33 sinjale pėr tė kuptuar nėse po ju tradhton...!!!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje 33 sinjale pėr tė kuptuar nėse po ju tradhton...!!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 16/11/2009, 12:56

Mendoni se partneri juaj nuk po tregohet i sinqertė me ju? Keni vėnė re ndryshime dhe nuk jeni e sigurt pėr sjelljen e tij? Ja 33 sinjale pėr tė kuptuar nėse po ju tradhton ose jo. Nėse nuk ėshtė njė gjeni nė fushėn e gėnjeshtrave dhe e njihni mė mirė sesa njeh ai veten, atėherė nuk do ta keni tė vėshtirė qė tė kuptoni nėse ka njė tjetėr.

Nėse jeni tė verbuar nga xhelozia dhe jeni mbėshtjellė nga dyshimi se njeriu i zemrės po ju tradhton, mund ta zgjidhni kėtė enigmė vetėm pėrmes kėtyre kėshillave qė do tė lexoni mė poshtė. Meshkujt nuk e dinė se ekzistojnė disa sinjale qė i bėjnė ata ta zbulojnė vetė tė vėrtetėn. Ja cilat janė shenjat:


1. Nuk shqetėsohet pėr nevojat e tua.

2. Fillon tė tė bėjė shumė dhurata, qė tė mos ndihet shumė nė faj

3. Sjellja e tij po ju tregon se diēka nuk shkon? Atėherė ndiqni instinktin tuaj. Bėni sikur nuk kuptoni dhe shikoni. Ju i njihni veset, sjelljen dhe rutinėn e tij mė mirė se kushdo tjetėr. Nėse ndryshon diēka, atėherė keni tė drejtė tė shqetėsoheni.

4. Keni filluar tė debatoni shumė shpesh... Si gjithmonė ai luan rolin e tė fyerit dhe del nga shtėpia pėr tė bėrė njė shėtitje qė tė qartėsojė mendimet. Duhet ta kuptoni qė kjo ėshtė njė justifikim pėr t‘u takuar me tjetrėn. Sigurisht, mund tė jetė edhe paksa i mėrzitur pėr mėnyrėn se si po ju trajton, por nė fund nuk shqetėsohet shumė, sepse ka vrarė dy zogj me njė gur.

5. Nėse ziheni ose debatoni shumė dhe vazhdimisht, tė jeni tė bindur se dėshiron t‘i japė fund lidhjes.

6. Shpesh nuk ėshtė me humor tė mirė, por duket sikur e merr veten kur qėndroni larg njėri-tjetrit. Nėse lidhja juaj zgjat prej kohėsh, me siguri po i vjen fundi.

7. Nuk ju flet mė: jetoni bashkė, por jeni si dy tė huaj. Ėshtė bėrė i ftohtė dhe duket se nuk i bėjnė mė pėrshtypje ndjenjat tuaja.

8. Shijet e tij muzikore kanė ndryshuar. Tani i kushton mė shumė vėmendje pamjes sė jashtme dhe vesh gjėra qė mė parė nuk i vishte.

9. Nuk e vlerėson mė veten: kjo nuk do tė thotė se ka medoemos njė tjetėr, por njė njeri i pasigurt pėr veten shpesh sheh tė tjerėt dhe mund tė ketė gjetur siguri te njė lidhje tjetėr.

10. Kritikon vazhdimisht njerėz tė tjerė: nė njė farė mėnyre po pėrpiqet t‘ju thotė se nuk i interesojnė tė tjerat, por nė fakt mund tė tėrhiqet nga ndonjė tjetėr.

11. Ka gjithmonė kohė t‘ju flasė pėr gjėra qė dikur nuk i pėlqenin.

12. Ofendohet nga komentet tuaja, edhe atėherė kur nuk ka asgjė pėr t‘u fyer.

13. Nuk kujdeset mė pėr ju, pėr fėmijėt dhe punėt e shtėpisė.

14. E mbyll derėn kur ju dilni pėr tė bėrė pazar, ndėrkohė qė mė parė e linte hapur (ndoshta pėr tė folur me tjetrėn online ose pėr tė qėndruar larg teje).

15. Nuk ju bėn mė komplimente pėr pamjen tuaj.

16. Nuk ju thotė mė "tė dua".

17. Bėn si i indinjuar kur bėni diēka pėr tė, aq sa mund tė dyshoni nėse ėshtė e drejtė ajo qė keni bėrė apo jo. Nėse vėrtet po ju tradhton, atėherė po mendohet pėr sjelljen e tij.

18. Ndėrsa luani me letra ju akuzon se keni njė lidhje tjetėr, edhe pse nuk ka asnjė provė.

19. Kalon mė shumė kohė me miqtė sesa me ju.

20. Nuk ėshtė i interesuar pėr tė ardhmen e lidhjes suaj.

21. Nuk ėshtė mė i dashur me ju.

22. Ėshtė mė shumė i interesuar tė lexojė njė libėr, ose tė shohė televizor, sesa tė flasė ose tė bėjė dashuri me ty.

23. Flet shpesh pėr problemet qė ka me njė person tjetėr.

24. Ka filluar tė pėrdorė shprehje tė reja, ose bėn lojėra fjalėsh, qė mė parė nuk i bėnte me ty.

25. Kalon mė pak kohė me ty dhe fėmijėt. Ka gjithmonė njė pamje qė diēka nuk shkon dhe nuk ėshtė i qetė si dikur.

26. Nuk ju pėrpuqen mė mendimet, por kur i kėrkoni tė bisedoni, ose se pėr ēfarė po mendon, pėrgjigjet qė nuk ka asgjė.

27. Bėhet shumė xheloz pėr privatėsinė tuaj.

28. Nuk ėshtė i interesuar kur bėni dashuri.

29. Flet shpesh pėr dikė tjetėr.

30. Shpesh kur ngrihet nga shtrati ndihet konfuz, sepse nuk e di se me kė gjendet.

31. Miqtė tuaj ju pyesin se ēfarė po ndodh: familjarėt dhe shokėt tuaj mė tė ngushtė e kuptojnė menjėherė qė mes jush situata ėshtė shumė e tensionuar, madje mė shumė nga ē‘mund ta vėreni ju vetė.

32. Reagon keq kur i thoni qė po ju tradhton.

33. Mėnyra e tij e tė fjeturit ka ndryshuar: edhe pse gjatė ditės pushon ndihet i lodhur, sheh ėndrra tė ēuditshme, ka ankth tė vazhdueshėm dhe flet nė gjumė.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: 33 sinjale pėr tė kuptuar nėse po ju tradhton...!!!

Mesazh nga Burrelsja prej 14/7/2013, 12:20

12. Ofendohet nga komentet tuaja, edhe atėherė kur nuk ka asgjė pėr t‘u fyer.

    Ora ėshtė 17/10/2018, 10:37