RrugeFitnete Tuda

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje RrugeFitnete Tuda

Mesazh nga Albatros prej 31/8/2009, 19:29

U linda nė udhėkryq
Nė tė majtė kam vendlindjen
Nė tė djathtė atdheun
Para dhe pas kam rrugė

U linda nė udhėkryq
Nė tė majtė kam vendlindjen
Nė tė djathtė atdheun
Lart dashurinė dhe diellin

(refren)
Rrugė, rrugė, rrugė
Rrugė qė mė ftojnė diku
Dhe mė pyesin pėr ku, pėr ku
------------ (x 2)

Vetja ime derdhet
Humbet si pikė loti
Tė gjithė miqtė mi morėn
Rrugėt e kėsaj bote

Kujtimet mi sjell era
Ditė tė gjata, netė pafjetura
Mbeti kėnga jonė e heshtur
Mbetėn gjurmėt tona nė amshim

Vitet pas na lanė
Buzeqeshje tė venitura
Atė qė deshėm
Asnjėherė nuk e thamė

Rrugė, rrugė, rrugė
Rrugė qė mė ftojnė diku
Dhe mė pyesin, mė pyesin pėr ku

(refreni)

E ndjej si ngroh ky diell
I kaltėr ėshtė ky qiell
Dashuria ime jeton vetėm kėtu
(2 herė)


    Ora ėshtė 25/6/2019, 19:46