Ē'farė kėrkon njė femėr nga partneri i saj?

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Ē'farė kėrkon njė femėr nga partneri i saj?

Mesazh nga LePuRuShJa prej 20/11/2009, 17:16Ēdo individ ka mėnyrėn e vetė tė tė qenit i dashuruar dhe tė ndjerit dashuri. Pėr disa njerėz dashuria bėhet pėrmes fjalėve, pra fjalė tė cilat tė thėna nga parteri i bėjnė tė ndihen tė ledhatuara.

Pėr tė tjerė ėshtė thjesht njė veprim, pėr shembull njeriu i zemrės u pėrgatit njė filxhan ēaj, apo u vendos nė sfond muzikė tė lehtė dhe joshėse dhe ndoshta edhe i thotė njė poezi dashurie nė mbrėmje.

Ndėrsa pėr individė tė tjerė dashuria ėshtė njė formė komunikimi mes prekjes dhe intimitetit, strukur pranė njėri tjetrit, duke ledhatuar partnerin plot eksitim. Gabimi qė bėjnė ēiftet nė njė marrėdhėnie ėshtė se flasin me gjuhėn e marrėdhėnies sė tyre, nė vend qė tė flasin me atė tė partnerit.

Nėse martoheni me dikė nėnkupton dashuri mes prekjesh. Nuk ėshtė e thėnė qė femra tė bėjė tė gjitha punėt dhe tė kujdeset pėr gjithēka, por kjo do tė thotė tė punojė me zgjuarsi, pra t'i japė parterit atė qė dėshiron dhe ka nevojė.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Ē'farė kėrkon njė femėr nga partneri i saj?

Mesazh nga Burrelsja prej 20/7/2013, 17:23

ta doj ta respektoj asgje me shum.....jo tgjitha i dun per interes sic mendojn meshkujt

    Ora ėshtė 10/12/2018, 09:08