Pas ndarjes … !!!

Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Pas ndarjes … !!!

Mesazh nga Princesha... prej 27/5/2015, 12:43

Disa gjėra kurrsesi nuk duhet t’i bėni pas ndarjes. Pas pėrfundimit tė njė lidhjeje, si meshkujt po ashtu edhe femrat nga pak sillen nė mėnyrė tė pakuptueshme. Ėshtė e vėshtirė t’i dėgjosh kėshillat, por sociologėt kėshillojnė …
Mos e thirrni ish-dashurinė sa herė qė ju bie ndėrmend pėr Tė. Vėshtirė tė mos mendosh pėr ish-dashurinė, sidomos nėse keni kaluar njė kohė tė gjatė bashkė. Ekzistojnė momente kur gjithēka jua pėrkujton atė ēdo ditė… Por, asgjė nuk do tė mund tė arrini nėse e thirrni. Vetėm sa do t’ia vėshtirėsoni problemet edhe atij, edhe vetes.
Nė Facebook mos vendosni kujtimet. E keni tė vėshtirė, keni ndėrprerė lidhjen dhe me dėshirė gjithė botės do t’i rrėfenit rreth asaj se sa tė vėshtirė e keni. Nėse nė profilin e Facebook shfaqni statuse tė cilat aludojnė nė ndarje apo ish-dashurinė, kjo ėshtė shenjė se nuk keni bėrė as njė hap tė vetėm para e edhe pėr njė kohė tė gjatė as qė do ta bėni. Nėse edhe ėshtė e vėrtetė kjo, nuk kanė pse ta dinė tė gjithė gjendjen tuaj emocionale.
Mos prekni flokėt. Shumė femra pas ndarjes kanė nevojė pėr “make over”. Nuk ėshtė kjo ide e keqe, por nėse nė njė sulm tė “ēmendurisė” shkurtoni flokėt, shumė shpejt do tė mund tė pendoheni.
Qėndrimi me ish-dashurinė shok/shoqe. Ndoshta edhe mund tė jeni shokė, por tė paktėn jo menjėherė pas ndarjes. Ja njė test tė vogėl: A do tė mund ta duronit se si flet pėr tė dashurėn e tij tė re? –Jo! Vėshtirė se do ta duronit njė gjė tė tillė. Prandaj nuk jeni tė gatshėm pėr shoqėri.
Menjėherė me lidhje tė re. Ėshtė mė se e mundur qė menjėherė pas ndarjes tė takoni personin tjetėr, tė kaloni mirė, person me tė cilin me dėshirė do tė keni diēka mė shumė. Mendoni mirė, nėse futeni nė lidhje serioze e kėtė lidhjen paraprake nuk e keni harruar. Kjo do tė mund tė kishte njė pėrfundim jo tė mirė
Pas ndarjes … !!! 1a2d89981Pas ndarjes … !!! 10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n

    Ora ėshtė 23/7/2019, 10:06