Pamja jote sipas shenjės sė horoskopit!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Pamja jote sipas shenjės sė horoskopit!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 22/12/2009, 09:23

Pa dyshim qė luku dhe veshja jote varet nga karakteri dhe nga shenja astrologjike e ēdo njeriu. Binjakėt manjakė tė modės, luani seksi, virgjėresha elegante...

Zbulo sekretet e stilit tėnd....


Dashi

E vendosur, e hapur dhe e hedhur, kjo je ti...! Pėr kėto arsye nė veshjen tėnde tė pėlqejnė rroba tė rehatshme, tė thjeshta pėr tu veshur dhe kombinuar. Tė humbėsh dy orė nė mėngjes pėr tu bėrė gati? Kurrėn e kurrės! Fanse e formave qė mbėshtjellin trupin, adhuron bluzat e ngushta dhe streēet, qė i vesh me zhaketa tė prera bukur. Ē'farė nuk duron dot? Stilin romantik, rozėn, palat e shumta. Ke vetėm njė objektiv nė veshje, tė tėrheqėsh vėmėndjen e tė tjerėve. Dhe ia del nė mynyrė perfekte.

Ngjyrat e tua... E kuqja, e zeza, tonalitetet e okrės.

Tė preferuarat e tua... Ēizmet, ēantat e mėdha, pamja e vendosur.

Demi


Shumė dinake, ke njė fiksim dhe njė talent.. tė biesh nė sy me anė tė fustaneve. E njeh mjaft mirė trupin tėnd dhe di se si tė nxjerrėsh nė pah pikat e tua tė forta dhe tė fshehėsh difektet. Ndjehesh krenare pėr komplimentet qė merr pėr pamjen tėnde. Nuk je njė maniake tė kėshillave tė modės, zgjedh vetė tendencat qė e bėjnė trupin tėnd tė parrezistueshėm. Rregulli zt... bukuria, por pa e tepruar, harmonia. Pėr tė vlerėsuar format e tua pėrdor modele tė prera nė bel, fustane tė lehtė, transparente dhe dekolte.

Ngjyrat e tua... Roza dhe tė gjitha nuancat e saj, si ngjyra e pjeshkės, motivet floreale dhe vegjetale, ngjyrat e natyrės si jeshilja, kafja dhe gurėkali.

Tė preferuarat e tua... fustanet e shkurtėr, detajet femėrore, aksesore, bizhuteri, krehje dhe pamja e harmonizuar.

Binjakėt

Pyesni veten tė gjithė... Si ja bėn qė tė kesh pėrherė njė pamje rinore? E lehtė, ndjek modėn dhe nuk humb asnjė tendencė. Fanse e fundave tė butė, modernė dhe praktikė, mund tė vishesh si duhet pa u varfėruar. Vetėm ti mund tė gjeshė diēka qė tė rri prefekt nė njė grumbull rrobash tė dorės sė dytė. Te bizhuteritė tė pėlqen rafinimi, tė pėlqen tė ekzagjėrosh me ngjyrat dhe je mbretėresha e kontrastėve gjithmonė tė studiuara mirė. Fense e minifundave, xhinseve tė ngushta, e stilit seksi, ngjall admirim dhe zili te shoqet e tua.

Ngjyrat e tua... jeshilja dhe argjemdi.

Tė preferuarat e tua... ēantat qė varen nė krehė pėr ti pasur duart e lira, stampat.


Gaforrja


Motoja jote... elegancė dhe rehati. E vė nė praktikė ēdo ditė. Tė pėlqen veshja me xhinse me atlete, veshjet shik me kashmir dhe mėndafsh. Kur del, je mbretėresha e mbrėmjes, vesh fustane madhėshtore, tyl qė mbėshtjellin dhe tregojnė format. Aksesoret e tua janė tė rafinuara dhe romantikė... bizhu me perla ose argjend.

Ngjyrat e tua... Kontrastet, sidomos bardhe e zi. Tonet pastel, grija, bezha, bluja.

Tė preferuarat e tua... pantallonat dhe kėpucėt e rehatshme, mėndafshi qė tė pėrkėdhel fytyrėn dhe dorashkat kur bėn ftohtė.


Luani


Ke ethet e blerjeve tė shumta dhe ideja se kuleta do tė ngelet bosh nuk tė tremb aspak, sepse cilėsia ėshtė thelbėsore. Copa tė shtrejta, peliēe, lėkurė, do vetėm mė tė mirėn. Adhuron veshjet e realizuara me dorė dhe kostumet. Pėr raste tė rėndėsidhme nuk i thua jo njė fustani tė fryrė. Aksesoret e luksit janė pasioni yt, koleksionon ēanta dhe bizhuteri.

Ngjyrat e tua...
floriri, nuancat e sė kuqes, portokallis dhe tė verdhės.

Tė preferuarat e tua... Fustanet deri te gjuri, pantollona shumė tė gjata.


Virgjėresha

Rregulli yt... tė jesh e thjeshtė dhe shik. Nuk aspiron aspak tė tregosh markat e veshjeve tė tua, do vetėm tė veshėsh rroba cilėsore. Nuk duron dot njė bluze qė duket si leckė pasi e ke larė dy herė. Tė pėlqejnė format e thjeshta dhe tė studiuara mirė. Pamja jote ideale ėshtė ajo e Jackie Kennedy, e kujdesur por jo e ngurtė, pėr tu ndjerė e lirė dhe pėr tė lėvizur. Aleatėt e tu... xhaketa tė prera bukur, bluza tė lehta. Ėshtė e thjeshtė tė vishesh nė mynyrė femėrore pa e komplikuar jetėn. Pasioni yt janė aksesoret, qė i pėrdor pėr ta bėrė mė trendi stilin tėnd.

Ngjyrat e tua... E zeza, tonet e sė kuqes, roza, portokallia.

Tė preferuarat e tua... Fustanet verore tė gjatė dhe tė lehtė, tė veshur me jelek. Sandalet me rripa dhe orpedikėt.


Peshorja

Tė pėlqen e bukura... krehja, tualeti ose gardėroba, kėrkon gjithmonė tė japėsh njė imazh tė kujdesur edh gjatė fundjavės, edhe pėr tė fjetur. Nė veshjen tėnde gjithēka ėshtė e llogaritur pėr tė lėnė njė pėrshtypje tė njė harmonie tė pėrgjithshme. Di si tė gjeshė harmoni nė forma, ngjyra, midis stilit seksi dhe shik. Tė pėlqejnė veshje qė shoqėrojnė format e trupit, fustanet pas trupit dhe transparencat. Pėr tė joshur nuk heziton tė nxjerrėsh nė pah kėmbėt ose dekoltenė edhe me kusht qė tė skandalizosh. E apasionuar pas aksesorėve, di ēfarė tė zgjedhėsh pėr tė zbukuruar veshjet e tua perfekte. Askush nuk do tė tė shohė ndonjėherė me njė fustan me njolla ose tė hekurosur keq.

Ngjyrat e tua... Bluja, e kuqa me kusht qė tė mos jetė shumė e theksuar.

Tė preferuarat e tua... copat me pala, tė rrudhura, xhaketat me detaje, mėngė tė fryera, formė tullumbace.


Akrepi

Je sensuale dhe provokuese, por kurrė e ekzagjeruar, sepse e urren vulgaritetin. Aleatėt e tu... copat e buta, lėkura dhe mėndafshi tė shoqėruara me prerje seksi. Ska pala dhe fryerje. Preferon bluzat e ngushta. Nė kėmbė ēizme ose kėpucė me taka. Nuk ke frikė tė guxosh, joshėsh nga gjėrat e reja, nga format origjinale.

Ngjyrat e tua...
E zeza me tė bardhėn dhe tė kuqen, ngjyrat intensive dhe vibruese, floriri.

Tė preferuarat e tua... xhinset e ngushta, ēizmet, fustanet e shkurtėr.


Shigjetari

Ēfarė dive. Gjithēka nė pamjen tėnde dhe nė mynyrėn se si je tėrheq vėmėndjen. Fanse e ngjyrave, i pėrdor shumė dhe me talent nė veshjet e tua. Tė tėrheq stili barok, adhuron copat e pėrziera me mėndafsh, kadife, ari dhe argjendi. Mund edhe tė veshėsh fustane tė stilit afrikan ose indian. Por falė bizhuve shpreh dhe anėn tėnde tribale. Nėse njė ditė zgjedh tė ndryshosh luk, zgjedh veshje elegante dhe tė thjeshta.

Ngjyrat e tua...
Portokallia, e kuqa e purpurtė dhe tė gjitha ngjyrat me frymėzim oriental, bojė qielli, bluja dhe ari.

Tė preferuarat e tua... Ēantat e mėdha, byzylykė ari, druri, linoja.


Bricjapi

Tė jesh shik ėshtė motoja jote. Tė pėlqejnė fustanet me prerje klaasike dhe elegante. Nuk tė interesojnė shumė veshjet kult, nuk je njė viktimė e modės, as ndonjė qė vesh atė qė i thonė. Ke sensin e harmonisė sė formave dhe di si tė vlerėsosh trupin tėnd. Fanse e stilit klasike seksi, dhe i pėrmbahesh sido qė tė jenė tendencat. Nė gardėrobėn tėnde ka veshje cilėsore dhe thelbėsore, pėr tė tjerat i beson intuidės tėnde. Bizhutė e tua janė tė thjeshta dhe tė pėrdorshme me gjithēka.

Ngjyrat e tua... E zeza, grija, bezha, bluja dhe jeshilja.

Tė preferuarat e tua... Njė orė e bukur meshkujsh. Ēizme me takė.


Ujori


Nėse vesh diēka, mund tė jeshė e sigurtė se do tė jetė tendenca e ardhshme. Ke shumė nuhatje pėr modėn. Nė kundėrshtim me manjakėt e modės qė ndjekin tendencat, ti krijon tė tuat, me gusto dhe instinkte. Adhuron ēdo gjė qė nuk ėshtė banale dhe mund tė rrishė me orė tė tėra duke kėrkuar atė qė ke nė mėndje. Mundohesh gjithmonė tė shtosh detaja origjinale nė veshjet tua. Tė marrėsh hua nga gardėroba mashkulloresėshtė problem pėr ty, pėrkundrazi kjo pamje ekstravagante tė shkon shumė.

Ngjyrat e tua... lejla, blu e errėt, e zeza, e bardha.

Tė preferuarat e tua... bluzat, pulovrat me njė jakė tė hapur V.


Peshqit

Joshėse, ėndėrrimtare dhe e qeshur, tėrheq shikimet duke bėrė sikur nuk e kupton. Tė pėlqejnė veshjet e ngushta dhe tė hapura, por i vesh me shumė natyrshmėri pa qenė asnjėherė vulgare. Je fanse e copave qė tė pėrkėdhelin, si kadifja. Pėr ta bėrė akoma mė femėrore pamjen tėndevesh shpesh kėpucė tė hapura te gishtat ose sandale me taka tė holla. Pėr tė ndriēuar fytyrėn pėrdor vathė ose varėse argjendi ose perlė.

Ngjyrat e tua... nuancat e blusė, lejlasė, tė jeshiles dhe nė pėrgjithėsi ngjyrat e buta dhe tė shndritshme.

Tė preferuarat e tua... Ēantat ose kėpucėt argjend, stampat tribal, xhinset e gjėra me bluza tė ngushta.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 18/6/2018, 22:41