4 maska fytyrė me produktet qė keni nė shtėpi

Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje 4 maska fytyrė me produktet qė keni nė shtėpi

Mesazh nga Princesha... prej 1/4/2015, 23:21

4 maska fytyrė me produktet qė keni nė shtėpi A6434686-3b64-410d-aa2c-941f687607a9-0--612x350
Doni te keni njė lėkurė sa me te bute dhe te pastėr pa shpenzuar shume? Kjo ėshtė e mundur tėrėsisht duke pėrpunuar fruta, perime dhe pėrbėrės pa kimikate. Produktet qe ju gjenden ne shtėpi do ju bėjnė te shkėlqeni nėse mėsoni si t’i pėrpunoni.
Fillimisht duhet te pastroni mire lėkurėn qe te largoni te gjitha papastėrtitė. Me pas aplikoni maskėn duke shmangur kontruret e syve. Lėreni atė pėr 10- 15 minuta, shpėlajeni njėherė me ujė te vaket dhe me pas me ujė te ftohte pėr te mbyllur poret. Ja disa lloje maskash.
1. Maske antioksiduese ne ēokollate
Duke qene se kakaoja ėshtė antioksidues i fuqishėm, madje 3 here me shume sesa ēaji jeshil, ajo mund t’ua beje lėkurėn me te bukur. Pėr te pėrgatitur njė maske pėrzieni dy copa te vogla ēokollate te zeze me njė luge kafeje vaj ulliri dhe njė luge gjelle pana. Shkrini ēokollatėn dhe pasi te ftohet pak, aplikojeni ne fytyre dhe lėreni pėr 15 minuta. Shpėlajeni me pas. Kjo maske, e pasur edhe me vitamine E duhet bere njė here ne jave pėr lėkurė me te bute.
2. Maske pastruese me kastravec
Kastraveci pastron lėkurėn dhe i jep me shume shkėlqim. Pėr maskėn do ju duhet te pėrzieni pak kastravec te grire me pak kos. Pasi pėrbėrja te jete bere homogjene, aplikojeni ne fytyre dhe lėreni pėr 14 minuta.
3. Maske kundėr pikave te zeza me sode buke
Soda e bukės ėshtė aleati me i mire pėr te larguar sa me shpejt pikat e zeza. Ajo ndihmon gjithashtu edhe ne shėrimin me te shpejte te akneve. Merrni pak nga kjo pėrbėrje dhe pėrziejeni me pak ujė. Pasi te jete krijuar njė mase homogjene aplikojeni ne fytyre duke bere lėvizje rrethore. Lėreni 5 minuta dhe me pas shpėlajeni me ujė te vaket. Maskėn mund ta pėrdorni 2 here ne jave.
4. Maske ushqyese me avokado dhe banane
Kjo maske rekomandohet me tepėr pėr personat qe kane lėkurė te thate dhe te ndjeshme. Fale vitaminave A, B dhe E, avokadoja do e mbroje lėkurėn nga agresionet e jashtme, ndėrsa banania do e ushqeje atė dhe do e beje me te bute. Pėrzieni njė gjysme avokado, njė banane dhe dy luge gjelle mjaltė. Pasi te jete krijuar njė pėrzierje e trashe, aplikojeni ne fytyre dhe lėreni te veproje pėr 10 minuta para se ta shpėlani.4 maska fytyrė me produktet qė keni nė shtėpi 10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n
sy.zeza.14019
sy.zeza.14019
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 03/04/2015
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1
<b>Pikėt</b> Pikėt : 1
<b>Votat</b> Votat : 0
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : miss

Buzqeshje Re: 4 maska fytyrė me produktet qė keni nė shtėpi

Mesazh nga sy.zeza.14019 prej 3/4/2015, 14:06

ckemiiiiiiii ju duaaa

    Ora ėshtė 24/8/2019, 08:44