Urimi im Pėr Ty !!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Urimi im Pėr Ty !!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 25/10/2008, 13:00


°° Urimi im Pėr Ty ėshtė... °°


Njė grua po ujiste kopshtin e shtėpisė sė saj, kur pa tre pleq qė po qėndronin para oborrit tė saj.
Ajo nuk i njihte dhe pyeti: Nuk me duket se ju njoh, por duhet tė jeni tė uritur.
Ju lutem, hyni nė shtėpi qė tė mund tė hani diēka. Ata pyetėn: Nuk ėshtė burri nė shtėpi?
Jo - u pėrgjigj ajo, nuk ėshtė nė shtėpi. Nė kėtė rast, nuk mund tė hyjmė - thanė ata.
Nė mbrėmje, kur burri u kthye, ajo i tregoi gjithēka ēfarė kish ndodhur.
Atėherė, u thuaj atyre qė u ktheve, ftoi tė hyjnė! Gruaja doli pėr tė ftuar tre burrat nė shtėpi.

Nuk mund tė hyjmė qė tė tre nė shtėpi, shpjeguan pleqtė.

Pse?, pyeti ajo.
Njė nga burrat tregoi njė nga miqtė e tij dhe shpjegoi: ‘emri i tij ėshtė Pasuri’
Mė pas tregoi tjetrin. ‘Emri i tij ėshtė Sukses’
‘Dhe mua mė quajnė Dashuri.’
‘Tani, shko brėnda dhe vendos me burrin tėnd se cilin doni nga ne tė tre qė tė hyjė brėnda.’
Gruaja hyri brėnda dhe i tregoi burrit gjithēka qė ata thanė. Ai u gėzua dhe tha: ‘Sa bukur!’.
‘Nėse ėshtė kėshtu, atėherė ftojmė Pasurinė,’ ‘qė tė vijė dhe tė mbushė shtėpinė tonė!’

E shoqja nuk ishte dakort:

‘I dashur pse tė mos ftojmė Suksesin ?’
E bija qė po i dėgjonte prej kohėsh u afrua dhe tha:.
‘A nuk do tė ishte mė mirė tė fusnim brėnda Dashurinė?’
‘kėshtu, familja jonė do tė ishte plot dashuri:’
‘marrim nė konsideratė kėshillėn e vajzės sonė, tha burri.
‘Shko jashtė dhe thėrrit dashurinė, qė tė jetė i ftuari ynė.’

Gruaja doli jashtė e tha:

‘ Kush nga ju ėshtė Dashuria ?’
‘Tė vijė, ju lutem dhe le tė jetė i ftuari ynė.
Dashuria u ul nė karrigen e vet dhe u drejtua drejt nga shtėpia.
Edhe tė tjret u ngritėn dhe e ndoqėn pas.

E habitur gruaja pyeti Pasurinė dhe Suksesin:
‘Unė ftova vetėm Dashurinė: pse po vini dhe ju?’

Tė tre u pėrgjigjėn njėherėsh:

‘Nėse do tė kishe ftuar Pasurinė ose Suksesin ,dy tė tjerėt do tė qėndronin jashtė, por meqė ftove Dashurinė, kudo shkon ajo, ne shkojmė me tė.’


Ku ka Dashuri ,ka dhe Sukses e Pasuri.URIMI IM PĖR TY ĖSHTĖ…

Ku ka dhimbje, tė uroj Paqe e Lumturi....

Ku ka mungesė besimi nė vetvete, tė uroj besim nė aftėsitė e tua pėr ta kaluar....

Ku ka druajtje, tė uroj Dashuri dhe kurajo...!!


:leterdashurie: :leterdashurie:E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
DIP LOVER
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 24/09/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 264
<b>Pikėt</b> Pikėt : 332
<b>Votat</b> Votat : 2
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : ēufoja dhe bubi kaēurel

Buzqeshje Re: Urimi im Pėr Ty !!

Mesazh nga DIP LOVER prej 25/10/2008, 21:34

perralla me mbret coko


Dip Lover biemurit

Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Urimi im Pėr Ty !!

Mesazh nga Burrelsja prej 8/7/2013, 12:02

nejkse ebukur
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Urimi im Pėr Ty !!

Mesazh nga Vizitor prej 8/7/2013, 16:46

Shume dashuri, fat dhe lumturi ne jete!

Sponsored content

Buzqeshje Re: Urimi im Pėr Ty !!

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 26/5/2018, 11:56