"E Kujtoj At'takim" nga Nexhmie Pagarusha

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje "E Kujtoj At'takim" nga Nexhmie Pagarusha

Mesazh nga Albatros prej 31/8/2009, 19:19

Ma fale atė buzėqeshje , qe e andrroj n'vetmi
Ma fale atė buzeqeshje , e mė mbushe lumturi

Asgja nuk mė ka mbetur , tani t'gjitha i humba
Dashuria dhe gėzimi , u zhduken pėr mua

E kujtoj atė takim , me lotėt e dashuris
Jetoj nė ate pėrqafim , qė ma dhurove ti (2X)

Kaluan shumė kohė , vite tė tėra ndėr ne
Ti ike shumė largė , pa mė thėne ku je

Asgja nuk me ka mbetur,tani t'gjitha i humba
dashurija dhe gezimi,u zhduken per mua

E kujtoj ate takim,me lotet e dashuris
jetoj ne ate perqafim, qe me dhurove ti(2x)


    Ora ėshtė 22/8/2019, 07:10