Diskutimet, ikėn Donadoni, kthehet Lippi

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Diskutimet, ikėn Donadoni, kthehet Lippi

Mesazh nga Albatros prej 25/6/2008, 11:56

Tė hėnėn ose tė martėn, Donadoni mund tė detyrohet tė lėrė kombėtaren e tė kaltėrve. Me shumė gjasa, nė drejtimin e skuadrės do tė kthehet sėrish Lippi.

Abete, ka nisur tashmė konsultimet pėr njė ndėrrim tė mundshėm.

Demetrio Albertini, zėvendėspresidenti federal ishte nė federatė nė mėngjes dhe pritet tė jetė edhe nesėr. Mėsohet se janė planifikuar telefonata me presidenin e Ligės pėr t’i dhėnė drejtim kėsaj situate.

Tė dielėn nė mbrėmje u tha se Donadoni nuk kishte faj pėr rezultatin e ndeshjes, por sot tė njėjtėt zėra kanė shtuar se do tė respektojnė maksimalisht atė qė do tė vendosė Federata, e cila ėshtė autonome nė kėtė vendim. Vendimi, nė fakt i mbetet Abates.

“Kam folur mirė pėr trajnerin, sepse institucionalisht flas mirė pėr ata qė veshin bluzėn e tė kaltėrve. Nuk duhet tė mbroj dhe tė sulmoj askėnd”- ka sqaruar presidenti del Coni.

Konsultimet e nisura mėsohet se janė nė nivel “diplomatik”.

Donadoni nga ana e tij, duhet qė tė ketė kuptuar diēka. Nė takimin me Abate qė ishte tė dielėn nė mėngjes, presidenti e sqaroi qė vendimi do tė merrej me gjakftohtėsi nė rast tė eleminimit.

Nė tė njėjtėn mėnyrė duket se e ka kuptuar edhe Lippi, tani me pushime. Njoftimi pėr telefonatėn ėshtė bėrė. Shifrat pėr kontratėn e re, stafi dhe nė mėnyrė tė veēantė rikthimi i ish tė kaltėrve ėshtė i shpejtė. Kėtė radhė bėhet fjalė nė mėnyrė tė specifikuar pėr Tottin.
Tironsja
Tironsja
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 09/03/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 78
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23
<b>Votat</b> Votat : 4

Buzqeshje Re: Diskutimet, ikėn Donadoni, kthehet Lippi

Mesazh nga Tironsja prej 29/6/2008, 14:52

Mesa degjova une ishte kthyer Lippi me duket :DDiskutimet, ikėn Donadoni, kthehet Lippi Gsan_711

    Ora ėshtė 22/7/2019, 20:29