Xhelozia i ben mire dashurise?

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Xhelozia i ben mire dashurise?

Mesazh nga LePuRuShJa prej 31/12/2009, 10:18

Xhelozia i ben mire dashurise? Rozdam10

Eshte me te vertet nje ndjenje e cuditshme. Mund te kemi shume vemendje por dashurine nuk arrijme dot ta kontrollojme.

Perse? Jemi te pasigurt per te jetuar qetesisht lidhjen?

Eshte e sigurt qe xhelozia eshte manifestim i karakterit. Shpesh here vjen si pasoje e jo sigurise, jo perhere nga marredhenia. Kjo gje mund te varet nga shume faktore, si nga pelqimi i fizikut, apo mbase nuk jeni ne lartesine e duhur seksualisht. Te lujtosh se nuk arrini te kenaqni seksualisht partnerin eshte nje problem shume i rendesishem, se pari: e jetoni seksin si dicka te komplikuar, te veshtire. Ajo qe eshte me rendesi eshte te kontrolloni kete ndjenje ne menyre qe te mos shqetesoni dhe te bezdisni partnerin. Mundohuni ta jetoni kete ndjenje ne menyre te ekuilibruar.

Ne 80% te rasteve kjo gje nuk i ben aspak mire dashurise, perkundrazi e demton ate. Nje njeri xheloz e jeton cdo gje me ankth, me dyshim."viktima" e xhelozise, ndjehet i limituar ne lirin e tij/saj. Nuk ben gjera per te shmangur debatet, por dhe kur i ben sigurisht qe do ti fsheh ato. 20% e xhelozise duhet te shprehet. Eshte ajo lloj xhelozie qe te ben te kuptosh se partneri te deshiron, te konsideron te bukur dhe te rendesishme.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Kleandra
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 24/11/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 3302
<b>Pikėt</b> Pikėt : 6931
<b>Votat</b> Votat : 33

Buzqeshje Re: Xhelozia i ben mire dashurise?

Mesazh nga Kleandra prej 31/12/2009, 10:59

un mendoj qe xhelozia esht nje ndjenje mosbesimi ne disa raste megjithate varet se der ne cfar mase mund te arrije xhelozia normalisht ku ka dshuri ka dhe xhelozi sepse nje gje te shtrenjt njeriu natyrisht e do vetem per vete,mjafton qe xhelozia mos te jete e tepruara
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Xhelozia i ben mire dashurise?

Mesazh nga Vizitor prej 5/1/2010, 17:45

Une medoj se xhelozia e shkatron dashurin sidomos xhelozija e teperuar
avatar
rober
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 16/02/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 272
<b>Pikėt</b> Pikėt : 476
<b>Votat</b> Votat : 7
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : jam krenar qe jam shqiptar

Buzqeshje Re: Xhelozia i ben mire dashurise?

Mesazh nga rober prej 5/1/2010, 17:49

xhelozia e shkateron dashurin

Sponsored content

Buzqeshje Re: Xhelozia i ben mire dashurise?

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 24/6/2019, 11:03