"ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR"

Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR"

Mesazh nga Vizitor prej 6/10/2009, 23:21


Thuani njė poezi apo disa vargje qesharake
pėr njė antar tė BotaShqiptareForum kėnd tė keni deshirė...

Psh.
Albatrosi djal i mirė pėrmerak e rreh Leperushja
Me dajak Se po kqyr nuse tjera u tranu Leperushja e mjera
Leperushja - 100 shtiklla i kah bleh
Oh ket Albatrosin pėr me rreh...


Pa keqkuptime lOl
Kaloni mirė nė vazhdim tė qeshim se bashku...
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR"

Mesazh nga LePuRuShJa prej 7/10/2009, 12:12

"ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR" 827620 "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR" 827620 "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR" 827620 "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR" 827620 "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR" 827620 "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR" 827620

Shumė kam qesh .... Shumė temė interesantė Binni "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR" 602541Ky Binni shumė i keq
Gjithė kėto fjalė pėr mu i ka ndreq
Binni njė kėshillė e kisha pėr ty
mė pak me fol edhe mė pak nė pc me hy!!! "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR" 161973 "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR" 161973E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR"

Mesazh nga LePuRuShJa prej 7/10/2009, 12:38

Ēohet BINNI qė nė mėngjes
Sytė si lan as flokėt si kreh
Ngrehet e hyn drejt e nė forum
Me pa a ėshtė DJELLZA gjėkund

I tha I LOVE YOU ju duk fjalė pa kuptim
I tha TE AMO ju duk mashtrim
I tha ICH LIBE DICH sytė ja qėrroi
I tha TE DUA .. ah ..... tash Djellzėn krejt e tranoi !!!"ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR" 381928 "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR" 381928 "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR" 381928

Puē tė dyve "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR" 367361E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR"

Mesazh nga Vizitor prej 7/10/2009, 13:56

oj Leperushja mafioze
stilin zanzi bukuroshe

per lojra je nr1
po edhe hackeric ke zan mu ba ti ..


kurti shifsh keto fjal
mos thuj si un ska nket mahall haha

se qushtu un tut livdu
mendja tu ka rrit e je lazdru hahaha.....

:P :P :P :P :p
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR"

Mesazh nga Vizitor prej 7/10/2009, 17:22

Djellza Djellza Bukuroshe

Rrih Moj Nshpi Mos Rrih Neper Qoshe

Jeh E Bukur Mashallah

Zemren Breh Ty Ta Ha ...!!!


ahahahahhahahaaa
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR"

Mesazh nga LePuRuShJa prej 7/10/2009, 17:51

Binni Binni ē'ka bon kėshtu
Ti po duhet me ndejtė mbyll
Sa po del ti nga shtėpia
Tė gjithė vajzat po dalin nga ēatia

Me atė bukuri qė ke more djalė
Tė gjithė femrat tė vijnė vėrdadhė
Por kujdes se mos mėndjen ta prishin
Se si Djellza ... asnjėra nuk ishin...


Papapapap ēa frymzimi madh ..... Ufffffffffffff sa kam qesh "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR" 827620E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR"

Mesazh nga Vizitor prej 7/10/2009, 18:00

Djellza moj bukuri
Ti ne bela me gru,
don me me shti.

Kur po me shef
tu diskutu me ty
me qka po ka ne dore
po ma meshon ne kryahahahahahhahahahahahahhahahahahahahahaha
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR"

Mesazh nga Vizitor prej 7/10/2009, 23:38

Leperushja cupe lezet
krejt forumi e ka hasret
vajze e bukur vajze e mire
fli se gjumi te ben mire
e kur te zgjohesh Leperushja nga gjumi
te dergon Djellza ty te lumi
te shetise ne parke per dore
do te blej akullore
e kur te rritesh te behesh tamam
te blen Ajo,ty nje fustan
fustan te kuqe me pika pika
je ma e mira nder kto qika
je ma e mira ne katune
krej forumi bejne lum-lum
krejt forumi jane habite
kane vendos ty me t'grabite
po spe dine me qka me te ike.
Qika e bukur si llokum
fli se gjumi te rrite shume
e kur te zgjohesh ti nga gjumi
ne do te shkojme tek forumi
te dergon Djellza per dore
kem me te ble apet akullore...!!!ahahahahahahahhahahahahahahahahahahaha Leperushja Djellza Ajoh Shpresoj Se Ka Meju pelqyeeeee Poeziaa
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR"

Mesazh nga LePuRuShJa prej 8/10/2009, 11:14

HAHA HAHA HAHA HAHA HAHA HAHA HAHA HAHA HAHA HAHA

Plaē Ishalla o Binni ,,,,, mė paskeni ble dhe fustan ,,,, shumė i bukur "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR" 192236 "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR" 192236 "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR" 192236 "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR" 192236E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Moza
Moza
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 23/03/2009
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2910
<b>Votat</b> Votat : 17
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Ne pune lind dashuria,prandaj ai qe punon asnjehere nuk ankohet per mund...

Buzqeshje Re: "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR"

Mesazh nga Moza prej 8/10/2009, 22:26

HAHAHAHAHAHA Binni hahahahaha ......

OOOOOO qfare poezishe u paka hehehehehe....Ju lumte.hehehehe
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR"

Mesazh nga Vizitor prej 9/10/2009, 00:06

Nuk dua ta zgjas ma shume se per ty Ajo kam fjal
shume vetem keto te mjaftojne se ti je zemer
shqiponje, cdo te mire nga zemra te deshiroj
si moter te konsideroj nuk jane fjal
dhe mashtrime por po dalin nga zemra ime
per ty Ajo Motrushja imeeeeeee ..:salut: :salut: :salut: :salut:
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR"

Mesazh nga LePuRuShJa prej 5/11/2009, 17:38

Djellza, Djellza ty te rafte pika
A je ka mson a ka han kikirika
Te fala ki nga krejt Forumi
Je e amel si llokumi


"ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR" 827620 "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR" 827620E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR"

Mesazh nga Vizitor prej 5/11/2009, 17:43

kam nje mike shume te bukur
eshte tamam si babrbi kukull
goc e paster dhe shembullore
dalim shetisim dore per dore
se kur jam diqka nervoz
meniher lepurushes i tregoj
syte e zi porsi ulli
edhe shtatin si selvi
lene cthot ky terbume
se ka inot se osht pervete e marume
kush e di le ta thote
po mos tja fuse kot
a e dini per ke po flas
per ate lepurushen bukuroshe
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR"

Mesazh nga Vizitor prej 5/11/2009, 17:46

jan ca goca shume te mira
jan kinge dhe embelsira
sa here qe ato postojn
cunat bjen dhe dashurojn
pa le kur nxjerin fotografi
bje ne dashuri cdo njeri.
njera mbahet per kacurrela
tjetra mbahet per sy e vetlla
Nga bjonde ne brune e kthy
[AJO], e kam per ty
Me vetllat si shigjet
me ato sy si magnet
eshte si shpirt
e eshte flori
Moj Lepurushja ska goc si ti!
Ju te tjerat prisni radhen
kur te dalin ne pension keto,
dije se e ke ti radhen
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR"

Mesazh nga Vizitor prej 5/11/2009, 17:49

Ja edhe nje per Albatrosin ky djal trimi,
qe sa vjen na del shkelqimi,
i ka hije muhabeti,
por humori eshte lezeti!

Ishalla nuk plakesh kurre,
sepse kshu je i njish mer burre,
fjalet i thua perhere turre,
sa na lodh cdo te merkurre!

Llafexhi e shakaxhi,
na jep mend e ciltersi,
nuk ka aspekt qe ti nuk di,
prandaj fol pa u tremb mer ti!

Shok te kemi e shoqe na ke,
kendojm bashke ne gaz edhe hare,
mos shiko vetem nga bota,
se u lodhe me gjera te kota!

Rri ketu ne Shqiperi,
ketu ku linde edhe ti,
ku ke nene edhe baba,
por edhe moter e vella!

Per shoqni e per miqsi,
jo si ty nuk ka miresi,
na mban perhere ne harmoni,
te dhashte zoti gjith at dashni!
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR"

Mesazh nga Vizitor prej 5/11/2009, 17:52

Ne forum gjithe po bajne lum
Na jep tema dhe mendime shume
Nga shqiperia shkoj ne Franc
Dashuris me i dhene shanc.
-
Shume me dije dhe me shkathtesi
Oj Lepurushja lum na per ty
Ismail Kadareja qka po thote
Prite Faranc Lepurushen sot.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR"

Mesazh nga Vizitor prej 5/11/2009, 17:58

AJO AJO me kaqurrela
je e ambel si ne telenovela
ne forum e ke tregu veten
se je vajz qe s'gjen si veten
te puth fort
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR"

Mesazh nga Vizitor prej 5/11/2009, 18:02

LUM FURUMI QENE NA KA
SE BALL LEZET NA I KENA DHAN
ME PUTHJE ,FJAL E LEDHATIME
PO JU BAJM JU DJEM ME HY NE MENDIME


KUR BJEN ZILJA MESIMORE
NE DALIM PER DORE
DUKE HANGER AKULLORE
E DUKE JU BA DJEMVE ME DORE

LEPURUSHEN E MU MOS NA NGACMO
SE KOT E KE NUK TE DEL GJO
HAJT THUR NOJ POEZI
SA RRIN KOT NE SHTEPI
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR"

Mesazh nga LePuRuShJa prej 5/11/2009, 18:05

@Djellza shkruajti:LUM FURUMI QENE NA KA
SE BALL LEZET NA I KENA DHAN
ME PUTHJE ,FJAL E LEDHATIME
PO JU BAJM JU DJEM ME HY NE MENDIME


KUR BJEN ZILJA MESIMORE
NE DALIM PER DORE
DUKE HANGER AKULLORE
E DUKE JU BA DJEMVE ME DORE

LEPURUSHEN E MU MOS NA NGACMO
SE KOT E KE NUK TE DEL GJO
HAJT THUR NOJ POEZI
SA RRIN KOT NE SHTEPI


"ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR" 174495 "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR" 174495 "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR" 174495 "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR" 174495 "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR" 174495 "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR" 174495 "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR" 174495 "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR" 174495 "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR" 174495 "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR" 174495 "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR" 174495

Sa kam qeshE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR"

Mesazh nga Vizitor prej 5/11/2009, 18:06

APO KSHTU ESHTE :heart:
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR"

Mesazh nga Vizitor prej 8/11/2009, 16:12

o Iroman o kutbeqar
ke harru shqipen e pare
cte ka prish mendjen AJO
po na flet si per dardha

Ce ke harruar Tironen
se tani ke pare dynjane
edhe spyet ti per njeri
mos harro qe ke shtepi.

Se mamaja te do nuse
iku mosha ske ci ben
ndaj ti Iromen matu mire
se ka ardh kohe e veshtire .
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR"

Mesazh nga Vizitor prej 8/11/2009, 16:41

AJO AJO dil tek dera,
se po presin dy shofera,
dy shofera me taksi,
burri AJO pi raki.

AJO AJO mashallah,
forumi ty mezi te ka,
lere se spo te lavderoj,
po gjithe te mirat per ty mendoj,

goce e zgjuar,
goce e qeshur,
elegante gjithmone veshur,
simpatike pa dyshim,
ky eshte mendimi im.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR"

Mesazh nga Vizitor prej 8/11/2009, 16:44

Ky DYLI eshte cudi
per gallate s'ja hedh njeri
Eshte i forte ne karakter
e sta le llafin ne dere

o DYLI ateist
madje je dhe milanist
shakaxhi e me muhabet
qofsh i lumtur me kismet
Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Re: "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR"

Mesazh nga Albatros prej 8/11/2009, 16:48

Ku po shkon moj Djellza
Me belin e holl
Shtatin si selvi,
Kujdes moj goc
Se shum cunat i ke shti...
Te bien ne dashni me ty
Por kot moj shpirt
Te gjith e kan
Se asnjeri nga ta
Per ty nuk jan....

Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR"

Mesazh nga Vizitor prej 8/11/2009, 16:52

lEPURUSHJA ime , moj LEPURSHE
qe te kam si lepurushe
mos ma bej kaq shume qefin
se ja grise AJO defin.

Une me Albatrosin jemi shok
hame bashke e lozim tok
prandaj nuk me mban zili
se eshte djale me shpirt flori.

Sot moj Lepurushja kam bere byrek
a do vish nga mu per drek?
E me thuaj te te gatoj
vetem hap te bardhen goj.

Hame byrek e pime kafe
e ja zeme nje mezeje
se na ka mesu e baba
buke e gjize e shpirt bardha.

Po tja marim nje kenge
une e ti ne kenxhere
do i bejme serenate
te gjitheve qe na kan inat

Thuaj ti nga me ja nis
se une pastaj po ja qendis
me rime e me lezet
ashtu sic di une vete.

Po sa bukur eshte mesnata
kur Zemrushes i hyn vapa
e na del ne ballkon
boten krejt e turbullon

Te kam thene me mijera here
bej kujdes nga kjo pranvere
eshte e bukur sa me ska
do te zeje ndonje sevda.

Ca te bej pastaj une ty
do qaj une une me lot ne sy
kur AJO ta martoj
do vallzoj e do kendoj.

Si AJO vec nje ka
se ben me kjo dynja
ske ci shan e skam ci shaj
bukuroshe me syte si vaji.

Hopa hopa luje belin
luje flokun kacurrelin
hiqja mendjen njerezise
qe te ngeli tek pragu shpise.

Goc punetore dhe te mencur
gjithe te mirat pa permendur
cte te them me shume my sis
qe te kam porsi nje miss.

Mos harro ke s'te harron
kije nga une kte porosi
ne gjithe boten qe te shkosh
mos harro kte shoqeri.

Kisssssssssssssssssssssss lEPURUSHJA

Sponsored content

Buzqeshje Re: "ThUaN! NjĖ PoEz! QeShaRaKe PėR NjĖ AnTaR"

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 24/8/2019, 09:42