Nje dileme e bukur historike...

ironman
ironman
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 18/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 154
<b>Pikėt</b> Pikėt : 234
<b>Votat</b> Votat : 5

Buzqeshje Nje dileme e bukur historike...

Mesazh nga ironman prej 29/12/2009, 17:12

........Secila prej pyetjeve ka si pergjigje nje personazh shume te madh ne historine e njerezimit.........
Dy pyetje te bukura:
Pyetja 1 :

(Imagjinoni...) Nqs do te njihnit nje grua e cila do te ishte shtatzane, dhe qe tashme i ka 8 femije, 3 prej te cileve do ishin te shurdher, 2 do ishin te verber dhe njeri me prapambetje mendore, dhe ajo vete te kishte semundjen e sifilizit, A DO T'JA REKOMANDONIT TE ABORTONTE KETE FEMIJE TE RADHES QE PO PRET ???

Pyetja 2 :

(Imagjinoni sikur te jete koha per te zgjedhur udheheqesin e ri te botes, dhe vota juaj do ishte ajo qe do bente diferencen. Ketu jane disa fakte per secilin prej kandidateve. Ke do zgjidhnit ju...???)

Kandidati A:
Bashkepunetor me politikane te pandershem, dhe konsultohet me nje astrolog. Ka pasur 2 dashnore. Gjithashtu pi shume duhan dhe i kthen 8 deri 10 martini ne dite.

Kandidati B:
E kane perzene nga zyra ku punonte 2 here. Fle deri ne mesdite, ka pas pire disa lloj drogrash ne kolegj dhe pi nje cerek shishe whiskey cdo mbremje.

Kandidati C:
Eshte dekoruar si nje hero lufte. Eshte vegjetarian, nuk pi duhan, pi shume rralle ndonje gote birre dhe nuk e ka tradhtuar kurre bashkeshorten.

CILIN PREJ KETYRE KANDIDATEVE DO ZGJIDHNIT ...????

VINI RE: ( Secila prej pyetjeve ka si pergjigje nje personazh shume te madh ne historine e njerezimit)
Te pyetja e pare thoni nese duhet te abortoje gruaja shtatzane..
Te pyetja e dyte thoni ke kandidat do preferonit

................Me vone do t'ju them se me cilin personazh lidhet secila pyetje ..........
Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Re: Nje dileme e bukur historike...

Mesazh nga Albatros prej 29/12/2009, 18:20

Pyetja 1 :

(Imagjinoni...) Nqs do te njihnit nje grua e cila do te ishte shtatzane, dhe qe tashme i ka 8 femije, 3 prej te cileve do ishin te shurdher, 2 do ishin te verber dhe njeri me prapambetje mendore, dhe ajo vete te kishte semundjen e sifilizit, A DO T'JA REKOMANDONIT TE ABORTONTE KETE FEMIJE TE RADHES QE PO PRET ???


ē'far do te thote fjala sifiliz

ironman
ironman
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 18/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 154
<b>Pikėt</b> Pikėt : 234
<b>Votat</b> Votat : 5

Buzqeshje Re: Nje dileme e bukur historike...

Mesazh nga ironman prej 29/12/2009, 18:22

Sifilizi eshte semundje.
Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Re: Nje dileme e bukur historike...

Mesazh nga Albatros prej 29/12/2009, 18:28

une nuk jam mjek qe te bej rekomandime te tilla

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Re: Nje dileme e bukur historike...

Mesazh nga Albatros prej 29/12/2009, 18:32

Pyetja 2 :

(Imagjinoni sikur te jete koha per te zgjedhur udheheqesin e ri te botes, dhe vota juaj do ishte ajo qe do bente diferencen. Ketu jane disa fakte per secilin prej kandidateve. Ke do zgjidhnit ju...???)

Kandidati A:
Bashkepunetor me politikane te pandershem, dhe konsultohet me nje astrolog. Ka pasur 2 dashnore. Gjithashtu pi shume duhan dhe i kthen 8 deri 10 martini ne dite.

Kandidati B:
E kane perzene nga zyra ku punonte 2 here. Fle deri ne mesdite, ka pas pire disa lloj drogrash ne kolegj dhe pi nje cerek shishe whiskey cdo mbremje.

Kandidati C:
Eshte dekoruar si nje hero lufte. Eshte vegjetarian, nuk pi duhan, pi shume rralle ndonje gote birre dhe nuk e ka tradhtuar kurre bashkeshorten.

CILIN PREJ KETYRE KANDIDATEVE DO ZGJIDHNIT ...????

une po jap nje mendim

karakterit tim i pershtatet me shume kandidati A

ironman
ironman
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 18/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 154
<b>Pikėt</b> Pikėt : 234
<b>Votat</b> Votat : 5

Buzqeshje Re: Nje dileme e bukur historike...

Mesazh nga ironman prej 29/12/2009, 18:38

Po pyetjes se pare per ate gruan shtatzane?? Si mendon, a duhet te abortoje???
Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Re: Nje dileme e bukur historike...

Mesazh nga Albatros prej 29/12/2009, 18:42

@ironman shkruajti:Po pyetjes se pare per ate gruan shtatzane?? Si mendon, a duhet te abortoje???

me kthe pergjigjen me pare ē'far semundje eshte sifiliz

ironman
ironman
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 18/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 154
<b>Pikėt</b> Pikėt : 234
<b>Votat</b> Votat : 5

Buzqeshje Re: Nje dileme e bukur historike...

Mesazh nga ironman prej 29/12/2009, 18:54

Sifilizi eshte semundje e cila konsiderohej me para njesoj sic eshte AIDS sot.
Bukuroshja
Bukuroshja
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 218
<b>Pikėt</b> Pikėt : 381
<b>Votat</b> Votat : 17

Buzqeshje Re: Nje dileme e bukur historike...

Mesazh nga Bukuroshja prej 11/1/2010, 00:56

aha ketu qenket ju te dy deri vitin tjeter s'ma merr mendja tu sqaroni ju te dy hajt gezuar vitin e ri :lol:
dhe ajo gruja te beje si te doje po une them mos te abortoje se mbase ky do jete i sakte
Nje dileme e bukur historike... Lin

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Nje dileme e bukur historike...

Mesazh nga LePuRuShJa prej 11/1/2010, 01:01

@Bukuroshja shkruajti:aha ketu qenket ju te dy deri vitin tjeter s'ma merr mendja tu sqaroni ju te dy hajt gezuar vitin e ri :lol:
dhe ajo gruja te beje si te doje po une them mos te abortoje se mbase ky do jete i sakte

:lol: :lol:

Po mirė e ke i sakti do jetėE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Nje dileme e bukur historike...

Mesazh nga Burrelsja prej 23/7/2013, 21:12

Kandidati A:
Bashkepunetor me politikane te pandershem, dhe konsultohet me nje astrolog. Ka pasur 2 dashnore. Gjithashtu pi shume duhan dhe i kthen 8 deri 10 martini ne dite.
m bas shum e shum mendimesh lol kjtu jam unn

Sponsored content

Buzqeshje Re: Nje dileme e bukur historike...

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 18/7/2019, 07:26