Miresevjen PranevereBashkim Alibali

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Miresevjen PranevereBashkim Alibali

Mesazh nga Albatros prej 31/8/2009, 19:23

Femij idashuruar isha un'me boren.
ēdo flok i saj me ulej flutur o ne dore.
Pastaj i lumtur un vrapoja me shoket e mij.
Dhe nen deboren e bardh pranvera rri.

REFRENI
Po ne t'gjitha stinet je ti moj pranver,
kur lulzim ka jeta ty ne krah te merr.
Ndaj nuk rreshtin kenget per ty asnjeher
Mirse erdhe thone o moj pranver.

2--Valet e detit kur i prek puhiz e veres.
Me ngjan me lulet e bardha te pranveres.
Plot ngjyra vjeshta sjell pastaj nji pejsazh te ri.
Dhe ne ē'do frut te saj pranvera rri.

REFRENI..Po ne t'gjitha.....


    Ora ėshtė 17/6/2019, 04:06