Igli Tare i jep lamtumirėn futbollit!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Igli Tare i jep lamtumirėn futbollit!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 11/7/2008, 16:28


Igli Tare i ka dhėnė dje lamtumirėn futbollit. Futbollisti gjatė njė deklarate pėr mediat ka thėnė se ka pasur njė ofertė nga Lacio dhe ka zgjedhur tė punojė si drejtor teknik nė kėtė ekip.

Ish kapiteni i kombėtares shqiptare ka luajtur 10 vjet me pėrfaqėsuesen e kuqezinjve. Largimi i tij nga futbolli vjen pas njė karriere nė Itali dhe nė Gjermani.

“Doja tė jepja njė lajm qė personalisht pėr mua nuk ėshtė shumė i mirė sepse sot do tė jap dorėheqjen zyrtare nga futbolli I luajtur”- ka thėnė nė konferencėn pėr shtyp Igli Tare.

Nė kėtė dorėheqje, Tare nuk ka ngurruar tė bėjė falenderimet e rastit.

Ai ka falenderuar sė pari babanė dhe dy trajnerėt qė e kanė ndihmuar nė ecurinė e tij si futbollist. “Falenderoj Musa Fakun dhe Pėllumb Shaqirin, me tė cilėt para mundėsinė pėr tė mėsuar abc-nė e futbollit”- tha Tare.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 22/7/2019, 20:12