Dashuria, lumturi apo vuajtje?

Share

Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Dashuria, lumturi apo vuajtje?

Mesazh nga Vizitor prej 6/10/2009, 13:17

Une mendoj qe dashuria eshte dhe lumturi dhe vuajtje.Ne qoftese do dashurosh do vuash pasojat e saj por njekohesish ka dhe lumturi.Dashuria eshte nje ndjenje e bukur sepse je i lumtur qe je i dashuruar

Adrian
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Zvicėrr
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 30/01/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 2234
<b>Pikėt</b> Pikėt : 4385
<b>Votat</b> Votat : 59
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Se harroj kurr takimin tone te (1) ... Ti u vonove 10 minuta .. Un s'erdha fare ...! .

Buzqeshje Re: Dashuria, lumturi apo vuajtje?

Mesazh nga Adrian prej 13/11/2011, 22:45

Perderisa eshte pjese e jetes edhe ajo do kete te mirat dhe te keqijat e saj dmth lumturine dhe vuajtjen. Te jetosh do te thote te ndjesh dhe duke e njohur ndjenjen ne dashurojme, duke dashuruar vuajme dhe lumturohemi pasi vete dashuria ka ne permbajtjen e saj edhe keto dy ndjesi.
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122969
<b>Pikėt</b> Pikėt : 260937
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Dashuria, lumturi apo vuajtje?

Mesazh nga LePuRuShJa prej 17/5/2012, 12:49

Tė dyja bashkė,, duhet tė vuajsh pėr tė qenė i/e lumtur ,,, ashtu dhe dashuria ka momente tė lumtura por dhe momente qė tė bėjnė tė vuajsh...E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti :
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50600
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91636
<b>Votat</b> Votat : 439
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Buzqeshje Re: Dashuria, lumturi apo vuajtje?

Mesazh nga Arlo prej 18/5/2012, 01:08

...e sa rreshta u shkruajten per kete fjale te vetme ''Dashuri''...
E sa e sa te tjara do te shkruahen.
Ne mijera shkrime u quajt 'Vuajtje'.
E ne mijera shkrime te tjera u quajt 'Lumturi'.

Por gjths Dashuria eshte ndjenja me e bukur qe mund te provoj njeriu.DUKE DEGJUAR LEONARD COHEN DHE DUKE MENDUAR PER TY...

Me prit, e dashur ,
me prit si mrekulline,
me prit sic nuk ke pritur askend,
jam valsi dimeror qe magjeps
te gjitha Vienat e shpirtit tend...

Jam the burning violine
qe endrren tende ndez,
jam the touch of the naked hand
mbi gjirin tend cdo mengjez...

Jam the glove qe ti zhvesh...
gjysemerresire e bere therrime...
jam...
ah...feksje driteshperthyese...
jam...
je...
Hiroshima ime...

Jam the lover qe ti kerkon,
premtim,
renkim...
epshi yt...
deshire e verber...
jam pasion
a thousand kisses deep...

Jam demon i sapozgjuar
ku brishtesia jote force gjen,
jam loti yt i fundit...
ti e di...
I'm your man.

Me prit, e dashur,
me prit,
mallin tim beje your dove,
kur krahet e tij te mposhtin largesite
dance me to the end of love...

Adrian
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Zvicėrr
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 30/01/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 2234
<b>Pikėt</b> Pikėt : 4385
<b>Votat</b> Votat : 59
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Se harroj kurr takimin tone te (1) ... Ti u vonove 10 minuta .. Un s'erdha fare ...! .

Buzqeshje Re: Dashuria, lumturi apo vuajtje?

Mesazh nga Adrian prej 8/6/2012, 19:48

Dashuri edhe vuajtje te dyja,

po te dashurohesh me dike dhe mos ta kesh eshte vuajtje, po ta kesh dhe te te doje atehere quhet lumturi, mendimi im ky ..
BELISA
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 15/09/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1947
<b>Pikėt</b> Pikėt : 3883
<b>Votat</b> Votat : 31
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E DUA SHKRETETIREN

Buzqeshje Re: Dashuria, lumturi apo vuajtje?

Mesazh nga BELISA prej 13/6/2012, 11:03

Per mua eshte vuajtje,,nqs nuk vuajm as nuk dashurojm
MOS THUAJ ASGJE,,,NESE HESHTJA ESHTE ME E MIRE SE AJO QE DO TE THUASH

Sponsored content

Buzqeshje Re: Dashuria, lumturi apo vuajtje?

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 24/2/2017, 18:10