West Side Family

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje West Side Family

Mesazh nga LePuRuShJa prej 14/10/2008, 17:15West Side Family West_s10

West Side Family - Mbi gjithēka

Nė mund tu japėsh shpresė njerzve tė harruar
qė nė minierė gėrmojnė pėr tė mbijetuar
tė ndjejn tė besojnė qė s’janė tė tradhtuar
aty merr vlerė ēdo gjė njeriu brėnda nuk ėshtė shuar.

Dhe fjalėt kur ti flasėsh mendo se i dėgjoj
mos lidh me to urrejte qė jetėn e shkarkojnė
nė mundesh tė lumturosh beko me dashuri
mos harro qė je njeri qė ke ndikim mbi ēdo njeri.

Kur ti e vlerėson armiku vėretet pėr sa vlen
atėherė ke dal mbi veten, krenar vėrtet ēka je
nė mundesh tė shėrbesh kur mbi krah ke shumė pushtet
ke shpėtuar veten tėnde bashkė me mira vetė.

Nė mundesh ti kthesh besimin shpirtit tė dhunuar
ke hapur njė dritare drite pėr tė pėrēuar
nė mund tė jesh i drejt kur mbi ty shkelojnė
atėher je i mirseardhur njeri nė kėtė botė.

(2X)
Dritėn tėnde ndriēo
bekimin nga shpirti dhuro
ku ka shkretėtirė ēel njė jetė
nė mundesh mbi veten tė jesh.

Nė mundesh ta kthesh besimin nė zemėrėn e helmuar
nė mundesh ti shėrosh plagėt qė koha s’ka shėruar
tė jesh krenar pėr veten kur s’ka besim njeri
tė dish si do tė shkoj do tė jesh prap ti.

Si shkrin dot mashtuset zotėt e gėnjeshtrės
qė mblidhen si hiena dhe shqyejnė tė vėrtetėn
atėher ke fituar, ke fituar shumė
i ke dhėnė jetė qė s’do tė shuhet kurrė.

(Rrefreni)
Imagjino fjalėn e mirė kur ti e do dhe e dėgjon
imagjino tė ndjesh nė jetė se ty dikush vėrtetė tė do
imagjino sa shumė tė tjerėt ty vėrtet tė vlerėsojnė
jeto me shpirt tė pastėr e pėr ėndrrat ti shpreso…

Shpresėn ti mos e humb jo…
Veten shiko
Gjej njė motiv mė shumė dhe…
Shpirtin beko
Jep ti gjithēka nga vetja…
Zemrėn dhuro
nė mundesh nga vetja jote mė shumė kėrko…

Dritėn tėnde ndriēo
bekimin nga shpirti dhuro
ku ka shkretėtirė ēel njė jetė
nė mundesh mbi veten tė jesh.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 25/6/2019, 19:52