bukur sesa inteligjente
Nje djale duke joshur nje vajze....
- Je femra qe kisha enderruar! E bukur, e ndjeshme, me humor...

- Po i thua te gjitha keto, vetem per te bere seks me mua!

- Dhe jashtzakonisht inteligjente!
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Vizitor prej 24/7/2013, 16:09

Pa internet

Mbrėmė e kishin kėputur njė kabllo duke rregulluar rrugėn, skam pasur internet. E kalova mbrėmjen me familjen. Sa njerėz tė mirė e interesantė...

Shpallje

Kush ka para, le tė lajmėrohet.
Unė kam kuletė, kėshtu qė tė kombinohemi diqysh...

Zbutet papunėsia

Numri i tė papunėve kėtė muaj ėshtė zvogėluar pėr 100.
U qoftė i lehtė dheu...
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Vizitor prej 30/7/2013, 07:19

Pas seksit

Ēfarė thonė pas seksit, sipas shenjave tė horoskopit:

Dashi: A e bėjmė edhe njė herė?
Demi: Jam i uritur, tė porosisim pica!
Binjakėt: Ku ėshtė telekomanda?
Gaforrja: Kur do tė martohemi?
Luani: A nuk jam fantastik?
Virgjėresha: Duhet t’i pastroj ēarēafėt.
Peshorja: Ishte shumė bukur nėse edhe pėr ty ishte bukur.
Akrepi: Duhet tė tė ēoj nė shtėpi, apo?
Shigjetari: Mos mė telefono. Tė telefonoj unė. Seriozisht.
Bricjapi: Mos mė harro.
Ujori: A ta provojmė tash pa tesha?
Peshqit: Si the se e ke emrin?
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Vizitor prej 30/7/2013, 07:21

Cili harron mė shumė


Gjyshja e dėrgon gjyshin nė shitore.
- Senil je plaku (gjendje nė tė cilėn pleqtė kanė probleme me kujtesėn), prandaj mbaj mend dy gjėra duhet tė blesh: bukė dhe qumėsht. A i mbajte mend?
- Po, po. Dy gjėra.
Kthehet gjyshi nga shitorja dhe sjell brushė dhėmbėsh.
- A je ti normal? – fillon tė bėrtasė gjyshja. – Shumė mirė tė thash ‘dy gjėra’ e nuk i ke mbajtur mend! Ku e ke pastėn e dhėmbėve?
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Princesha... prej 31/7/2013, 04:17

Mtha i shok qepar
- o lale mka ngel gruja shtatzan , ne jemi 18 vjec vet e
burr .. Un bleva dhe kokrra Kunder lindjes si ka mundsi?
- kur i piu kokrrat ajo? , e pyta un...
- pse ajo duhet ti pinte e???

E Pash iher keq fare°Barcaleta° - Faqe 9 10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Vizitor prej 1/8/2013, 07:34

Spiuni

Vjen djali duke qarė nė shtėpi dhe i ankohet nėnės:
- Arsimtarja e historisė mė vuri ‘1’ vetėm se refuzova tė spiunoj.
- E kė u desh ta spiunoje?
- Ata qė vranė Julio Cesarin.


Koprraci

Hyn djali nė dhomėn e prindėrve dhe i thotė babait:
- Babi, ti je vėrtet shumė koprrac.
- E pse bir?
- Kur fqinji fle me mamin, gjithmonė mi jep 10 euro, e ti asnjėherė!
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Vizitor prej 7/8/2013, 09:21

Nė tė kuqen

Njė automjet kalon nė tė kuqen dhe polici e ndal. Kur i afrohet t’ia kėrkojė dokumentet kupton se nė timon ishte shefi i policisė.
- Mirdita shef.
- Ēfarė miri idiot! Pse mė ndale?
- Po shef kalove nė tė kuqen.
- Ani ēka? A nuk e sheh se po ngutem?!
- E shoh shef, po do tė kalojė ndonjė budalla nė tė gjelbrėn dhe do t’ju godasė, prandaj...

Larja

- E ju, a asnjėherė nuk ndjeni nevojė pėr tė bėrė njė dush? – pyet mjeku njė mashkull qė nuk ishte pastruar kurrė.
- Po, doktor. Po unė jam mėsuar t’i kontrolloj ndjenjat...

Lajmėrimi

Lajmėrim: Lajmėrohen nxėnėsit e shkollės se...
Nxėnėsit: O e dijna bre
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Vizitor prej 7/8/2013, 09:22

Emrat pėrkėdhelės

Burri: Zemėr, a mund tė tė thėrras Eva?
Gruaja: Mundesh, por a mund ta di pse?
Burri: Sepse je e para pėr mua.
Gruaja: Nė rregull. E, a mund tė tė thėrras unė ty Peugeot?
Burri: Mundesh. E pse?
Gruaja: Sepse je i 307-ti pėr mua.

Nė ēastin e vdekjes

Burri ėshtė shtrirė, i sėmurė, nė pritje tė vdekjes. Gruaja e mban pėr dore. Ai e shikon nė sy dhe me zė tė dobėt i thotė:
- Duhet tė tė rrėfej diēka, para se tė vdes...
- Tė lutem, mos u lodh duke folur – ia kthen gruaja.
- Dua tė vdes me shpirt tė qetė... Kam fjetur me motrėn tėnde, shoqen tėnde mė tė mirė dhe shoqen e saj...
- E di, e di... Qetėsohu tash, lėre helmin tė veprojė si duhet...
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Vizitor prej 12/8/2013, 09:35

Viagra

Shkon njė djalė nė barnatore dhe kėrkon njė pako me viagra.
- Pėr kė ju duhet? – pyet farmacisti.
- Pėr gjyshin tim.
E merr djali pakon dhe shkon. Tė nesėrmen vjen sėrish.
- A keni ju lutem diēka kundėr viagrės?
- E pse?
- Po mbrėmė na vdiq gjyshi!
- E ku po qėndron problemi?
- Nuk mund ta mbyllim arkivolin...

Ombrella

Njė djalė nė moshė adoleshence ecėn rrugės dhe i thotė njė gruaje:
- Mė falni, zonjė, ku gjendet shtėpia publike?
Ajo ia fut shuplakė dhe vazhdon rrugėn.
Mė tej, djaloshi takon njė polic, tė cilit ia parashtron tė njėjtėn pyetje.
Pasi i han disa tė goditura, ikėn drejt shtėpisė dhe porsa arrin te dera bėrtet:
- Babi, shko gjeje vet ombrellėn tėnde...

Twitter

Nuk kam Twitter, prandaj po eci rreth e rrotull me megafon dhe po tregoj se ēfarė bėj dhe ēfarė po mė ndodh brenda ditės. Deri mė tash kam tre ‘followera’, kurse dy prej tyre mė duket se janė policė...
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Vizitor prej 12/8/2013, 09:36

Borxhi

Dy miq tė vjetėr i ndalojnė rrugės dy hajna tė armatosur dhe ua kėrkojnė paratė. Nė atė moment, njėri nxjerr 100 euro nga xhepi dhe i thotė shokut:
- Ja kėto 100 euro qė t’i kam borxh, mė fal pėr vonesėn...

Nė darkė

Pasi kanė kryer marrėdhėnie, njė ēift dalin pėr darkė. Nga dashuria, vajza vendos t’ia tregojė tė dashurit tė gjitha.
- Shpirt, mė duhet tė tė them se kam HIV.
- S’ėshtė pėr t’u mburrur. Unė kam iPad 4, e nuk them asgjė...

Gabimi i ariut

Pyet shoku-shokun:
- Ēfarė do tė bėje ti po ta sulmonte ariu gruan tėnde nė mal?
- Asgjė, nuk do tė isha pėrzier. Vet e ka sulmuar, tash le tė shpėtojė prej saj nėse mundet...

Para operacionit

Pacienti nė operacion, pyet mjekun:
- Doktor, pasi tė ma qepėsh kėtė plagėn nė kėmbė, a do tė mund tė bėj seks?
- Po si jo. Pa kurrfarė problemi.
- Faleminderit doktor, se mė herėt nuk kam mundur.

Sponsored content

Buzqeshje Re: °Barcaleta°

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 24/8/2019, 09:23