"Baresha" nga Nexhmie Pagarusha

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje "Baresha" nga Nexhmie Pagarusha

Mesazh nga Albatros prej 31/8/2009, 19:18

1.
Kam rrite shtatin
nder keto male
bashke me qingja e me dele
dhe bylbyla nder zabele
mas kumones loje e gezime
si shqiponja ime


refreni:

o era lun me barin o
o eni shoqe te lozim o
o fusha n'gaz po m'veshet o
o lulet bardh po qeshin o
o dridhet mali cka u ba
o lum bareshat ndesh u ndan

o era lun me barin o
o eni shoqe t'lozim
o lulet bardh po qeshin
o fusha n'gaz po m'veshet
o dridhet mali cka u ba
o lum bareshat ndesh u ndan


2.
Heeej po tingllojne shume
kumona po gurgllon prroit
malore nate me qiell bjeshka
me bore e n'bjeshk dashnija
vjen me mall e sot nji fyll u kall ee


refreni:

o era lun me barin o
o eni shoqe te lozim o
o fusha n'gaz po m'veshet o
o lulet bardh po qeshin o
o dridhet mali cka u ba
o lum bareshat ndesh u ndan.


    Ora ėshtė 22/8/2019, 06:49