Vajza e Timo Fllokos, dasėm ėndrrash nė Jeruzalem

Share
avatar
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19020
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37296
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Vajza e Timo Fllokos, dasėm ėndrrash nė Jeruzalem

Mesazh nga Albatros prej 2/11/2008, 19:11


Timo Flloko me vajzen dhe dhendrrin


Dasma e vajzės sė vetme tė aktorit tė njohur, Timo Flloko, dhe regjisores, Vera Grabocka, ka qenė me tė vėrtetė njė dasmė ėndrrash. Dasma nuk ėshtė bėrė, as nė ndonjė prej hoteleve mė luksoze tė kryeqytetit tonė, por as nė ndonjė prej hoteleve tė Los Anxhelesit.

Askush, deri mė sot, nuk kishte arritur tė organizonte njė dasmė nė Kullėn e Davidit, pikėrisht nė Jeruzalem. Sipas hollėsive dhe fotove qė ka nxjerrė dje nė treg revista e re “G”, deri mė sot, kishin mundur qė kėtė rit tė shenjtė ta organizonin jashtė kullės, por brenda nuk kishte ndodhur kurrė.

Ėshtė pikėrisht ky vendi ku, Linda Flloko dhe Ilan Gorodezky, kanė kurorėzuar me martesė dashurinė e tyre.

Tė gjithė tė pranishmit tregojnė se kjo do tė mbetet njė nga dasmat mė tė bukura qė kanė patur mundėsinė tė asistojnė.

Gjithė shqiptarėt, mes tyre shumė tė njohur tė ekraneve shqiptare si: Pali dhe Zerina Kuke, Adi Krasta dhe bashkėshortja e tij, Valbona Selimllari, Kujtim Ēashku, Inva Mula, Nora Ēashku, Frederik Ndoci, Alketa Vejsiu dhe shumė administratorė e pronarė tė kompanive mė tė mėdha tė vendit, kanė pasur mundėsinė tė shijojnė njė dasmė shqiptaro-hebreje, duke qenė se dhėndrri ishte hebre. Gjithsej kanė qenė 100 tė ftuar nga Shqipėria.

Dasma ėshtė bėrė ditėn e enjte nė orėn 16. 00. Orari ishte pėrcaktuar sipas rregullave hebreje: ēifti duhet, tė paktėn, tė celebrohet para fillimit tė ditės tjetėr, qė ndodh me perėndimin e diellit.

Kippah (kapele qė vėnė hebrejt) nė kokė ishin shpėrndarė falas nė respekt tė riteve fetare hebreje. Ceremonia ėshtė realizuar nė gjuhėn hebreje nga rabinė tė ardhur nga Los Anxheles. Pas mbarimit tė riteve, ēifti ka pirė pak nga vera e bekuar dhe mė pas ka kėrcyer i ulur nė karrigen qė ėshtė mbajtur lart nga miqtė: njė rit hebre, pėr t’i bėrė tė sapomartuarit tė ndiheshin si mbret dhe mbretėreshė. .

Muzika qė ka shoqėruar dasmėn ka qenė e kėnduar live nga sopranoja e mirėnjohur Inva Mula dhe Frederik Ndoci dhe ėshtė sjellė nga njė DJ i mirinformuar pėr shijet e shqiptarėve. Mbrėmja ka mbaruar rreth orės 1 tė mėngjesit dhe ēifti ėshtė nisur drejt ishujve grekė, ku ka kaluar muajin e mjaltit.

avatar
DIP LOVER
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 24/09/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 264
<b>Pikėt</b> Pikėt : 332
<b>Votat</b> Votat : 2
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : ēufoja dhe bubi kaēurel

Buzqeshje Re: Vajza e Timo Fllokos, dasėm ėndrrash nė Jeruzalem

Mesazh nga DIP LOVER prej 3/11/2008, 16:47

ti trashegohet goca Timos :Gezuarfestat:

Dip Lover

    Ora ėshtė 24/5/2018, 12:12