Si te kemi nje fytyre perfekte!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Si te kemi nje fytyre perfekte!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 31/8/2009, 13:11

Te bukura, te trukuara, te transformuara ne perfeksion. Nese doni kete lloj rrezultati kur shiheni ne pasqyre, duhet te kujdeseni shume per ti patur.

Per nje makeup perfekt eshte e nevojshme te kujdeseni per lekuren tuaj dhe ti kushtoni asaj rendesi. Nese doni ta realizoni kete enderr duhet ta filloni qe nga mengjesi, duke mos e lare fytyren me uje dhe sapun, por me produkte si qumeshti lares, i cili ndihmon lekuren pa qene nevoja te irritohet apo te thahet.

Pas aplikimit te qumeshtit eshte mire ta shpelani me uje te fresket i cili tonifikon indet. Pasi te keni mbaruar me keto rregulla eshte mire te aplikoni kremin hidratant. Ne mbremje mos harroni te perdorni te njejtat produkte, por duke zevendesuar kremin hidratant me nje serum dhe duke e masazhuar ate.

Dy here ne jave eshte mire te aplikoni produkte eksfoliante(me kokrriza), efikase ne pastrimin e thelle te lekures, ku me pas ndiqet nga nje maske e pershtatshme per tipin tuaj te lekures. Keshtu do te arrini te keni nje baze perfekte per makiazh, me fytre te paster dhe pa probleme ashtu si cdo femer e deshiron.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 20/4/2018, 10:59