7 gjėra interesante qė mund tė bėjmė me manikyrin!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje 7 gjėra interesante qė mund tė bėjmė me manikyrin!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 27/8/2014, 09:16

 7 gjėra interesante qė mund tė bėjmė me manikyrin! 04cc25f5-d5ad-4c33-a540-43019fb2443d---0-

Manikyri nuk shėrben vetėm pėr te lyer thonjte. Zbuloni 7 mrekulli qe mund te beje ai.


1. Manikyri transparent forcon gurin e bizhuterive

Nėse vendosni pak manikyr te tejdukshėm mbi njė gur, jo vetėm qe ky i fundit do marre me tepėr shkėlqim, por do qėndrojė pėrgjithmonė atje.

2. Manikyrėt transformojnė bizhuteritė

 7 gjėra interesante qė mund tė bėjmė me manikyrin! 54797531-d6dc-4ec5-a23d-2a30ae318ebb---0-

Duke i lyer me ngjyra te ndryshme ju mund t’i shndėrroni bizhuterite e vjetra, ne moderne dhe sipas tendencave te kohės. Ngjyrat mund t’i ndryshoni sa here te doni duke i fshire me aceton.

3. Manikyri ju ndihmon te shkoni lehtėsisht perin ne gjilpėrė[/size][/justify]

 7 gjėra interesante qė mund tė bėjmė me manikyrin! A60fcc19-4ab8-469a-a611-fc7e7e6a5d0b---0-

Doni te qepni diēka po nuk arrini dot te futni perin ne gjilpėrė? Ka njė zgjidhje. Lyejeni pak majėn e perit me manikyr, lėreni pak sekonda te thahet dhe do e shihni sa e lehte do te jete.

4. Manikyri ju ndihmon te dalloni ēelėsat
 7 gjėra interesante qė mund tė bėjmė me manikyrin! Ac3823f8-3f8e-438f-b6f5-0cbd2602c282---0-

Ēelėsat e shtėpisė ngjajnė me njeri tjetrin dhe nuk dini si t’i dalloni pa i provuar njė e nga njė? Lyejini ata sipėr me manikyr dhe do e shihni sa te lehte do e keni.

5. Manikyri ju ndihmon te ngjitni zarfet

6. Manikyri mund t’iu zbukuroje kėpucėt

Ju pėlqejnė atletet me rripa me ngjyra, por nuk mund te gjeni gjithēka qe dėshironi? Lyejini ato me manikyr sa here qe doni.

7. Manikyri ju ndihmon te fshihni dėmtimet
 7 gjėra interesante qė mund tė bėjmė me manikyrin! 99909586-16f8-4810-8b99-9f20a31f4e3d---0-

Keni njė pale kėpucė qe ju ėshtė dėmtuar maja? Apo njė ēante qe ėshtė gėrvishtur? Me pak manikyr mund te mbuloni gjithēka.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 24/8/2019, 08:47