Ky lėng ėshtė njė kombinim perfekt i pėrbėrėsve. Limoni hollon gjakun dhe pėrshpejton metabolizmin, si dhe pėrmban vitaminėn C. Ky lėng ėshtė njė antioksidant i shkėlqyer qė ndihmon nė mos plakjen.