Meshkujt nuk dallojnė dot flirtimin nga miqėsia!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Meshkujt nuk dallojnė dot flirtimin nga miqėsia!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 27/8/2014, 09:28

 Meshkujt nuk dallojnė dot flirtimin nga miqėsia! 0e993ed9-f8e9-4f88-b3df-009b8fe57a02---0-

Nėse keni shumė pse nė kokė, ky studim ju vjen nė ndihmė tė kuptoni disa nga arsyet se pse meshkujt nuk arrijnė tė kuptojnė seksin e kundėrt. Nė fakt, ėshtė vėnė re se nėse bėhet fjalė pėr seksualitetin, mashkulli nuk ėshtė nė gjendje ta kuptojė gjuhėn jo verbale tė femrės, duke hyrė kėshtu nė njė situatė konfuze.

Nga studimi i kryer nė Universitetin Indiana me njė grup studentėsh prej 280 vetash, ėshtė vėnė re se meshkujt tentojnė tė shikojnė nė sjelljet dhe vėshtrimet e femrave njė interes mė tė madh seksual se sa ndodh nė tė vėrtetė.

Me sa u kuptua nga studimi i kryer, pėr njė mashkull ėshtė e vėshtirė tė dallohet njė buzėqeshje miqėsore nga ajo flirtuese. Arsyeja mund tė jetė se nė pėrgjithėsi meshkujt mund tė hasin vėshtirėsi nė interpretimin e hollėsishėm tė gjuhės jo verbale. 68% e studenteve vajza pohuan se ishin detyruar t'ua shpjegonin qartė meshkujve qė interesi ndaj tyre mund tė ishte vetėm interes miqėsor dhe se ata ishin keqkuptuar pėr njė interes mė intim pėr njėri-tjetrin, citon tg.

Keqkuptimet dhe keqinterpretimet e mesazheve mes meshkujve dhe femrave janė tė ndėrsjella. Ndodh qė kur njė mashkull ėshtė pėrballė njė femre tė cilėn kėrkon ta joshė seksualisht, femra mund tė mos e kuptojė kėtė mesazh verbal dhe jo verbal, duke kėmbėngulur nė shprehjen e sjelljeve dhe fjalėve nė kuadėr tė miqėsisė.

E megjithatė, paaftėsia e njė mashkulli pėr tė kuptuar sjelljet e njė femre ėshtė dyfish mė e madhe, qoftė pėr interes seksual ose jo! /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 22/7/2019, 03:23