Pėrse vjen njė ditė kur dashuria fiket mes ēiftit!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Pėrse vjen njė ditė kur dashuria fiket mes ēiftit!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 30/11/2009, 11:22

Pėrse vjen njė ditė kur dashuria fiket mes ēiftit! FileContent

Studimet tregojnė se tradhtia ndodh me zakonisht kur personi nuk ėshtė i permbushur ne marredhenien me partenerin e tij/saj. Sigurisht qe bėhet fjala pėr ciftet qe duhen ose te paktėn janė dashur me pare.Zakonisht mashkulli ėshtė ai qe tradheton me shumė.

Zakonisht mashkulli ėshtė ai qe tradheton me shumė. Pėr mendimin tim faji ėshtė dhe i femres. Ėshtė e pamundur qe kur femra ėshtė ne lartesine e saj dhe nuk e streson mashkullin me llafet e sharjet e pambaruara te sajat (ta pranojmė qe jemi ca llafazane), mashkulli nuk largohet prej saj veēse ne ndonjė aksident te vogėl. Mendoj se celesi i marredhenies ne njė lidhje ėshtė tek femra. Ajo mund ta forcoje apo shkaterroje lidhjen.

Sidoqofte ne njė lidhje duhet te investojne te dy palet. Zjarri qe te rrije ndezur duhet ti vesh dru. E njajta gjė ėshtė dhe me dashurinė. Ajo duhet tė mbahet e gjallė, se nuk rri e ndezur vete. Tė duash dike do tė thotė tė pranosh te japėsh dhe jetėn pėr tjetrin, edhe atėherė kur ai te gabon.

Kėshilla:

1. Besim
2. dashuri
3. respekt
4. dialog
5. bindje
6. marreveshtje
7. definim (vendim shpirtėror pėr gjithēka)


Kur janė kėto 7 kėshilla prezente e zbatohen ne praktike jetėsore mbi 75%, dy partner mbeten shokė jetė deri ne vdekje!E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 22/8/2019, 01:13