Si mund ta heqim Zbokthin!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Si mund ta heqim Zbokthin!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 11/12/2009, 17:35Zbokthi ėshtė njė defekt, tė cilin askush nuk ėshtė i gatshėm ta pėrballoj. Ndonjėherė produktet specifike qė ju mund tė provoni qėllojnė tė jenė shumė agresivė pėr flokėt tuaj, veēanėrisht nėse problemi ėshtė i vogėl dhe i lokalizuar. Kujdes, mbani mend. Nėse ju keni flokė tė lyera dhe zbokthi ėshtė shtuar mė shumė se mė parė mundohuni qė para lyerjes tjetėr t’i bėni njė trajtim flokut tuaj nė mėnyrė qė tė keni nėn kontroll lėkurėn e flokėve tuaja.

Shpėrlaji flokėt me uthull

Shpėrlajini me uthull flokėt pėrpara se tė pėrdorini shampon normale. Lėrini flokėt me uthull njė minutė mė pas lajini me ujė tė ngrohtė dhe sė fundmi vazhdoni me shampo. Mundohuni ta aplikoni kėtė metodė ēdo herė qė lani flokėt tuaj. Mund tė provoni tė bėni edhe tė kundėrtėn e procedurės qė pėrmendėm mė lart. Nėse dėshironi nė fillim lajini flokėt me shampon normale dhe mė pas mbani uthullėn pėr njė minutė, por procedura nė fjalė bėn qė flokėt tė mbajnė mė shumė aromė uthulle ndaj kėshillohet mė shumė metoda e parė. Uthulla jo vetėm qė vepron kundėr zbokthit, por ndihmon qė flokėt tuaj tė jenė sa mė tė ndritshėm.

Lėng molle

Lėngu i mollės ėshtė njė tjetėr element qė luan rol tejet tė rėndėsishėm nė eliminimin e zbokthit. Duke bėrė njė pėrzierje me pjesė tė barabarta mes uthullės dhe lėngut tė thartė tė mollės ju mund tė arrini njė rezultat qė lė mjaft pėr tė dėshiruar. Kėtė pėrzierje shpėrndaje mbi lėkurėn e kokės dhe duke e mbajtur rreth 40 minuta si nė rastin e aplikimit tė maskave tė tjera tė flokut. Mė pas lajini flokėt me ujė tė ngrohtė si edhe me shampon normale dhe mundohuni qė t’i thani sa mė mirė me peshqir. Kjo lloj pėrzierje ndihmon qė flokėt tė qėndrojnė sa mė tė ndarė.

Ēaj rozmarine

Ēaji rozmarinė kėshillohet tė pėrdoret vetėm tek ata qė kanė flokė tė errėta, ndėrsa pėr ata qė kanė flokė me ngjyrė tė hapur mund tė bėjnė njė pėrzierje tė kėtij medikamenti nė fjalė sė bashku me shampon normale qė pėrdorin zakonisht. Pėr tė gjithė ju qė doni tė aplikoni kėtė pėrbėrje pėrgatitni njė enė me ujė dhe hidhni brenda saj tre deri nė katėr lugė ēaj rozmarine dhe pas 24 orėsh ju mund ta aplikoni kėtė tek flokėt tuaj sa herė qė i lani ato.

Ēaj me mente

Ėshtė e njėjta metodė pėrdorimi me atė tė ēajit rozmarinė, por brenda kėsaj pėrbėrje do tė hidhni njė grusht me gjethe nenexhiku tė freskėta. Duhet tė theksojmė qė edhe ky ilaē mund tė pėrdoret vetėm pėr ata qė i kanė flokėt e errėta.

Aspirina

Merrni tri tableta aspirine dhe hidhini nė njė shishe me ujė tė nxehtė. Tundeni mirė deri sa tė shkrihet e gjithė pėrbėrja. Ky lloj ilaēi kėshillohet tė pėrdoret vetėm pasi tė jetė ftohur pėrzierja nė fjalė dhe sa herė qė tė lani flokėt tundeni shishen nė tė cilėn keni kryer pėrzierjen.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 18/6/2018, 22:41