Dietė: Pėr 7 ditė humbni 5 kg

Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Dietė: Pėr 7 ditė humbni 5 kg

Mesazh nga Princesha... prej 29/9/2014, 01:03

Dietė: Pėr 7 ditė humbni 5 kg 9D27137418D38796C7471816C9C2B939
Nė asnjė mėnyrė bukė, alkool apo pije alkoolike
Dita e parė
Hani vetėm supė (sa tė doni) dhe fruta pėrveē bananes (pjepri, shalqiri kanė mė pak kalori se tė gjitha frutat e tjera). Mund tė pini ēaj ose kafe pa sheqer. Ujė sipas dėshirės.
Dita e dytė
Vetėm perime. Hani derisa tė ngopeni perime tė pa gatuara. Pėrpiquni tė hani sa mė shumė perime me gjethe jeshile, por qėndroni larg nga bishtajat, bizelet dhe misrat. Hani sa mė shumė supė qė tė mundeni. Nė darkė, hani njė patate tė madhe tė pjekur nė furrė me njė lugė tė vogėl vaj. Mos hani fruta.
Dita e tretė
Hani supė, fruta dhe perime sa tė doni. Mos hani patate. N.q.s keni 
ngrėne sipas udhėzimeve dhe nuk e keni shkelur, do tė shikoni qe keni rene 2-3 kg.
Dita e katėrt 
Banane dhe qumėsht krejtėsisht tė skeremuar. Hani 3 banane dhe pini 
qumėsht tė skremuar sa tė doni gjatė gjithė ditės, dhe padyshim, supė. Banania dhe qumėshti i skremuar kanė njė sasi tė madhe kalorish, por gjatė kėtyre ditėve keni nevoje pėr potasium, karbohidrate, proteina pėr tė zvogėluar dėshirėn pėr ėmbėlsira. 
Dita e pestė
Mish dhe domate. Mund te hani 300-400 gr mish dhe 6 domate.
Pėrpiquni tė pini tė paktėn 6 gota ujė pėr te eliminuar acidin urik nė
trupin tuaj. Hani supė tė paktėn njė herė.
Dita e gjashtė
Mish dhe perime. Hani mish dhe perime sa tė doni. Mund te hani 2 deri nė 3 biftek me perime me gjethe jeshile. Jo patate. Hani supė tė paktėn njė herė.
Dita e shtatė
Oriz integral, lėng frutash pa sheqer dhe perime. Mund te hani sa herė tė doni. Hani supė sa mė shumė qė tė keni mundėsi. 
Ne fund te shtatė ditėve, nėse nuk i keni shkelur udhėzimet, do tė keni humbur 5-7 kg. Nėse keni humbur me shume se 7 kg, ndėrpriteni dietėn 2 ditė pėrpara se ta rifilloni nga dita e pare.
Kjo diete 7 ditore, mund tė zbatohet sa here tė doni. Nėse e zbatoni nė mėnyre korrekte, do tė pastroni trupin tuaj nga papastėrtitė, dhe do t`ju japė njė  mirėqenie dhe lehtėsie qe nuk e keni pasur mėe parė. 
Vetėm pas 7 dite diete, do tė filloni te ndjeni njė bollėk energjish. Kjo ėshtė njė dietė e shpejte dhe djeg dhjamėrat. Sekreti i dietės ėshtė se ajo djeg me shume kalori nga ato qe merr. 
Kjo diete nuk lejon absolutisht qė tė pihet pije alkoolike apo tė 
gazuara.
Vetėm ujė, lėng frutash pa sheqer dhe qumėsht krejtėsisht tė skremuar.
Ne njėrėn nga ditėt nė te cilėn duhet ngrėne mish, ky i fundit mund tė zėvendėsohet me peshk ose pule pa lėkure, tė gatuar gjithnjė pa yndyrė.
 Kjo dietė ėshtė pėrgatitur nga spitali “Sacro Cuore Memoriar”, dhe ėshtė pėrdorur tek te sėmurėt nga zemra me mbipeshe, pėr t`i lejuar qė tė humbasin peshė shpejtė, nė pėrgjithėsi para ndėrhyrjeveDietė: Pėr 7 ditė humbni 5 kg 10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n

    Ora ėshtė 25/6/2019, 19:48