Histori dashurie: 4 rregulla per te rifilluar!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Histori dashurie: 4 rregulla per te rifilluar!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 7/11/2009, 09:29Nuk eshte asnjehere e thjesht te riktheheni se bashku. Shume here dashurohesh vetem nga idete qe nuk kuptoni se problemet baze jane te rendesishme dhe eshte e kot te humbisni kohen. Ndersa kur ka keqkuptime apo sjellje per te korrigjuar ka nje shprese. Ajo qe ka rendesi eshte puna qe bejme mbi vetveten. Eshte e kot te ngulni kembe me akuza dhe te hidhni fajin tek partneri.

Ja disa rregulla per te rinisur.

1- Mesoni nga gabimet tuaja. E vetmja gje qe duhet te beni eshte te rimendoni te shkuaren dhe te kuptoni gabimet dhe tju behen mesime.

2- Merrni kohen qe ju duhet per te harruar keqkuptimet, mos tentoni te hakmerreni.

3- Mos e sillni te kaluaren ne te tashmen.

4- Hartoni nje projekt per jeten. Rrezultatet qe deshironi te arrini ne muajt ne vazhdim. Pergatisni nje liste objektivash personale, sentimentale, profesionale dhe perqendrohuni per ti arritur ato.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
majlinda
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 04/04/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 214
<b>Pikėt</b> Pikėt : 470
<b>Votat</b> Votat : 11
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Lindaaa

Buzqeshje Re: Histori dashurie: 4 rregulla per te rifilluar!

Mesazh nga majlinda prej 9/4/2010, 14:56


Po e nisi kete leter me fjalet, te desha, te dua dhe do te dua pergjithmon. Ah sa veshtir qenka qe nen dirigjimin e vuajtjes se tmerrshme dhe nen tingujt e melodis nga thellsia e plageve shpiterore ta nxjerresh ndonje shkronj dhe ta shkruash fjalen-dashuri. Dashuri ky vullkan i vuajtjes shpirterore. E dashura ime, tani jemi te ndar. Kete nuk mund ta mohoj, por nje gje te tille ende nuk e besojn syt e mi te shkruar, te cilet edhe pse te perlotur dhe te lodhur nga nostalgjia e mungese sate ende shpresojn se nje dite do te pendohesh dhe do te kthehesh ne ngrohtesin e shpirtit tim, aty edhe na mbeten pergjysm perpilimet e planeve te reja per nje te ardhme te lumtur. Por jo, kete nuk e besoj se jam tuxan. Kushedi ndoshta edhe do te ndodhe. Dhe nese ndodh , ateher do te isha njeriu me i lumtur ne bote. E dashur po i shkruaj keto vargje te shkurtera jo per te te then se sa te kam dashur, sepse kete e di edhe ti vetem, por vetem desha te te them se une i dashuri yt i dikurshem, edhe pas gjith asaj qe ma bere, ende jam i gjall dhe jetoj i vetmuar ne nje skaj te kesaj bote te quditshme. Ende, une i gjori te dua, me shume se qdo gje tjeter ne bote. Ti e di se une gjithmon ti pranova keshillat e tua, ndersa ti kurr nuk i pranove keshillat e mia dhe pikerisht per shkak ne mes heshtj! es sime dhe deshtimit tend u formua hendeku i urrejtjes ne te cilen pastaj u futen plumbat e xhelozis qe na e vrane dashurine. Por kurre nuk arriten ate dashuri ta shuajne. Na e vrane dashurin, ndersa ti me vrap u largove drejt asaj lagjeje te faraoneve, pa u merzitur fare. Te lutem, si nuk pate pak meshire per lumin e madh te loteve te mi, qe i derdha ate dite duke folur me ty, spate meshir as per lutjet e shumta qe ti bera. Si e shkele premtimin qe ma pete dhene se vetem vdekja mund te na ndaje... E dashur, te them edhe nje her une vuaj per ty. Ende me perkund hija e dores sate ne djepin e endrrave.

    Ora ėshtė 21/6/2018, 06:14