Parfumet mė tė mira pėr femra pėr 2015!

Share
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Parfumet mė tė mira pėr femra pėr 2015!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 8/1/2015, 18:42

Cilat do te jene parfumet me mira pėr femra pėr 2015? Akademia e Parfumeve ka listuar njė klasifikim ku zgjedhjen e fituesve do ta bėjnė pikėrisht konsumatorėt. Por cilat aroma kane arritur te klasifikohen? Po parfumi qe pėrdorim zakonisht? Shihni se cilėt janė te gjithė janė shfaqur ne fillim te vitit qe sapo mbyllem.

Ja klasifikimi:


1- Rosa Nobile nga Acqua di Parma- Arome me lule, me myshk ku baza e kėsaj arome ėshtė e pėrbėre nga njė trėndafil qe gjendet vetėm ne afėrsi te Alba (Piemonte, Itali).


2- Knot nga Bottega Veneta – Arome lulesh e njė baze livandoje pėr ato qe dėshirojnė diēka te freskėt.


3- Omnia Indian Garnet nga Bulgari- Arome me lule druri me njė baze lulesh indiane dhe ekzotike.


4- La Panthčre nga Cartier- Arome lulesh myshku e thjeshte por dhe shume agresive.


5- Love Story nga Chloe- Arome lulesh me njė baze lulesh portokalli dhe jasemini njė parfum shume veror.


6- Miss Dior Blooming Bouquet nga Dior – Arome lulesh shume delikate pėr ato qe nuk preferojnė aromat e forta.


7- Dolce nga Dolce&Gabbana – Njė parfum qe ėshtė i pėrbėre vetėm nga lule te bardha, te freskėta dhe shume ēapkėne.


8- Furiosa nga Fendi- Arome drunore, lulesh dhe qelibari pėr ato qe preferojnė parfumet e theksuar dhe te "vėshtirė".


9- Signorina Eleganza nga Salvatore Ferragamo- Arome lulesh orientale me njė baze shume te ėmbėl dhe te sofistikuar.


10- Black Opium nga Yves Saint Laurent - Njė parfum me te vėrtet inovativ me kokrra kafeje ne pėrbėrje./ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: Parfumet mė tė mira pėr femra pėr 2015!

Mesazh nga Princesha... prej 10/8/2015, 08:15

    Ora ėshtė 21/3/2019, 23:31