Ēka pas ndarjes??

Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Ēka pas ndarjes??

Mesazh nga Vizitor prej 9/12/2009, 09:34

Periudha pas ndarrjes ėshtė mjaftė e komplikuar.
Menjėherė fillon tė ndihet
e zbrazėt egoja.
Ndihet njė llojė melankolie, kujthen ēastet e mira.

Ndihet edhe ndjenja e fajėsisė, ndjenja e dėshtimit!
Secili partner e
ndjen kėtė. Gjithēka ėshtė ndėrprerė,
s'ka mė thirrje telefonike, s'tė
mundon mė askush
apo e ke liruar dike qė s'ka dashur mė tė jetė me ty.

Ėshtė shumė me rėndėsi qė nė muajin e pare
tė pėrmbaheni nga marrėzirat,
sė paku derisa
tė qetėsohen gjėrat. Ja ēka nuk do tė duhej tė bėni:• Mos u jep kur ta takosh. Nėse ke dhembje shpirtrore
dhe ju vie te qaj, mos e bėjė
para partnerit.
Mos ia nxij jetėn me gjėra tė tilla partnerit dhe tė
tjerėve. Qaj kur je vetėm.
• Mos rri vetėm nė kujtime, mos!
Mundohu tė
argėtohesh deri nė maksimum.
• Mos e luaj rolin e psikopatin dhe

sjellėsh vendim qė tė mos ia len vendin vend!
• Mos e lut asnjėherė qė tė
t'kthehet.
Mund tė ndodh qė tė kthehet po nuk kjo
asgjė nuk do tė
ndryshoj nė lidhjen tuaj!
• Ėshtė dobėsi tejet e madhe njerėzore
qė nė
shenjė hakmarrjeje t'ia kthesh gjėrat qė t'i ka
dhuruar gjatė lidhjes apo t'i
kėrkosh gjėrat qė ia ke dhuruar!
Ja njė ide, nėse bash nuk tė duhen pas njė
kohe,
mund t'i falėsh dikuj tjetėr apo dhe t'i shet?
Ėshtė shumė mė e
ndershme.
• Mendo ēastet e mira por asnjėherė mos
jeto nė tė kaluarėn
duke ia pėrsėritur vetes
se keni mundur tė jeni ēift i mrekullueshėm.

Nėse keni qenė ēift i mrekullueshėm kjo nuk do tė
thotė qė edhe keni
mundur tė mbeteni tė tillė.
Gjithēka e ka kohėn e vetė. Ėshtė shumė
vėshtirė,
po aq sa mundeni pėrqėndrohuni nė ardhmėri.
• Nėse je ndarė nga
partneri, dhe tash ndihesh i/e lėnduar,
i/e braktisur, mos gabo tė kontaktosh
me shoqen/shokun
e ish partnerit apo nė raste ekstreme motrėn/vėllaun e tij
(saj)!
Kjo vėrtet tregon dobėsinė e shpirtit tė njė njeriu qė
tash ėshtė
nė gjendje tė hakmirret nga urrejtja.
Nė fund gjithēka do tė kuptohet dhe
asgjė nuk
do tė arrihet me kėtė. Me ketė vriten edhe ato
ēaste tė bukura
nė kujtesėn e partnerit!
Kjo ėshtė dobėsi qė as vetes nuk do tė mund t'ia fal
njeriu.
• Fol edhe mė tej me simpati pėr partnerin.
Nėse jo sė paku fol
natyrshėm pėr tė me tė tjerėt.

Mos perhap gėnjeshtra dhe shpifje. Edhe
kjo
ėshtė marrėzi qė nuk falet ngase sidoqoftė,
ish partneri ytė mbetet
ende pjesė e jetės sate.
• Mos iu hedh nė pėrqafim dikuj tjetėr me

shpresė se do tė zėvendėsoj atė qė tė mungon.
Shpesh kėto lidhje
pėrfundojnė tmerrėsisht keq.

Prit, vėshtro, buzėqeshu. Patjetėr do tė
del dikush
qė do ta kthejė buzėqeshjen.
• Dilni nė shėti me shokė apo
shoqe nė shėti miqėsore.
Mos i lodhni me problemin tuaj. Mos u arsyetonis e
e
keni patur mirė sė bashku por se dini se ēka ka ndodhur.
Vetėm thuani
dhe mendoni se kjo ėshtė gjėja mė e mirė
momentalisht pėr ju. Kushedi pse
ėshtė mirė.
• Qėrasni ēdo ditė veten me nga njė ēokoladė.
Mund ta
ndėrroni pak pamjen tuaj tė flokėve,
veshjes po jo tė ndėrmerrni ndryshime
drastike.
• Mundohuni qė nė zemrėn tuaj tė mbeteni miq
tė vėrtet me ish
partnerin. Bisedoni vetėm me
miqtė mė tė ngushtė qė vėrtet ju kuptojnė.
•
Nėse mundeni qani mirė kur tė mbeteni vetėm.
Kjo vėrtet ndihmonė. Pra mbani
mend,
vetėm kur tė mbeteni vetėm.

Mbani mend edhe kėto statistika


1. Sė paku 15 njerėz nė botė ju
duan nė njėfarė mėnyrė.
2. Pa ty,
dikush ndoshta nuk
do tė mund tė jetoj.
3. Ēdo natė dikush mendon

ty para se tė flej.
4. Dikush pėr tė cilin/ėn as
qė din qė ekziston tė
dashuron.
5. Kur mendon se ke bėrė kabim
tė madhė, sė paku diēka e mirė
del nga ai gabim
6. Sė paku pesė njerėz nė botė tė
duan aq shumė sa qė
do tė jenė nė gjendje tė vdesin pėr ty.
7. Arsyeja e vetme qė dikush
do
tė tė urrente ėshtė vetėm e
vetėm se ai dikush dėshiron tė bėhet sikur ti

8. Buzėqeshjet tua mund
t'i sjellin lumturi shumė njerėzve tjerė.
9.
Pėr dike ti je gjithēka nė botė.
10. Je i/e veēantėė dhe njė.
Kurrė mė
nuk do tė ekzistoj dikush tjetėr si ti! "

    Ora ėshtė 25/8/2019, 04:38