Ku jeton dashuria

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Ku jeton dashuria

Mesazh nga Vizitor prej 25/11/2009, 15:01

Eh dashuria!!!
Sa poet dhe shkrimtar per te kane shkruar,sa qenie njerezore urine dhe etjen kane shuar.Eshte vetem ajo qe na falin perendite ndjenja e magjishme dhe lirika e fundit.
Dashuria jeton kudo,mbi te gjitha ne zemra,e pervec rrahjeve te tyre shume bukur ate e shpreh arti.Si jeton dhe si pasqyrohet dashuria ne letersi,muzike,pikture...?
...Ne emrin tend tere notat e muzikes jane.Syte e tu larmine e ngjyrave te piktures kane.Ne trup skulptura,ne fytyre magjia.Ne fjalet e gojes tende rrjedh poezia,ne zemren tende te ndjeshme eshte dashuria!
...Shkruani,shkruaj kur te shfletoj librine kujteses,kujtimet si zogj do ulen ne varg dhe ti s’do mbetesh rrugeve te harreses...
❤
avatar
shaban cakolli
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 24/11/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 128
<b>Pikėt</b> Pikėt : 309
<b>Votat</b> Votat : 10

Buzqeshje Re: Ku jeton dashuria

Mesazh nga shaban cakolli prej 26/11/2009, 16:12

dashuria jeton ne shpirtin e te dashuruareve :kerce2:
avatar
enigma
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 24/12/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 465
<b>Pikėt</b> Pikėt : 1098
<b>Votat</b> Votat : 30
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Un nuk enjoh zemren time, ajo eshte enigma me e madhe per mua

Buzqeshje Re: Ku jeton dashuria

Mesazh nga enigma prej 7/4/2010, 00:22

Dashuria jeton ne zemrat e dy te dashuruarve

Sponsored content

Buzqeshje Re: Ku jeton dashuria

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 21/10/2018, 18:11