dashuria edhe te vret !!!!

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje dashuria edhe te vret !!!!

Mesazh nga Vizitor prej 13/1/2010, 16:52

Nje dite para se te martohej dhash nje leter qe asaj i dedikohej vrava veten qe dasma te anudhohej. Qedhimit nuk ja arrita per nje dashuri ne parajze mberrita te nesermen ora 10 casti qe aq shum adhuroja cdo gje nga lart si engjell po veshtroja. Ajo nuse e veshur nuse me makin te zbuluar un i veshur dhenderr me arkivol te mbuluar. Njerezit e saj te gezuar me oriz e qedhonin njerezit e mi me nje dor dhe me mbulonin,te gjith neper qytet te gezuar e shikonin se nuk e dinin qe ishte vrasesja e djalit qe ne cdo shtyll lexonin. Ne kok kurorat mbanin dhe ishin te gezuar ,ndersa varri im plot me lule eshte i rrethuar. Nese ka kaluar shum koh dhe per mua je merzitur eja te varri duke me thirrur se me kan veshur dhenderr e ty jam duke te pritur,nese kan kaluar vite dhe me ka harruar eja te merrni kockat e mia qe emrin e saj kan formuar.

    Ora ėshtė 21/4/2018, 23:15