Nuk Di Cfar Bej Me Ty

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Nuk Di Cfar Bej Me Ty

Mesazh nga Vizitor prej 16/11/2009, 15:02

Fillim i mabar
por ne fund i vrar
dashuri e papar
po prap te ndar!!!

duhemi kshtu se paku mendojm
me gjelozi a thua vall ku do shkojm
npole tkunderta jetojm
por smund te jemi tqet ku njeri tjetrit i mungojm

kur te kam pran perlahėmi
puthėmi ledhatohėmi por ne fund shahėmi
vrapon nga dera ik me lot
provon t'me harrosh por lodhesh kot

harron se per ty ska tjeter
dashuria e par kurr s'behet e vjeter
kah te shkojsh gjithmon me kujton
dhe telefonin nga dora se leshon

kur me sheh me shoqe mbushesh meri
po gjelozia s'ka vend nese per mua ndjen dashuri
harron se edhe un te dua prandaj ste tradhtoj
por smundem ne qdo qast ket ta kujtoj

me ty a pa ty nuk ndjehem rehat
kur tkom larg me mungon, ste duroj kur tkom ngat
qfar te bej me ty vertet nuk e di
a t'martohmi tani po ti ne shtepi tmamit rrrii?

Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Nuk Di Cfar Bej Me Ty

Mesazh nga Burrelsja prej 20/7/2013, 17:29

dit vjeshte eci neper trotuar e trishtuar
e mban mend vall cdodhi shtatorin e kaluar
diten qe po binte shi
pikerisht ne ate strehe erdhe ti
me puthe plot pasion
nje trendafil te kuqe e me the zemra ime vetem ty te dashuron
kur nxorre nje unaz me the un jam fejuar
jo o zot nisa te qaja por ti dashuri mkishe premtuar
cdo behet me mua ku do me lesh
ku do vesh
ku do ikesh ti
mos te lutem jo
asgje per ty skish rendsi
mos i dashur jo
as engjell as djall
vetem di se dita dites po me djeg ky mall

    Ora ėshtė 21/10/2018, 19:21