Vjeshta...nė duar!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Vjeshta...nė duar!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 26/9/2014, 15:30

Vera tashme ėshtė duke pothuaj ne ikje, edhe pse kemi bere te pamundurėn pėr ta mbajtur sa me gjate, tani duhet te kthejmė sytė nga stina e re, duke synuar ne ngjyra vjeshterore, fillimisht informohuni pėr koleksionet e reja te manikyreve propozuar nga firma te ndryshme te kozmetikes dhe merrni frymėzim nga grafika dhe motive origjinale.
 Vjeshta...nė duar! F55acd6a-cfdd-4153-8dcd-ff81303c434b---0-

Nail art me njė stil shik
Nail art me te bukur te propozuar pėr vjeshtėn 2014 kane njė dominues te pėrbashkėt, njė stil shume shik. Nėse ne nail art te pranverės dominoni ngjyrat, lulet, nuancat pastel, me ardhjen e sezonit te ftohte ėshtė momenti pėr ti kthyer fuqi edhe duarve, sigurisht pa lėnė mėnjane pamjen trendy qe ēdo nail art e bere siē duhet, duhet te ketė pamjen.
 Vjeshta...nė duar! 4883cd2e-3b9f-4f9a-aa62-4770ca3410bd---0-

Nis me ngjyrat metalizat: kėto do te jene me siguri shume ne mode, ne ēdo ngjyre, e arte, e argjendte, por edhe ne ngjyra te tjera si jeshile etj, e rėndėsishme ėshtė te kenė shkėlqim, qe di te dhuroje njė pamje te kujdesur dhe shik duarve. Detaji me shume? Te krijoni kontrast duke lyer hėnėzat me njė manikyre te se njėjtės ngjyre por me shkėlqim.

E zaze, njė ngjyre shume e pėrdorur edhe ne koleksionet e modės pėr vjeshte/dimėr, ėshtė perfekte pėr thonjte, qofte e vetme ashtu dhe e kombinuar me njė mat.
 Vjeshta...nė duar! 4fb68eaa-a927-4cc0-835d-c942ae284dfa---0-

Edhe bluja nuk mund te mungonte, sidomos bluja e erret me shkėlqim, pėr ta miksuar me ngjyra te tjera dhe pėr te krijuar ne thonj efektin e qiellit me yje etj.

Se fundmi e kuqja klasike, e cila nuk del kurrė nga moda, e cila shkon me te gjitha nuancat dhe shkėlqimet e saj, pėr ta mbajtur duhet te bėni kujdes, duhet te keni thonj te kuruar.
/ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Vjeshta...nė duar!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 25/10/2014, 20:43

 Vjeshta...nė duar! 3d283410E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 24/8/2019, 08:48