Martohet Ledina Ēelo!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

20092009

Buzqeshje Martohet Ledina Ēelo!

Mesazh nga LePuRuShJa

Bashkėshorti, Naim Kabashi ish kampion i botės nė Kik boks

Ledina Ēelo i jep fund beqarisė. 33 vjeēarja e mirėnjohur ėshtė martuar pak ditė mė parė me tė dashurin e saj Naim Kabashi. Kėngėtarja qė dukej se ishte zhdukur kohėt e fundit vjen nė “Bluetooth” me lajme sensacional qė ka tė bėjė me jetėn private e atė profesionale.

Lidhja

Me Naimin ėshtė njohur 11 vjet tė shkuara, ku edhe kanė lindur shkėndijat e para mes tyre. Ai ishte kampion bote nė atė kohė nė sportin e Kik Boksit. Ėshtė me origjinė nga Kosova dhe jeton nė Gjermani. Por vetėm pas 10 vjetėsh do tė takoheshin dhe tė shiheshin gjithnjė e mė shpesh. Dashuria ishte e paevitueshme nė kėtė rast. Kėngėtarja dhe sportisti pas njė lidhjeje njė vjeēare kanė vendosur tė celebrojnė raportin e tyre, e menjėherė kanė nisur pėrgatitijet e dasmės, tė cilat do tė na i rrėfejė vetė Ledina nė momentin e duhur. Ndihet e lumtur dhe e qetė, e aq mė tepėr qė edhe nga ana profesoinale aktualisht ndihet e realizuar, por ama gjithmonė me ambicie tė reja. Siē ėshtė aktualisht kėnga qė sapo ka realizuar.

Kėnga “Dangers”

Ende nė televizionet muzikore shfaqet hiti i saj i fundit “Tė ndjej tė huaj”, njė supersukses i kėngėtares. Pas saj duket se Ledina Ēelo u zhduk... Por jo. Ajo ėshtė kthyer mė e rrezikshme se kurrė. Ka realizuar kėngėn e saj tė titulluar “Dangers”, qė vjen nė anglisht dhe ėshtė mė e sigurt se asnjėherė pėr tė mbėrthyer jo vetėm ekranet shqiptare por edhe ato evropiane.

Vizitat nė Shqipėri

Ledina u pa dhe kėtė verė nė Shqipėri. Vizita tek nėna e saj nė fillim tė qershorit nė Tiranė do tė tėrhiqte menjėherė vėmendjen e organizuesve tė koncerteve tė fushatės, tė Partisė Demokratike, tė cilėt do ta rekrutonin menjėherė kėngėtaren. Kėshtu Ledina u bė rastėsisht pjesė e njė turi nėpėr Shqipėri. Ledina Ēelo tashmė e ka provuar veten para artistėve tė huaj nė pjesėmarrjen e saj nė “Eurovizion” dhe ėshtė mjaft optimiste se gjėrat kėtė herė do tė marrin drejtimin e duhur.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.


    Ora ėshtė 24/5/2018, 12:19