MONOLOGU I NJE TE DESHTUAREJE

Share
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje MONOLOGU I NJE TE DESHTUAREJE

Mesazh nga Vizitor prej 16/11/2009, 14:59

MONOLOGU I NJE TE DESHTUAREJE
***********************************************
Une jam AJO vajza pak mbi 20 vjet
qe mbi trupin tim e barta nje tradheti
qe shkaterrova plotesisht veten ne kete jet
ne njeren ane zemren e ne tjetren dashurin

Une jam AJO vajza qe pres me padurim
me e keqe nga te gjitha dhe vajze e mjer
ku per qdo dit per vdekje dashuria mu plagos
e me vajti ne humner

Une jam AJO vajza qe kurr s rri e buzeqeshur
me zemer te coptuar kerkoj dashurin
por jo si ajo e me parshmja
qe me beri zemren cop e grime

S di si u mashtrova ne enderrat e mia
dhe e humba dashurin rinore
e zemres i hapa plage te renda
plaget me te renda shpirterore

Pra une jam AJO vajza qe kurr nuk kam buzeqeshur
ne veshtrimin e zemres se plaguar
vetem nje her te mposhti tradhetin
e nga ankthi do te isha zgjuar

Shume kohe kalova me halle te medha
pran djaloshit me zemer te gurezuar
tani me duhet te kaloj diku tjeter
me shpresen se me s kam per te gabuar

Kam kerkuar te di gjithqka
nga historia e Romeos e Xhulietes e deri ne pafundesi
sa qe edhe zemra gjak te me pikoj
do te digjem te kuptoj me shume per dashuri

Pra une jam AJO vajza pak mbi 20 vjet
qe trupin ma hijezon tradhetia ne jete
jam simbol i dhimbjes dhe i tradhetis
jam viktim
ideal
shpres e jetes dhe e dashuris
**Per mua fat nuk ka**
avatar
Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: MONOLOGU I NJE TE DESHTUAREJE

Mesazh nga Burrelsja prej 20/7/2013, 17:30

u ben 5 vite
ti as per 2 muj sme prite
ike tek tjetra pa then asnje fjal
nket jet ka shum meshkuj por mua me intereson vetem ti djal
ike pa then asgje me duket se jam cmendur
e nese jam cmendur ska rendsi
per mu edhe pse me tjetren me intereson qe mir te jesh ti

    Ora ėshtė 23/3/2019, 17:31