Dy kosovarė vdiqėn nė njė aksident nė Hungari

Share
avatar
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19020
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37296
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

30072009

Buzqeshje Dy kosovarė vdiqėn nė njė aksident nė Hungari

Mesazh nga Albatros

37 vjeēari nga Obiliqi, Ilmi Rama dhe 40 vjeēari nga Podujeva, Hasan Berisha ka vdekur dje nė mėngjes nė njė aksident trafiku nė afėrsi tė Segedinas, ka njoftuar Ministria e Punėve tė Jashtme tė Serbisė, siē transmeton RTS.

Ministria ėshtė njoftuar pėr emrat e tė aksidentuarve nga autoritetet hungareze. Mėsohet se edhe njė person tjetėr ėshtė lėnduar rėndė, mirėpo identiteti i tij nuk ėshtė zbuluar. Ai ėshtė operuar nė spitalin e Segedinas, mirėpo siē njofton policia, gjendja e tij vazhdon tė jetė e vėshtirė.

Tė tre tė aksidentuarit kanė qenė nė njė minibus me targa austriake. Aksidenti ka ndodhur pasi minibusi austriak ka goditur njė minibus hungarez, i cili ishte i ndalur pėr shkak tė njė defekti, ka njoftuar agjencia hungareze MTI.

Dy persona qė ndodheshin nė minibusin hungarez kanė pėsuar lėndime tė lehta.

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.


    Ora ėshtė 21/6/2018, 06:09