Euro 2008 – Cannavaro nė shtėpi

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Euro 2008 – Cannavaro nė shtėpi

Mesazh nga LePuRuShJa prej 3/6/2008, 18:35


Kapiteni i Italisė i pafat nė stėrvitjen e parė austriake tė tė kaltėrve, nuk do tė marrė pjesė nė 2008, sepse ka dėmtuar ligamentet e gjurit tė majtė. Nė vendin e tij do tė jetė qendrori vjollcė Gamberini.

Europiani pėr kombėtaren italiane nuk mund tė fillonte mė keq: Tė kaltrit, nė fakt kanė humbur Fabio Cannavaron. Rezonanca manjetike e bėrė nė spital ka zbuluar njė dėmtim tė ligamenteve tė gjurit tė majtė tė shkaktuar nė stėrvitje.

Nė listėn e 23 emrave tė tė kaltėrve hyn Alessandro Gamberini, mbrojtėsi vjollcė ėshtė preferuarmė shumė dhe do tė mbėrrijė nė Austri tė martėn. Ndėrsa pėr sa i pėrket ēiftit qendror, qė do tė mbrojė fushėn e italianėve nė Euro 2008, rriten dyshimet. Materazzi ėshtė i vetmi i sigurt nė kėtė vend, me Panucin, Chiellini dhe Barzagli kandidatė pėr tė zėnė vendin pėrkrah tij.

Ndėrkohė qė Cannavaro do tė operohet shumė shpejt, me nderhyrje kirurgjikale. Megjithatė ai ka preferuar qė tė pėrshėndesė shokėt para se tė largohet.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 22/7/2019, 20:55