Ja ēfarė tregon gishti tregues pėr femrat dhe meshkujt!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Ja ēfarė tregon gishti tregues pėr femrat dhe meshkujt!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 24/9/2014, 18:17Njė studim i mėparshėm ka zbuluar se madhėsia e gishtit tregues dhe atij tė unazės ėshtė njė tregues se sa tėrheqės/e ata janė ndaj seksit tė kundėrt.

Studimet sot thonė se njė grua me gishtin tregues mė tė gjatė se gishti i saj i unazės ka tė ngjarė qė tė ketė njė fytyrė simetrike dhe mė tėrheqėse.

Pėr meshkujt ėshtė e kundėrta. Ata qė gishtin e unazės e kanė mė tė gjatė se gishtin tregues kanė mė shumė gjasa qė tė jenė tėrheqės pėr gratė madje kanė edhe testikuj me tė mėdhenj.

Studimi pohon se raporti shifror do tė mund tė pėrdoret pėr tė parashikuar volumet testikulare tė ēdo mashkulli.

Zbulimi u bė nga Bernhard Fink i Universitetit tė Vjenės, i cili mati gishtat e 100 burrave dhe grave dhe fotografoi fytyrat e tyre duke pėrdorur njė aparat fotografik dixhital. Ai pėrdori njė program kompjuterik pėr tė vlerėsuar simetrinė e ēdo fytyre./ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 20/10/2018, 00:44